Skocz do zawartości

Sneakers - czy juz klasyka?


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

To jest dla nas najciekawsze

1 Pair of Levis 501 74.43 $

1 Summer Dress in a Chain Store (Zara, H&M, ...) 29.99 $

1 Pair of Nike Shoes 57.29 $

1 Pair of Men Leather Shoes 50.39 $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o VAT, cle, koszcie wysyłki..

To zalezy chyba jak buty beda wysylane. Moje pierwsze monki C&J Malvern kupilem na http://www.plal.com w sklepie niejakiego pana Doshi (Kuala Lumpur, Malezja). Facet zapakowal je jak paczke prywatna bez owych "amerykanskosci" tzn kolorowych nalepek etc. Po prostu paczka zawinieta w szary papier z nazwiskiem nadawcy (imie, nazwisko, adres) i nazwiskiem adresata. Tak jakby byla to paczka od znajomego. Nie placilem zadnego cla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sygnał, jeżeli zapisy na zbiorowe zamówienie z Seulu staną się faktem :) Myślę, że Mistrz z dalekiego kraju byłby zachwycony :)

Tez mi sie tak wydaje ...Ciekawe czy mozna znalezc jakies zdjecia jego butow w internecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz zamowilem buty w Nowej Zelandii, ktore sa robione w Tajlandii wedlug zdjecia, ktore sie wysyla. Sam zmierzylem sobie stope, wyslalem zdjecie butow (trzewikow) John Lobb i czekalem.

Po jakims czasie dostalem buty, ale noga mi w nich plywala. Przeszedlem sie w nich jeden raz i dalem je znajomemu, ktory ma wieksza stope.

Zanim je podarowalem zrobilem ich zdjecia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Teraz troche wieksze ich zdjecia z zapytaniem do tych, ktorzy znaja sie na konstrukcji butow i prosba o jej ocene

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zamowilem to tutaj http://www.magnoliclothiers.com/footwea ... 92_32.html

(oni szyja rowniez odziez "historyczna" ... ale zdjecia tam zaprezentowanie nie podobaja mie sie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na ebayu sprzedawcę z Korei, który ma te białe buty na które się wszyscy tak rzucili :)

Wiele fasonów jest naprawdę fajnych:

http://clothing.shop.ebay.com/Mens-Shoe ... 11.c0.m282

Dzieki za linka

Ciekawe sa te trzewiki http://cgi.ebay.com/ESTAR-MODS-PREMIUM- ... 895f00a7ef

...tylko po co, wladowal on zamek po boku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by co, to się na taki zakup piszę :)
to jest nas dwóch :D
Raczej trzech ... bo ow koreanski szewc robi tez inne buty (nie koniecznie biale) :D
You got my sword.
Ja też ;) Hehehe. Czyli mamy kolejną forumową akcję, na wakacje :D
Ja też się piszę na buty od mistrza z Seulu.
ja po poproszę takie wiedenki jak na zdjęciu, nawet dwie pary od razu biorę w ciemno!!!!!!
Za podobną cenę ja też wezmę buty z Seulu :)
Ja tez byłbym zainteresowany butami z Korei. Nawet jeśli nie będą tak dobre jak z Europy to i tak za te pieniądze można zaryzykować. I jakie zdziwienie wśród znajomych jak by się dowiedzieli, że są to ręcznie robione buty z Azji 8-)
Proszę o sygnał, jeżeli zapisy na zbiorowe zamówienie z Seulu staną się faktem :) Myślę, że Mistrz z dalekiego kraju byłby zachwycony :)

Trafnie to podsumował eye-lip - myślę, że ewentualne wspólne zamówienie to jeszcze dosyć odległa sprawa.

Ja tak powrócę do tematu ;)

+Immune+ jak sprawują Ci się te buty? Czy możesz coś więcej powiedzieć o ich wykonaniu i jakości skóry? Ciekawi mnie też czy zakładasz je do krótkich spodenek czy nosisz tylko w parze ze spodniami?

Nie mogę na razie zbyt wiele o nich powiedzieć, ponieważ nabyłem je niewiele ponad pół roku temu i nie miałem dotychczas zbyt wiele okazji żeby je założyć. Jakość wykonania jest naprawdę bardzo dobra, a zwłaszcza zszycie cholewki. Zastrzeżenia mogę mieć jedynie do grubości skórzanej podeszwy, która wynosi tylko około 1-1,5mm. Jest to bardzo mało, ale w przypadku letnich butów nie stanowi to większego problemu. Może jedynie pośrednio prowadzić do dyskomfortu kiedy buty będą użytkowane na większych dystansach. Ogólnie but jest bardzo solidnie skonstruowany i dobrze wyprofilowany. Obcas wydaje się być nie do zdarcia, ale tego jeszcze na razie w sposób empiryczny nie sprawdziłem.

Znalazłem na ebayu sprzedawcę z Korei, który ma te białe buty na które się wszyscy tak rzucili :)

Wiele fasonów jest naprawdę fajnych:

http://clothing.shop.ebay.com/Mens-Shoe ... 11.c0.m282

Rzeczywiście zdjęcia tych butów są identyczne do tych, które otrzymałem od kolegi i zamieściłem na forum. Podobnie jest ze zdjęciami pochodzącymi z pracowni, które można znaleźć w polu opisu niektórych przedmiotów sprzedawanych przez tego użytkownika. Jest to dla mnie jednak jakaś dziwna sprawa. :? Wygląda to tak jakby jakaś firma sprzedawała buty z zakładu Pana Hitojiro. Nie wykluczam istnienia jakiejś umowy, ale po pierwsze: w zakładzie aktualnie pracują jedynie dwie osoby (Pan Hitojiro i jego syn Hyesung), więc nie wiem w jaki sposób jest możliwe zapewnienie stałej podaży na poziomie oferowanym przez tego użytkownika na Ebay, w dodatku w pełnej rozmiarówce.

Po drugie, obejrzyjcie sobie opisy aukcji i zwróćcie uwagę, że prawie wszędzie przewija się opis z notką "szyte ręcznie przez rzemieślnika" natomiast w przypadku 80% butów na cholewkach możemy znaleźć metki z nazwami innych producentów. Podobnie jest w przypadku wybicia stempla zakładu na podeszwie i wkładce - po prostu ich nie ma.

Wydaje mi się, że mogę potwierdzić jedynie autentyczność tych:

http://cgi.ebay.com/Handmade-TASSEL-men ... 895efdf8da

Zwróćcie jednak uwagę, że są sygnowane jako Davinci. Identyczne zdjęcia otrzymałem od kolegi natomiast bez owego nadruku na wkładce. :? Dla mnie to jakaś przewała, zwłaszcza że u Hitojiro przeważa jednak obuwie eleganckie, na które się jednak nie zdecydowałem obawiając się pierwotnie o jakość wyrobu.

ciekawe, jak rozmiarówka. Immune, jaki masz rozmiar wg numeracji koreańskiego mistrza i jaki nosisz wg skali europejskiej?
Wysyłałem jedynie obrys stopy. Nic mi nie wiadomo o żadnych standardowych wymiarach. Z tego co wiem, w pracowni nie można kupić gotowych butów, bo Pan Hitojiro specjalizuje się w zamówieniach na odległość (głównie USA i Azja). Niestety osobiście nigdy tam nie byłem i z nim nie rozmawiałem.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, to rzeczywiście dziwne, ale mnie bardziej interesuje kwestia tych butów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Które umieściłeś w tym wątku jako Twoje obuwie od Brunona:

viewtopic.php?f=2&t=140&start=10

a można je znaleźć na zdjęciu z aukcji naszego sprzedawcy:

http://cgi.ebay.com/HANDMADE-Lambskin-B ... 895f0646d2

Czy zdjęcie które przedstawiłeś, pokazują Twoje buty od Brunona, o których tak a nawet kształcie kopyta rozmawialiśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszedłem na chwilę przed pracą na forum to aż zdębiałem widząc te zdjęcia. :shock::o Buty, które linkujesz to oczywiście nie ta para, którą zamówiłem u Kamińskiego. Założenie wątku o Hitojiro chodziło mi już przez długi czas po głowie i widocznie stąd pomyłka. Owe zdjęcia otrzymałem od wspomnianego kolegi z Seulu, razem ze zdjęciami mokasynów i sneakers'ów.

Istota problemu leży w tym, że zdjęcia różnych butów na komputerze (tych, które posiadam, jak również te którymi się interesuję i zamierzam w przyszłości nabyć) mam skatalogowane według pewnych kryteriów. I tak buty od Kamińskiego znalazły się w folderze obuwia z wysoką cholewką. :?

Łowców sensacji muszę niestety rozczarować, jako że cała sprawa nie jest żadną przewałką. :lol:

Oto zdjęcia, które zamierzałem wrzucić:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A to zdjęcia sprzed chwili z pracy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika]

Szczerze mówiąc nie zauważyłem swojego błędu, a rozmowa o dosyć okrągłym kształcie (niewysmuklanym) kształcie kopyta, które później nastąpiła wcale mnie z niego nie wyprowadziła. Tak jak napisał Tomek - punkt za czujność, a ode mnie nawet dwa. ;) Jeżeli Panowie pozwolą to zamierzam po przyjściu z pracy zmienić podmienić zdjęcia również w przewodniku miejskim.

Ale głupia sprawa... 8-):oops:

EDIT:

Teraz jak tak się wpatruje w tamte zdjęcia to rozmawialiśmy o całkiem innych butach - np. dyskusja o sztuperowaniu, którego tamte buty w ogóle nie miały. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, skoro mowa o czujności to znalazłem jeszcze jedną nieścisłość.

viewtopic.php?f=1&t=241&start=30

W powyższym wątku wstawiłeś zdjęcia butów od azjatyckiego sprzedawcy, a koledze gccg napisałeś, że:

Marka to Johnston & Murphy z niekontynuowanej już linii 213.

Link do butów na ebayu: http://cgi.ebay.com/ESTAR-MODS-PREMIUM- ... 895f00a7e5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, skoro mowa o czujności to znalazłem jeszcze jedną nieścisłość.

http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f ... 1&start=30

W powyższym wątku wstawiłeś zdjęcia butów od azjatyckiego sprzedawcy, a koledze gccg napisałeś, że:

Marka to Johnston & Murphy z niekontynuowanej już linii 213.

Link do butów na ebayu: http://cgi.ebay.com/ESTAR-MODS-PREMIUM- ... 895f00a7e5

TAAAAAAAAAAAAAAAAAAK ...masz racje ....a tak na marginesie ...to nie mam odwagi zapytac sie, czym sie profesjonalnie zajmujesz ;):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.