Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany - to byłoby moje pierwsze zamówienie i jak to bywa zastanawia mnie rozmiar. 

Yanko 915 monki szybko ładnie leżały, oksfordy musiałem lekko rozbić. 

Trzewiki Patine na kopycie F są lekko luźne w górnej części. 

Rozmiar wszystkich to 8,5 UK

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bratdominik napisał:

W moim normalnym rozmiarze 104F jest idealnym kopytem, 99F musiałem rozbić prawy but (tę stopę mam ciut większą).

O to to ! Przy 99F dopiero się dowiedziałem co to jest wąskie kopyto i ze mam minimalnie dłuższy prawy paluch ;) Czyli jeśli w 99F się wbiłem to w 104 nie będzie problemu.

@pmichal mam lotniki na 915F 9UK i Monki AS na 99F 9UK. AS są wyraźnie węższe w palcach, ale to w Yanko robi mi się lekkie V (oczywiście w monkach nie ma mowy o V, ale mam wrażenie, ze pojemność w podbiciu jest większa w AS).

Podsumowując to zależny chyba od kopyta na jakim jest dany but:

87 jest szerokie (mam i nie pasuje mi ono) - dobre by było na trzewiki,

104 true to size (to planuje kupic w swoim Yankowym rozmiarze),

109 i 724 nie znam (coś chyba pomiędzy 104 a 99), a

99 najwęższe i mimo, ze mam je w standardowym rozmiarze 9UK to bez problemu zamówiłbym 9.5UK, tylko akurat tego modelu nie było i zaryzykowałem mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż_Ponimirski 724 w palcach jest węższe od 104. 109 też. Natomiast powtórzę to co już kiedyś napisałem - mam bardzo dobre doświadczenie z rozbijaniem AS Exclusive. 99F miałem ciasne na prawej stopie, trochę to trwało ale but dopasował mi się fantastycznie. Skóra w tej serii jest wysokiej jakości i pracuje bardzo ładnie. Liczę na to samo w 724, które planuję nabyć teraz w zamówieniu grupowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bratdominik napisał:

@Żorż_Ponimirski 724 w palcach jest węższe od 104. 109 też. Natomiast powtórzę to co już kiedyś napisałem - mam bardzo dobre doświadczenie z rozbijaniem AS Exclusive. 99F miałem ciasne na prawej stopie, trochę to trwało ale but dopasował mi się fantastycznie. Skóra w tej serii jest wysokiej jakości i pracuje bardzo ładnie. Liczę na to samo w 724, które planuję nabyć teraz w zamówieniu grupowym.

dzięki ! dla mnie wąskość w żadnym wymiarze nie jest problemem. W 99F mam na styk prawy but na długość, co oczywiście się poprawi, bo stopa zapada się w skórzanej wkładce. Przerabiałem to w dwóch parach, gdzie było na styk, a teraz mogę założyć grubsza skarpetkę. Ja tez będę celował w 9UK w tym zamówieniu, ale myślę, ze 9.5 tez spokojnie będzie pasowało jeśli trafi się ciekawy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie 3 pary - podaję style N°

20023-130

20115-26

20115-24

Dwie pierwsze są zaznaczone na żółto, więc rozumiem, że jeżeli noszę 8,5 UK to mam wybrać 9, bo to jest US?

87D to nazwa kopyta dla AS? Widziałem, że @Żorż Ponimirski kupował buty na tym kopycie na ebay i określał to jako średnie, czyli dla Yanko to kopyto bardziej G niż F?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan_dobrego_buta dla mnie na pewno odłożone Moore, jeśli jeszcze są. Być może coś więcej, zobaczę czy coś się nowego pojawi. @pmichal gdy pytałem kiedyś o buty dla Brooks, otrzymałem info że jest to numeracja brytyjska. Z drugiej strony pamiętam wyraźnie, że primo w którymś z zamówień grupowych buty dla tego odbiorcy były oznaczone przez fabrykę jako posiadające numerację amerykańską - było to opisane w zamówieniach z połowy maja zeszłego roku. Duo, na którejś z początkowych stron tematu Zamówienia Grupowe w Sali Klubowej widnieje zdjęcie jodhpur z opisem, że jest to numeracja amerykańska - wyglądają identycznie jak te dla Brooks, poza tym to chyba jedyne jodhpur, które pojawiały się w zestawieniach. Sprawdzałbym dokładnie raz jeszcze co fabryka miała na myśli wpisując podając ich rozmiar. Co do kopyta, nie wiem czy rozumuję poprawnie ale 87D może być węższe od standardowego ASowego 87. Kolega @Żorż_Ponimirski ma stopę, która jak sam twierdzi nie sprawia mu kłopotu na szerokość. Jeśli Twoja stopa byłaby zatem z gatunku szerszych, brałbym na to poprawkę że 87D może być wąskie dla Ciebie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 12:18, Żorż Ponimirski napisał:

Jeśli to komuś pomoże to mam ASy dla Brooks Brothers na kopycie 87 i ich rozmiar to 10US / 9UK. Gdybym poszedł tylko o połówkę w dół to byłyby za duże. 

Dopytam. Jaki rozmiar mają napisany wewnątrz buta? I jaki rozmiar normalnie Ty nosisz? 9UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bratdominik @pmichal na poprzedniej stronie macie zdjęcie wnętrza moich butów na 87D 10US. To jest rozmiarówka USA, wiec buty odpowiadają rozmiarowo 9UK na 87F - co nie zmienia faktu, ze kopyto jest szersze niż normalne F np. z Yanko. Nie mam G Yanko, ale wyobrażam sobie ze tak właśnie ono wygląda. Dla mnie (wąskostopowego) to kopyto nie jest perfekcyjne, bo o ile długość jest ok, to przestrzeń na szerokość sprawia ze stopa opiera mi się o paluch u stopy (leci do przodu). Podsumowując, w 99F mam 9UK i spokojnie bym poszedł 0.5 w gore, ale w 87 9UK mimo, ze jest dobre na długość, to odczuwam zmęczenie stop przed zbytni luz w środkowej części. Teraz sklaniam sie ku posrednim kopytom w rozmiarze 9-9.5UK. Jak nie będą pasowały to myślę, ze znajda się chętni na forum.

 

Ja prosze o info odnosnie dwoch par:

image.thumb.png.fbac82491dbb4dc75fd15ab598e0ec6e.png

Rozmiar 9UK

oraz

image.thumb.png.b8e30e34b9f12d2cf736ecbfb61b74a2.png

Rozmiar 10.5 (zakladam, ze to US ??)

Z góry dzięki !

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

To jest rozmiarówka USA, wiec buty odpowiadają rozmiarowo 9UK na 87F - co nie zmienia faktu, ze kopyto jest szersze niż normalne F np. z Yanko. Nie mam G Yanko, ale wyobrażam sobie ze tak właśnie ono wygląda.

87 F jest krótsze, węższe i ma mniej miejsca nad palcami niż 960 G i 962 G od Yanko. Mam buty na tych kopytach w rozmiarze 7,5 UK, ale teraz brałbym 87 F UK pół rozmiaru większe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pmichal napisał:

W takim razie, jeżeli się nie mylę, poproszę o sprawdzenie butów dla rozmiaru 9,5, czyli 8,5 UK

Dla kopyt 87 F i 99 DX rozmiar 8,5 UK odpowiada 9 US. Co ciekawe, na moich monkach dla JC wybite są rozmiary UK i US.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kopyt 87 F i 99 DX rozmiar 8,5 UK odpowiada 9 US. Co ciekawe, na moich monkach dla JC wybite są rozmiary UK i US.
Pamiętam że kupiłeś buty AS dla SM (99dx). Kopyto 87F w amerykańskiej rozmiarówce dotyczy którego odbiorcy-JC? To może być ważna wskazówka dla kupujących tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z listy, którą mieliśmy tylko rozmiary Sid M.... są w rozmiaróce US
BRxxxS w maju 2018r. były w opisach zaznaczane jako numeracja amerykańska. Dziś to sprawdzałem. Pxxx STxxxT podobnie w którymś zamówieniu. Dlatego zaznaczyłem je w swoich tabelach na żółto. Kwestia do doprecyzowania z fabryką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Żorż Ponimirski said:

moich butów na 87D 10US. To jest rozmiarówka USA, wiec buty odpowiadają rozmiarowo 9UK na 87F

 

13 hours ago, Grafa said:

Dla kopyt 87 F i 99 DX rozmiar 8,5 UK odpowiada 9 US

 

9 hours ago, bratdominik said:

Kwestia do doprecyzowania z fabryką.

 

Czekam w takim razie na informacje, bo chwilowo mam mętlik o jaki rozmiar pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.