Skocz do zawartości

Marka Nunes Correa - endurance


wojvv

Rekomendowane odpowiedzi

Koniom i zakochanym inaczej pachnie siano ;)

A żabki przecież można założyć gumowe - te nie stukają. Mistrz Kamiński radzi, żeby pochodzić trochę w butach, żeby zobaczyć, w których miejscach ściera się podeszwa. (W różnych butach, a na tych samych odnogach podeszwy ścierają się różnie.) Wtedy idzie się do szewca i debatuje, gdzie i jak zabezpieczyć podeszwę, bo opcji jest naprawdę wiele. Od razu zelowanie... jest takie niebrytyjsko pochopne ;)

Co do trotuaru - jak kiedyś będę bogaty, to zrobię sobie bespoke chodnik z domu do pracy :P Jeden prezydent tak sobie zrobił z asfaltową drogą za publiczne pieniądze - okoliczni mieszkańcy byli równie ukontentowani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prośbą przesyłam kilka zdjęć z burgundowymi monkami NC , generalnie buty są wygodne, skóry wyglada na solidną, choć rzeczywiście podeszwa mogłaby być mocniejsza. Natomiast wykończenie wewnątrz buta, jak na tą cenę mogłyby być lepsze. Widać drobne niedoróbki wewnątrz. Od zewnątrz buty - jak na zdjęciach.

post-396-13658921789905_thumb.jpg

post-396-13658921790395_thumb.jpg

post-396-13658921790903_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Tak, jest to skóra wysoko nablyszczana z uzupelnianym (korygowanym) licem. Jak sie dowiedziałem koszt tego surowca nie przekracza wartości 5 Euro. Techniczny koszt wytworzenia jednej pary butow NC to mniej wiecej (dane za 2011 rok nie uwzgledniajace zmian wskaźników płac i fluktuacji kosztów zmiennych materiałów i energii) 22 EUR. Ponad połowa to koszty robocizny, a niespełna 1/3 materiałów i surowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że do monków też stosują ten materiał - po samych zdjęciach na stronie ciężko rozróżnić. Mam od nich czarne wiedenki brogue - na szczęście ze zwykłej, (za to iście pancernej) matowej skóry. Po pół roku użytkowania poza zużytą podeszwą (nosek się starł i musiałem podzelować) buty w zasadzie wyglądają dalej jak nowe.

post-1174-1365892282169_thumb.jpg

post-1174-13658922821987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z rozmiarami w NC w końcu...? Mam mętlik w głowie. Z tego co było już pisane na ten temat na forum to przy stopie 26,5 cm wychodzi rozmiar 41,5. Natomiast NC na moje pytanie odnośnie rozmiaru odp. że przy takiej stopie będzie rozmiar 42-43... (w Polsce kupowane buty wypadały 42, tak samo jedna para z Norda 42 jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.