Skocz do zawartości

[KE] Na szpilce czy płaskie - jakie obuwie dla kobiet


Katarzyna Pander-Liszka

Rekomendowane odpowiedzi

Ekstremalnie wygodne, jak zechciała Pani zauważyć, buty na 12 cm obcasie to teoria, którą można, myślę, że śmiało odłożyć na półkę z literaturą science-fiction. Co najwyżej możemy mówić w tym wypadku o obuwiu na tyle wygodnym, aby jego użytkowanie na dłuższą metę nie powodowało ekstremalnego dyskomfortu. Wszystko na zasadzie łagodzenia niszczących dla układu kostno-stawowego i mięśniowego skutków użytkowania takich butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musa19 - 'nie używaj sobie na użytkowniku'

Wygoda to pojęcie względne i nie jest obiektywnie mierzalna - jeśli koleżanka 'Martyśka' twierdzi że można, to widocznie Ona potrafi takie dopasować.  :twisted:

 

A tak na marginesie; byłoby fajnie, gdyby Martyśka wkleiła jakieś zdjęcia swoich  'EKSTREMALNIE WYGODNYCH butów na 12 cm obcasie'  - 

- na pewno wielu forumowiczów chętnie obejrzałoby takiego obuwniczego 'jednorożca'...  :|

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie sobie nie używam. Potraktowałem jedynie zwrot "ekstremalnie wygodne" w tym konkretnym znaczeniu jako zwykły lapsus.

Chociaż być może ma Pan racje i ktoś sobie z użytkownikami niniejszego forum świadomie "pogrywa" ;)  Chociaż sam jestem z natury osobą, która przypisuje ludziom szlachetne intencje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 months later...

Które masz na myśli? 

 dla mnie najfajniejszy jest projekt robiony z Davidem Lynchem , ale te buty chyba raczej mało nadaja się do codziennego chodzenia . 

Co do satdardowych modeli , słyszałem opinie kobiet że są mimo wysokości szpilki niezwykle wygodne i stabilne, + prestiż czerwonej podeszwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 dla mnie najfajniejszy jest projekt robiony z Davidem Lynchem , ale te buty chyba raczej mało nadaja się do codziennego chodzenia . 

Co do satdardowych modeli , słyszałem opinie kobiet że są mimo wysokości szpilki niezwykle wygodne i stabilne, + prestiż czerwonej podeszwy :)

Lauboutin+-+Lynch+1.jpg

 

 

Ten model nadaje się do gabloty a nie na nogi! 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie dyskusja typu "buty moich marzeń" ;)

 

W mojej ocenie LB - modele SoKate oraz Pigalle niestety wyglądają na nodze nieelegancko ponieważ odsłaniają początki palców. W zależności od stopy (osobiście widziałem na stopach 4 znajomych kobiet mierzących oba modele)  kilka mm do nawet 1cm.
Czerwona podeszwa może i jest kultowa ale wspomniane Panie szybko wyleczyły się z kultu osławionej marki i nie twierdzą już, że to but, który powinna mieć w szafie każda kobieta.

 

 

A jeśli to but do sypialni to AleBaba ma "prawie" takie same za "trochę" mniej a w półmroku/po ciemku subtelnych różnic i tak nie widać. Poza tym, kto by wtedy patrzył na buty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety w szpilkach nie mogę chodzić ;) a szkoda, ponieważ mam piękne, zgrabne nogi. Normalnie mam 177cm wzrostu, zatem kiedy włożę szpilki.. Sami wiecie Panowie ;)

To dość krępujące dla mnie. Poza tym rozmiar mojej stópki.. 42. Poza tym, że szczupła i wąska jak u baleriny. Kobiety podziwiam Was za chodzenie w szpilach, ja nawet rozmiaru nie mogę znaleźć haha

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kobiety w szpilkach wyglądają bardzo elegancko, ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że jest to ich seksualizacja. Podobnie zresztą jak makijaż. Jeśli ktoś chciałby zabić w korporacji płciowość, to powinien zakazać szpilek i makijażu ;)

 

Składam oficjalny protest!

 

zakaz noszenia szpilek uderza w prawa człowieka, jest niemoralny, dyskryminujący i niehumanitarny ;)

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja niestety w szpilkach nie mogę chodzić ;) a szkoda, ponieważ mam piękne, zgrabne nogi. Normalnie mam 177cm wzrostu, zatem kiedy włożę szpilki.. Sami wiecie Panowie ;)

 

 

Nie wiem:) Ale slyszalem, ze niektorzy panowie w typie samca alfa maja z tym problemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie każdego dnia sprawdzają się tylko buty na płaskiej, wygodne podeszwie. Nie wiem, jak można zasuwać cały dzień na obcasach. Próbowałam, ale nie da się.

Podziwiam kobiety, które trzymają się twardo tego, że szpilki i już. Noga w szpilkach układa się inaczej, jest bardziej smukła. Ale z dwóch rzeczy wolę pracować, przemieszczać się niż tylko wyglądać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 10.05.2016 o 11:55, Fasolowa napisał:

U mnie każdego dnia sprawdzają się tylko buty na płaskiej, wygodne podeszwie. Nie wiem, jak można zasuwać cały dzień na obcasach. Próbowałam, ale nie da się.

 

Oczywiście, że się da :]

Nie rozumiem tego podejścia. Gdzie Wy, drogie Panie,  trafiacie na takie koszmarne buty, które wywołują później te fale niechęci?
Uwielbiam obcasy i to nie tylko za efekt wizualny. Dla mnie to najwygodniejsze buty świata- serio. W dobrych szpilkach można biegać i wejść niemal wszędzie, nie wspominając o  o tańczeniu całą noc, czy zwykłym użytkowaniu przez kilka-kilkanaście godzin (w tej drugiej wersji oczywiście warto mieć inne szpilki na zmianę).

Przede wszystkim, trzeba sprawdzić stabilność buta- buty, które nie mają w ogóle platformy zazwyczaj są bardzo niestabilne i podeszwa sobie, a obcas sobie. Na dodatek największy nacisk idzie na palce, które zderzają się bez amortyzacji z podłożem. Kiedy mamy platformę, realna różnica między poziomem na którym znajdują się palce i pięta, jest mniejsza, mamy też grubszą warstwę dzielącą palce od podłoża i nie czuje się każdego kamienia pod stopą, co imo jest straszne (mnie dla odmiany zdumiewają kobiety chodzące w balerinach na podeszwie grubości kilku milimetrów- to dla mnie dopiero horror). Przeciwnikom szpilek, którzy twierdzą, że to straszliwie niszczy kręgosłup mogę powiedzieć tylko, że siedzenie w złej pozycji również, a podejrzewam, że większość kobiet częściej siedzi, niż stoi, czy chodzi (mam na myśli oczywiście kobiety, które wykonują głównie pracę biurową i w której starają się wyglądać elegancko, dlatego też noszą te obcasy). W dodatku mam wrażenie, że to zarzut dla skrajnych przypadków, kiedy ktoś chodzi tylko i wyłącznie na obcasach, nawet po domu. Nie znam takich osób. 

Druga ważna zasada, to skóra.
Mam wrażenie, że wiele kobiet zraża się do obcasów po tym, jak kupi w sieciówce jakieś tekturowe buty, które (naprawdę kogoś to dziwi?) nie dopasowują się do stopy, nie pozwalają naszej skórze oddychać i obcierają niemiłosiernie.

W dobrze skrojonym, skórzanym bucie nie trzeba mieć wielkiej praktyki, ani żadnej nadludzkiej zdolności, by unosić się 12 cm ponad chodnikami ;] po prostu się idzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu płaskie są wygodniejsze, jak wiem, że danego dnia mam zrobić x km na nogach wybieram płaskie ;) Jak wiem, że będę więcej siedzieć niż chodzić czasem ubieram szpilki, chociaż uważam, że do najwygodniejszych nie należą, to ładnie noga w nich wygląda ;)

 

Mi się zwykle w obcasach, gdy więcej chodzę uszkadza podeszwa stopy - według mnie przez ruchy podłużne (czy jak je tam nazwać ;) ) stopy w bucie, który jest zdecydowanie większy w bucie na szpilce niż w bucie na płaskiej podeszwie 

 

*z tym, że ja mam bardzo delikatną skórę stóp i dużo jej nie trzeba aby się uszkodziła, więc może to przez to ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.