Skocz do zawartości

Sneakers - czy juz klasyka?


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sie to komus podoba, czy tez nie (mnie sie to nie podoba) sneakersy zdobyly sobie znaczaca pozycje w swiecie meskiej mody i staly sie juz najprawdopodobniej czescia "klasyki" podobnie jak (calkiem niedawno) loafers.

Co sadzicie o uzywaniu tego typu obuwia?

Ja stosuje sneakersy do prac fizycznych w "domu i zagrodzie" oraz czynnosci sportowych (np. jazda na rowerze)

Bexley kupilem do jazdy na "kolarce" Bianchi Via Nirone (nie uzywam pedalow na "klikniecie" pomimo, ze jestem zadowolony z mego dentysty)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Brooks Brothers nabylem w tym samym celu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Bexley kupilem do jazdy na "kolarce" Bianchi Via Nirone (nie uzywam pedalow na "klikniecie" pomimo, ze jestem zadowolony z mego dentysty)

(...)]

Te buty to wspaniała archaizacja stroju kolarskiego ;-) Czy stosujesz także inne historycyzujące elementy, np wełniane spodenki kolarskie?

A jeśli chodzi o pedały zatrzaskowe, to część systemów ma wypięcie bezwładnościowe, więc Twój dentysta nie będzie nic musiał robić, jeśli będziesz miał w nich wywrotkę (przetestowałem to nie raz na sobie - konkretnie w SPD-ach Shimano).

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza reakcja była zdecydowanie na nie. Ale po zastanowieniu myślę, że ten styl wygląda nieźle do nieformalnych saddle shoes. Ale oxfordy na takiej podeszwie to dla mnie herezja.

Saddle shoes uznaje w formie formalnej (na skorzanej podeszwie) albo klasycznej z "rozowej gumy" . Dlatego nie chodze w nich nigdzie, tylko uzywam jako butow rowerowych ... podobnie jak i Bexley. Te ostatnie przypominaja troche buty kolarskie z lat trzydziestych i dlatego je kupilem. Poza tym lubie "szokowac" osoby postronne.

Owych sneakersow Bexley uzywam glownie w polaczeniu z tym rowerem i wylacznie do jazdy na rowerze.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Bexley kupilem do jazdy na "kolarce" Bianchi Via Nirone (nie uzywam pedalow na "klikniecie" pomimo, ze jestem zadowolony z mego dentysty)

(...)]

Te buty to wspaniała archaizacja stroju kolarskiego ;-) Czy stosujesz także inne historycyzujące elementy, np wełniane spodenki kolarskie?

A jeśli chodzi o pedały zatrzaskowe, to część systemów ma wypięcie bezwładnościowe, więc Twój dentysta nie będzie nic musiał robić, jeśli będziesz miał w nich wywrotkę (przetestowałem to nie raz na sobie - konkretnie w SPD-ach Shimano).

Pozdr,

wojvv

Strach siedzi "pomiedzy mymi uszami" a nie w obiektywnej rzeczywistosci. Rower kupilem z "pedalami z zatrzaskami" i butami do tego odpowiednimi. Jeden raz ich uzywalem i zmienilem pedaly. Wybacz, ze to pisze (nie jest moim zamiarem urazic Cie w jakikolwiek sposob) ale ...jakbys chcial, to Ci moge buty i pedaly przeslac ...buty rozmiar 43. Jeden raz uzywanie. Nie chce oczywiscie nic za nie ... chce sie ich pozbyc.

Odnosnie spodenek, to nie przepadam za owa "czarna czy tez kolorowa guma" ... ale jej uzywam ...pozostajac na "klasycznych" butach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gccg - mam nadzieję, że przynajmniej noski masz zamontowane (już widzę, że chyba nie), bo bez tego uznam Cię za kolarskiego pozera ;) Nie wyobrażam sobie jeżdżenia bez chociażby nosków.

Ja do obu swoich kolarek (Concorde Aquila oraz Concorde na ostrym) używam spd, są nawet dostępne buty a la trekingowe lub a la Vans z blokami (choć ja używam specialized sport mtb) - wychodzę z założenia, że na rower to rowerowe ciuchy, a nie wygłupy klasyczne.

Przy okazji mały offtop moich maleństw:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wracając do tematu - strasznie nie podoba mi się to, że snikersy zawojowały rynek - ani to eleganckie ani ładne, szczególnie buty na rzepy typu deichmann i ccc, choć przyznam, że te Bexley które zaprezentowałeś odbiegają mocno od tego schematu i nadawałyby się do mojej pracy gdzie spędzam sporo czasu i zwykłe pantofle nie są wygodne po kilku godzinach na nogach (więcej łażę niż siedzę).

Jedne z niewielu snikersów które chętnie bym nabył to np.

Belvedere "Polo II 2806" - jaszczurka i płaszczka:

Dołączona grafika

oraz zupełnie odjechane Fennix z aligatora:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach siedzi "pomiedzy mymi uszami" a nie w obiektywnej rzeczywistosci. Rower kupilem z "pedalami z zatrzaskami" i butami do tego odpowiednimi. Jeden raz ich uzywalem i zmienilem pedaly. Wybacz, ze to pisze (nie jest moim zamiarem urazic Cie w jakikolwiek sposob) ale ...jakbys chcial, to Ci moge buty i pedaly przeslac ...buty rozmiar 43.

No cóż, my mężczyźni przezwyciężamy nasze strachy ;-) Albo przez przezwyciężenie go w sensie psychicznym albo przez usunięcie jego źródła, tak aby nie odczuwać zagrożenia. Gdybyś jednak chciał spróbować ponownie, chętnie pomogę Ci ustawić odpowiednią siłę wypięcia w pedałach zatrzaskowych abyś był pewny, że będziesz się mógł rozłączyć z pedałami zawsze gdy będzie to potrzebne. To naprawdę bardzo proste. Dowolny w miarę rozgarnięty serwisant w sklepie rowerowym zrobi to w kilka minut.

Za propozycję przesłania butów i i pedałów bardzo dziękuję - mam już kilka kompletów :-)

Do Twoich sneakersów aż proszą się noski. Gdzieś powinieniem jeszcze mieć oryginalne metalowe noski, które świetnie powinny komponować się z zestawem Bianchi-sneakersy. Niestety skórzane paski (białe a może nawet celeste?) musiałbyś do nich zamówić bo już ich nie mam.

Pozdrawiam,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gccg - mam nadzieję, że przynajmniej noski masz zamontowane (już widzę, że chyba nie), bo bez tego uznam Cię za kolarskiego pozera ;) Nie wyobrażam sobie jeżdżenia bez chociażby nosków.

Ja do obu swoich kolarek (Concorde Aquila oraz Concorde na ostrym) używam spd, są nawet dostępne buty a la trekingowe lub a la Vans z blokami (choć ja używam specialized sport mtb) - wychodzę z założenia, że na rower to rowerowe ciuchy, a nie wygłupy klasyczne.

Jedne z niewielu snikersów które chętnie bym nabył to np.

Belvedere "Polo II 2806" - jaszczurka i płaszczka:

Ale ja z kolarstwem nie mam nic wspolnego :D. Najzwyczajniej w swiecie jade do pracy na rowerze, zeby nie stac w korkach i dlatego kupilem szybki rower(y) (uzywam jeszcze na zmiane Koga Myiata Light Speed i Trek 7500 FX)

Traktuje rower jak rodzaj konia, ktorym pokonuje droge 28 kilometrow w jedna strone pare razy w tygodniu. Poza tym nie mam zadnych ambicji sportowych.

Twoje rowery bardzo mi sie podobaja, podobnie jak te ostatnie sneakersy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gccg - mam nadzieję, że przynajmniej noski masz zamontowane (...) Nie wyobrażam sobie jeżdżenia bez chociażby nosków. (...)

Na singlu z ostrym kołem chyba rzeczywiście nie da się jeździć bez SPD-ów albo nosków... Super rower - sam składałeś? Jak się jeździ bez hamulca ręcznego?

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye-lip

Ten pierwszy Concorde ma stalowa rame ....odlot!!!! (ten drugi chyba tez) Bardzo chcialbym miec stalowa rame ... ale to kosztuje obecnie majatek.

Nie jest tak źle ;-) Oczywiście pojęcie "majątek" jest względne, ale np. u Orłowskiego w Szczecinie można zamówić stalową ramę za wcale nie kosmiczne pieniądze. Oczywiście cała geometria ramy, malowanie, itp są indywidualnie dobierane. Taki rowerowy bespoke ;-)

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gccg - pierwszy Concorde jest na topowym Columbusie SL, drugi na Columbusie Aelle Tre Tubi.

wojvv - ostrzaka sam składałem od początku do końca, włącznie z suportem i sterami. Jeździ się bardzo dobrze, trochę wprawy i nie ma bólu.

Żałuję, że nie ma działu off topic, bo trochę nieswojo się czuję w temacie o snikersach, opisując rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gccg - pierwszy Concorde jest na topowym Columbusie SL, drugi na Columbusie Aelle Tre Tubi.

wojvv - ostrzaka sam składałem od początku do końca, włącznie z suportem i sterami. Jeździ się bardzo dobrze, trochę wprawy i nie ma bólu.

Żałuję, że nie ma działu off topic, bo trochę nieswojo się czuję w temacie o snikersach, opisując rowery.

Dla mnie to jest czarna magia. Jestem uzytkownikiem rowerow ... czyszcze lancuch, oliwie go, czasem zmienie opone ...ale zajmuje mi to tyle czasu, ze ide do zakladu rowerowego i tam zmieniaja mi to w mgnieniu oka. Poza tym wszelkie naprawy dokonuje mechanik przy sklepie z rowerami. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye-lip

Ten pierwszy Concorde ma stalowa rame ....odlot!!!! (ten drugi chyba tez) Bardzo chcialbym miec stalowa rame ... ale to kosztuje obecnie majatek.

Nie jest tak źle ;-) Oczywiście pojęcie "majątek" jest względne, ale np. u Orłowskiego w Szczecinie można zamówić stalową ramę za wcale nie kosmiczne pieniądze. Oczywiście cała geometria ramy, malowanie, itp są indywidualnie dobierane. Taki rowerowy bespoke ;-)

Pozdr,

wojvv

Za rower ze stalowa rama musialbym zaplacic od 2000/2500 euro wzwyz (nawet do ok 10000 euro za Rose ...fantastycznie wyglada!!!). 2000 euro to prawie dwie pary trzewikow Edward Green Shannon.

Te ostatnie budza u mnie wieksze pozadanie nizli rower :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) oxfordy na takiej podeszwie to dla mnie herezja.

Podeszwa w tych butach (i w ogóle we wszelkich butach rowerowych) powinna być maksymalnie sztywna. Tak więc tutaj taka podeszwa jest w pełni uzasadniona przez specyficzną funkcję, którą pełnią te buty.

Są oczywiście rowerzyści, którzy używają butów z tradycyjnymi skórzanymi podeszwami nawet w sporcie.

Np. co roku w Londynie odbywa się "The Tweed Run" http://www.tweedrun.com , którego uczestnicy startują w strojach z przełomu XIX i XX wieku i na zabytkowych rowerach.

Trasa wyścigu liczy 10 mil. Wpisowe jest przeznaczane na cele charytatywne.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) oxfordy na takiej podeszwie to dla mnie herezja.

Podeszwa w tych butach (i w ogóle we wszelkich butach rowerowych) powinna być maksymalnie sztywna. Tak więc tutaj taka podeszwa jest w pełni uzasadniona przez specyficzną funkcję, którą pełnią te buty.

Są oczywiście rowerzyści, którzy używają butów z tradycyjnymi skórzanymi podeszwami nawet w sporcie.

Np. co roku w Londynie odbywa się "The Tweed Run" http://www.tweedrun.com , którego uczestnicy startują w strojach z przełomu XIX i XX wieku i na zabytkowych rowerach.

Trasa wyścigu liczy 10 mil. Wpisowe jest przeznaczane na cele charytatywne.

Swietne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie podeszwy (aby pozostac w temacie ....obuwniczym :D) uzywam do tego roweru. Zalozelem do niego torby na zakupy i uzywam go do dojazdu na stacje kolejowa (jak gdzies jade pociagiem) gdzie go zostawiam nie bojac sie, ze ktos go ukradnie i do supermarketu (jest tak blisko, ze szybciej jest na rowerze anizeli autem). Kupilem go za 50 euro od emeryta, ktory zajmuje sie skladaniem rowerow ze starych czesci.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rower ze stalowa rama musialbym zaplacic od 2000/2500 euro wzwyz (nawet do ok 10000 euro za Rose ...fantastycznie wyglada!!!). 2000 euro to prawie dwie pary trzewikow Edward Green Shannon.

Te ostatnie budza u mnie wieksze pozadanie nizli rower :D

A u Orłowskiego ramę dostosowaną do swoich wymiarów miałbyś za ok. 1000-2000zł. Tu jest kilka jego prac:

http://orlowskiframes.blogspot.com

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rower ze stalowa rama musialbym zaplacic od 2000/2500 euro wzwyz (nawet do ok 10000 euro za Rose ...fantastycznie wyglada!!!). 2000 euro to prawie dwie pary trzewikow Edward Green Shannon.

Te ostatnie budza u mnie wieksze pozadanie nizli rower :D

A u Orłowskiego ramę dostosowaną do swoich wymiarów miałbyś za ok. 1000-2000zł. Tu jest kilka jego prac:

http://orlowskiframes.blogspot.com

Pozdr,

wojvv

DZIEKI! ... Czy on wysyla ramy poczta za granice?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością. Na tym polega jego biznes. ;-)

Tyle, że jak widzę na jego stronie, wysyła DHL-em a nie pocztą: http://orlowskiframes.blogspot.com/p/shipment.html

Najlepiej bezpośredni go zapytać o wszystkie szczegóły: orlowskiframes@gmail.com

Dosyć dawno u niego niczego nie zamawiałem, więc nie wiem jak obecnie wygląda czas realizacji zamówień - zawsze przed sezonem jest więcej pracy, w końcu tacy lokalni framebuilderzy produkują także dla innych BARDZO znanych marek...

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.