Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Klasyka na 104. Elegancja na 109. Pazur na 724. Każde z powyższych wygrywa w swojej kategorii dla mnie.
99 jest znakomite w monkach, ale wymagało u mnie rozchodzenia. Niemniej kupiłbym znowu.

80 jest świetne dla loafersów, choć toebox jest bardzo niski. 87 na trzewikach jest fajne, spokojne. 72 bardzo fajne gdyby nie przestrzelona rozmiarówka.
Te trzy mógłbym kupić znowu, ale po dłuższym namyśle przy wyjątkowo udanej stylistyce buta.

88 jest ok na buciory, polecam, choć nie trafiło w mój gust estetyczny (wolę mniej obłe kopyta). Raczej na równomiernie zbudowaną stopę.

Mam też antyfaworyta, czyli 7wk, niestety nie na moją wąska piętę pomimo znakomitej dla mnie przedniej części buta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Mega! Skóra sprawia niesamowite wrażenie  Odbierałeś je w Polsce ? Jak z kosztami wysyłki?  Nie doliczają nic do MTO czy skutecznie "zagadałeś" ?default_smile.png 
Odbiór był przez znajomych w UK. Co do ceny to MTO w cenie bez dopłaty, i to jest już super okazja bo można powydziwiać co do modelu, skóry, nawet różnych rozmiarów prawej i lewej stopy. Dopłaty są przy modyfikacji samego modelu, np. przez dodanie ocieplenia lub coś w tym stylu. Zamówiłem kolejne MTO, dopłata tylko za blaszki pod czubki.
Będę w fabryce w marcu, a potem w październiku, mogę odebrać komuś jeśli chce.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...

Widziałem post na Northampton Shoe i byłem ciekaw szczegółów :) Wyglądają imponująco. Klamrowe zapięcie jak w retromotocyklowych/wojskowych butach, przekłada się to jakoś na użytkowanie, że takie sobie zażyczyłeś? 
A wątek umiera pewnie z uwagi na dostępność i małą popularność ich butów w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem mieć zapięcia aby było maksymalnie ciepło w górę, jestem straszny zmarźluch.
Co do dostępności to fakt, że jest trochę gimnastyki, ale ciekawi mnie czy byłoby zainteresowanie secondsami jak przed brexitem. Albo jakimś GMTO.

Za jakiś czas pokażę tu ich Brunswicka z Herring Shoes. Jest zrobiony na kopycie HG, wykończenie jak Exclusive, a kosztuje tyle co trzewiki Yanko. Mega zakup pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bratdominik napisał:

Brunswicka z Herring Shoes

Kurcze, piękne buty. Właśnie szukam jakichś czarnych ćwierćbrogsów. 

Jak wypada to kopyto np. w porownaniu z Patine?

 

Mnie jednak od tej gimnastyki odstrasza kilka nietrafionych zakupów, które trusno później zwrócić. Kończyły się tym, że ktoś tutaj miaj fajne buty, sprowadzone do Polski na mój koszt i to jeszcze z rabatem ;) dlatego buty ostatnio tylko lokalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 15:53, bratdominik napisał:

Coś wątek nam umiera, a szkoda, bo fabryka Paul Sargent Shoes produkuje fajne cuda. Byłem w weekend odebrać swoje nowe zamówienie, widziałem i niebieskie Moore w wersji HG, i zielone w wersji Exclusive. Poza tym balmorale w wersji brązowa skóra dół plus materiałowy houndstooth na górze. Generalnie są w stanie zrobić cokolwiek się zażyczy, a do poziomu obsługi nie ma się gdzie przyczepić. 

No to sobie zażyczyłem zimowe kapcie. Model wyjściowy to Kelso, czyli skóra Zug z Horween, szycie veldtschoen, 360 welt, bellows tongue (używam terminów anglojęzycznych bo nie znam ich polskich odpowiedników), podeszwa typu commando.

Zmiany to nowe kopyto: 87 zamiast oryginalnego 88 (o wiele bardziej mi podchodzi, i kształtem, i wygodą), dwa rzędy haczyków do sznurowania na górze, dodatkowe zapięcie powyżej górnej krawędzi oryginalnego wykroju w wersji na dwie klamry oraz ocieplenie całego buta (wyjmowalna wkładka z ociepleniem to inicjatywa fabryki - super pomysł, bo można ją dorobić gdy się wytrze). Bardzo mi marzną stopy w zimę, więc od kilku lat przymierzałem się do takiego buta. 

W efekcie dostałem buta, którego chyba nic nie jest w stanie złamać. Przynajmniej takie są moje nadzieje, bo ciężko mi sobie wyobrazić buta bardziej przystosowanego do zimy i moich osobistych wymagań termalnoestetycznych.

Po dniu testów stwierdzam, że są bardzo miękkie, nie tylko dzięki ocieplinie, ale także ze względu na jakość skóry - podwójne grube paski zapinają się na klamrach błyskawicznie dzięki mięsistości skóry. W porównaniu z modelem Cambridge ubranie tej pary zajmuje mi minutę więcej - tak szybkie jest zapinanie tych klamr. Dodatkowo mimo swojej wagi da się w nich biegać :) :) :) 

Gdybyście byli zainteresowani kwestiami finansowymi, to cena standardowa jak dla linii Exclusive. Bliższe szczegóły - chętnie podzielę się szczegółami na PW.

 

 

 

Buty przepiękne, zazdroszczę!

Myślę, że z AS/PS jest ten problem, że to jednak firma angielska, a od lipca Poczta Polska, kiedy zaczęła na tym zarabiać, nagle zaczęła clić wszystko jak popadnie - i nagle zamawianie z UK stało się średnio opłacalne. Bol iten Brexit, boli.

Z ciekawości - czy PS są w stanie wykonać każdy but w takiej wersji, tzn. z opinaczami na górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. No a cła nie powinno być zgodnie z przepisami. Dlatego też (i z innych ważnych powodów) odbieram buty osobiście. Natomiast mam też doświadczenia z kurierami, gdzie cła NIE było w wyniku czytelnego wskazania reguły preferencji na fakturze dostępnej dla agenta celnego.

Nie sądzę żeby to był problem dla fabryki zmodyfikować wzór dowolnego buta teraz, gdy mają już doświadczenie na mojej parze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bratdominik napisał:

No a cła nie powinno być zgodnie z przepisami

Cło obowiązuje na towary powyżej 150EUR, pomimo tego, że towar jest produkowany na terenie UK.
Też się zdziwiłem patrząc na rozliczenie opłat przy zamawianiu olejaka Barboura, ale na to pował się kierownik WERu Poczty Polskiej i niestety miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.