Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest ciepła, tylko ciężka, chodzi mi o wagę marynarki. Materiał ma luźny splot i jest cienki, ale mimo to dość ciężki. Wiem, że to co piszę może dziwnie brzmieć. :) Nie jestem pewien, czy nada się na upały. Mam inne marynarki Havana bez podszewki i są lżejsze. Przykładowo http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-blue-plain/C848.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Myślę, że cena nie jest tragiczna w szczególności w sytuacji, gdy nie ma czegoś w normalnej ofercie. Przykładowo potrzebuję granatowego, gładkiego Lazio :). Jeszcze można wybrać inny rozmiar spodni i inny marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładając nieco do tej ceny 399 euro można mieć garnitur semi-mtm SuSu. Sama opcja jest jednak dość interesująca, szkoda tylko że nie ma większych możliwości wybrania krojów - chociażby dwurzędowych marynarek i/lub kamizelek, jak również kroju spodni - wyższy stan jak w Washington, bądź normalny, czy możliwości wyboru regulatorów bocznych zamiast standardowych szlufek. Ewentualnie stworzenia nowego kroju - np. dwuguzikowa jednorzędówka z ostrymi klapami, żeby zrealizować wszystkie opisane przeze mnie rzeczy należy wybrać full-mtm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim skromnym zdaniem, trzeba się mocno napocić, żeby ta opcja zaczęła się opłacać. Pomijając czas oczekiwania i brak np. krojów dwurzędowych czy smokingowych, ten sam efekt można osiągnąć najczęściej drobnymi przeróbkami krawieckimi...

Reasumując: za 399 euro, po 5-6 tygodniach, otrzymam garnitur delikatnie zmodyfikowany (z i tak dostępnych w ofercie tkanin).

Szanse, że będzie lepiej leżał są oczywiście znaczne, ale....czasem taniej i szybciej będzie kupić np. "seryjne Blue Line" za 260 euro i po prostu za parę PLN delikatnie przerobić:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest opcja warta uwagi u osób, które mają stały problem z różnicą rozmiarów pomiędzy górą, a dołem. Standardowe "separates" to wybór spośród 3-4 modeli, a tu gama jest dużo szersza + możliwość wejścia w posiadanie garnituru 3 częsciowego. Gdyby wybór tkanin był większy, a model Hudson dostępny, to nie wykluczam, że bym się skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie do posiadaczy modelu Lazio i Napoli, o ile tacy istnieją. Jeżeli model Lazio leży dobrze bez żadnych poprawek, to czy jest w ogóle szansa, że model Napoli będzie też leżał dobrze (poprawki oczywiście dopuszczalne)? Widzę w tabeli rozmiarów różnice, ale chciałbym się dowiedzieć o doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest opcja warta uwagi u osób, które mają stały problem z różnicą rozmiarów pomiędzy górą, a dołem. Standardowe "separates" to wybór spośród 3-4 modeli, a tu gama jest dużo szersza + możliwość wejścia w posiadanie garnituru 3 częsciowego. Gdyby wybór tkanin był większy, a model Hudson dostępny, to nie wykluczam, że bym się skusił.

Dodatkowo można bardziej poszaleć z krojem Atlethic, bo w ofercie SS (przynajmniej kiedy sprawdzałem ostatnim razem) jest tylko jeden garnitur w tej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdziwila roznica w obrebie Napoli - mam dwa garnitury w rozmiarze 48. O ile spodnie sa identyczne, to jedna z marynarek jest wg mnie sporo wieksza, o jakies pol lub nawet rozmiar wieksza.

Ale skrocilem rekawy i ja zostawilem, bo choc luzniejsza, to dobrze lezy. Moglaby byc ciut wezsza w ramionach, ale to drobiazg, ktory nie ma dla mnie wiekszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym newsletterze przyszły nowe marynarki. Ciekawe czy ten model nie zostanie wyprzedany do kwietnia, bo stanowił by u mnie niezłą bazę na lato: 

http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-blue-plain/C947.html?utm_campaign=jackets&m_i=pAsrBgNqkMm3PCCfAj78cnacUizpxH6rwongglWtIDGtb%2B%2B2XSuZTBUx3gAzaRI2Es_n7OC94672NeqyEYAB2xespJ&utm_medium=email&utm_source=S-109WK09PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cofniesz się kilka stron w tym wątku, to znajdziesz informacje. Osobiście nie mam płaszcza SuitSupply. Co do tego konkretnego modelu. Według mnie ładny, ale kolor może być trudny, jeżeli to ma być pierwszy płaszcz. Jest też wersja ciemniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden płaszcz SuSu, a konkretnie ten:

 

http://eu.suitsupply.com/en/coats/blue-double-breasted-coat/J411.html?cgid=Coats

 

Jest bardzo, bardzo zadowolony. Noszę go codziennie od dwóch miesięcy i ciągle wygląda jak po rozpakowaniu. W ogóle się nie gniecie, nawet podczas jazdy samochodem. Jeśli chodzi o gramaturę to jest przynajmniej drugie tyle wyższa niż w płaszczach z ostatniej zimowej kolekcji Vistuli.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem takie dylematy i zastanawiałem się czy jest sens dokładać, aż tyle pieniędzy do płaszcza SuSu - jest. 

 

Mam dwa pytania:

 

1. Od jakiegoś czasu spod podszewki w marynarkach Hudson zaczynają wychodzić ostre żyłki. Powoduję to dyskomfort w postaci kłucia. Najpierw były one pojedyncze i ucinałem je, ale w obecnej chwili jest ich coraz więcej. Zwłaszcza w okolicach brustaszy. Wygląda mi to na jakieś rozwarstwianie się wkładu. Czy coś można z tym zrobić i czy ktoś też ma z tym problem?

 

2. Co sądzicie o zakupie butów laofer marki SuSu?:

 

http://eu.suitsupply.com/en/shoes/brown-loafer/FW161261.html?cgid=Shoes

 

Jestem świadomy tego, że można za te pieniądze kupić GYW i pewnie lepszej jakości, ale według mnie te są wyjątkowo zgrabne i po prostu podobają mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.