Skocz do zawartości

[Warszawa] Golden Dog Denim


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Raz popełniłem jeansy bespoke i jednak to zupełnie inna jakość noszenia i komfortu (bo to jednak lekka parodia, że "spodnie robocze" są znacząco bardziej niewygodne, niż garniturowe). Inna sprawa, że miałem je z 5 razy na sobie w ciągu ostatniego roku, więc ich nawet wyprać nie zdążyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział o kalesonach? Bespose nie jest celem samym w sobie. Dla mnie głównie chodzi o dobre dopasowanie. Jeśli od początku musisz zostawić dobrych 6-7 cm w pasie, które nie koniecznie się skurczą o dokładnie te 6-7 cm i spodnie i tak będą spadały, to dla mnie nie ma to sensu. Jest tak dużo firm produkujących dobre jeansy w najróżniejszej stylistyce, że nie wierzę, w lepszy wynik w przypadku spodni na miarę niż z wieszaka.

 

Kalesony to przykład projektu "ciacho" u Macaroniego, świetne "dopasowanie" ;)

 

Jest wiele rzeczy na świecie co do których czasami trudno dostrzec sens. Każdy ma indywidualne preferencje i potrzeby. Zgadzam się że bespoke jest środkiem a nie celem. Na szczycie Twoich preferencji jest dopasowanie. U mnie, na ten przykład, jakość tkaniny jest wyżej.

 

Problem zmiany rozmiaru raw-denimów dotyczy również produkcji RTW -> czy zakup takich dżinsów w ogóle mam sens skoro ich rozmiar może się zmienić?

 

Mam problem z rozmiarem dżinsów dostępnych w sklepach, generalnie jestem poza rozmiarówką (czasem trafię coś w Wranglerze). Oprócz obwodu w pasie jest jeszcze problem w udach (podobnie jak kolega Torunianin). Dla wielu producentów nie istnieję np. takich co kończą rozmiarówkę na 38...

 

Fason. Przy mojej posturze lepszy jest wyższy stan. To też nie jest typowa moda dostępna w sklepach. Do tego lubię jak spodnie odpowiednio wysoko z tyłu zachodzą. W dżinsach które kupowałem do tej pory było z tym słabo. Akurat tych dżinsach z Golden Doga wyszło to świetnie, i czuję się w nich dobrze od pierwszego założenia.

 

Na to wszystko nakłada się cena, która jest BARDZO ROZSĄDNA. Porównaj np. Jacob Cohen dostępnymi w E.Bergu (załóżmy, że znalazłbym tam swój rozmiar).  W całej rozciągłości zgadzam się z Przemkiem:

 

Dołączam się do grona zadowolonych. Pracownię na Alei 3 Maja 2 przy moście Poniatowskiego od strony Wisłostrady otwarto przed Bożym Narodzeniem 2013 r. Obecnie na stanie jest 13 denimów od 10 do 16 uncji z bawełny z Zimbabwe i Tennessee. Dla "cyniarzy" możliwość starzenia i wybielania. Najważniejsze dla mnie jest to, że właściciel NIE JEST PAZERNY i skalkulował rozsądną cenę w przeciwieństwie do wielu naciągaczy / resellerów na bispołkową i parabispołkową modę w Wawie. Firma jest transparentna, ponieważ proces szycia odbywa się za przeszklonymi drzwiami, gdzie można zobaczyć maszynę vintage Special Union oraz precyzyjne, japońskie Juki oraz panią krawcową! MADE IN POLAND!

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego prezentują, to nic szczególnego nie rzuca sie w oczy. Jeansy jak jeansy, tylko trochę bardziej na wymiar. Wszystkie jeansy, które miałem i tak trzymały miarę tylko jeden dzień po praniu.

Maja jakies ciekawe fasony? Jakby im podrzucić jeansy od Zaremby to daliby radę je odwzorowac w innym materiale, czy szyja tylko według własnych szablonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Poszukuje aktualnie zakładu w którym mógłbym uszyć dżinsy na miarę. Co prawda Golden Dog Denim zamknął swoją działalność jakiś czas temu, ale może wiecie Panowie czy na pewno definitywnie? A jeśli tak, to czy można dzisiaj znaleźć w Polsce jakiś inny zakład który szyje dżinsy na miarę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.