Skocz do zawartości

Podeszwa Commando (Tank lub Heavy Duty) i Dainite


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

 

A i jeszcze jedno stwierdzenie - marki "Premium" we wszyskich działach produkcji -począwszy od samochodów skończywszy na butach, tracą na "cudowności" jak poużywamy ich trochę. Faktycznie  są lepsze niż "tanizna",a le stosunek jakości do ceny jest zazwyczaj "nieadekwatny".

 

 

Ciężko dyskutować o "wszystkich działach produkcji", jednak w przypadku butów takie twierdzenie jest prawdziwe wyłącznie w zakresie podstawowej funkcji (przemieszczania się). Być może podklejone Loaki wytrzymają równie długo, co Krokiety albo Czurcze, ale mając po jednej parze do wyboru, tych pierwszych po prostu nie będziesz chciał zakładać. Mówię to z praktyki. Dobre buty się oczywiście niszczą, starzeją, marszczą, ale w inny sposób, ładniej, i cały czas wyglądają na dobre buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno stwierdzenie - marki "Premium" we wszyskich działach produkcji -począwszy od samochodów skończywszy na butach, tracą na "cudowności" jak poużywamy ich trochę. Faktycznie  są lepsze niż "tanizna",a le stosunek jakości do ceny jest zazwyczaj "nieadekwatny".

Marki premium mają to do siebie, że z pełną świadomością płacimy za wartości dodatkowe takie jak historia firmy (np. marka od xx dostarcza buty na dany dwór), kultowość (buty xx nosił w filmie z 1950 dany gośc, a w 1967 wystąpiły np. w Bondzie).

Płacimy też za elementy wykonania które niekoniecznie można odczuć podczas użytkowania, a które mają znaczenie dla butofilowych freaków - np. ręcznie szyty "goodyear", bevelled waist itp. itp. długo by wymieniać.

Dla mnie są to bardzo ważne elementy składowe ceny i tego co kupuję, inaczej chodziłbym pewnie w Meerminach które mają dobry stosunek jakości użytkowania do ceny, ale nie prezentują żadnych wartości dodatkowych za które lubię płacić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mosze ==>czy Loby za 2000GBP są dużo lpesz niż Krokiety za 400 GBP?

Na wyższym pułapie cenowym czasami niiuanse podwajają cenę + cała otoczka o której piosał eye_lip.

Zretszą kazdy wydaje pieniądze jak chce i na co chce (co lubi, co go pasjonuje), i to czy tkoś to rozumie, czy też uwaza za czyste wariastwo, nie ma żadnego znaczenia.

TAM GDZIE ZACZYNA SIĘ PRZYJEMNOŚĆ, KOŃCZY SIE EKONOMIA.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobb-ów nie mam; oczywiście, nie spytałem, co wg Ciebie oznacza termin "premium". Dla nas, Polaków, dobra, średnia półka (C&J, Church's itp.) to już jest premium. Oczywiście są dużo droższe buty. W pewnym momencie cena odrywa się od realnej wartości wyprodukowanej rzeczy i to jest fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed rejstracją na forum "Premium" oznaczało ok 500-1000 (brazk znajomości marek) teraz  "premium" (w mojej świadomości) zaczyna się w granicach 1500, high end to chyba ponad 5000.

jak na daną chwilę dla mnie high end jest nieuzasadniony ekonimicznie :).

ale w sumie ciekawi mnie czym rózni się to "droższe", czy jest wygodniejsze? jak dojrzeje finansowo :) i mentalnie, pewnie sobie sparwię coś z najwyższej póki, chocby po to by przekonać się samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye_lip- żle odczytałeś, oprócz tego co napisałeś (czyli marka, historia, człowiek,"kultowość") ciekawi mnie czy oprócz tego idą za tym "wartości użykowe"; powiedzmy takie zmierzenie się z Legemdą, ale absolutnei nie po to aby ją próbować strącić z piedestału. (i uzasadniać że to jest tego nie warte), jestem na innym etapie "butofilstwa" niż np Ty, 

 

Stwierdzenie -"cała dyskuja na marne" jest w/g mnie nie na miejscu  i jak bym nie był gruboskórny to mógłbym czuć się urażony:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idą. To jest jak z telewizorem - z punktu widzenia użytkowego Samsung jest tym samym co np. Loewe.

Wchodzimy na pole benefitów funkcjonalnych i emocjonalnych marek.

Wycena marki to wycena benefitów funkcjonalnych i emocjonalnych, w premium/top-premium często ten drugi składni stanowi większą cześć ceny, jaką trzeba zapłacić za produkt.

Dla części użytkowników/konsumentów są ważne (albo warte zapłacenia więcej), dla (większej) części nie są. A trzecia rosnąca część poszukuje dużego benefitu emocjonalnego, ale w niższej cenie. Stąd popularność TKMaxx, ebay, outletów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idą. To jest jak z telewizorem - z punktu widzenia użytkowego Samsung jest tym samym co np. Loewe.

Wchodzimy na pole benefitów funkcjonalnych i emocjonalnych marek.

Wycena marki to wycena benefitów funkcjonalnych i emocjonalnych, w premium/top-premium często ten drugi składni stanowi większą cześć ceny, jaką trzeba zapłacić za produkt.

Dla części użytkowników/konsumentów są ważne (albo warte zapłacenia więcej), dla (większej) części nie są. A trzecia rosnąca część poszukuje dużego benefitu emocjonalnego, ale w niższej cenie. Stąd popularność TKMaxx, ebay, outletów itp.

 

Wydaje mi się że zdecydowana większość klientów, dążąca wręcz do całości, którzy kieruję swe kroki to outletów itd aby nabyć "znane marki" robi to w przekonaniu że produkty te są lepiej wykonane, z lepszych materiałów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie, mam pytanie dotyczące użytkowania podeszwy Commando - mam na myśli oryginalną made in england, goodyear welt itp.  Commando.

 

Mam dwie pary butów na tej podeszwie.

 

Alfred Sargent Hannover - podeszwa ma obcas oznaczony lite ( nie jest cały z gumy, ze skóry i flek z gumy) - nie wiem czy to oznaczenie samego obcasa, czy całej podeszwy (np. bardziej miękka).

 

Zamszaki Carmina - podeszwa ma pełny obcas

 

Obie podeszwy wyglądają tak samo, całe szyte goodyear, ale różnica w komforcie i "czuciu" podeszwy kompletnie inna.

 

Alfred Sargent - superwygodne, chodzi się w nich jak zwykłych skórzanych butach dobrej klasy, rewelacja.

 

Carmina - podeszwa sztywna, stopa "czuje" kształt bieżnika, buty mocno stukają.

 

Zastanawiam się, czy są to inne modele/mieszanki gumy, czy po prostu kwestia klasy buta (znający buty Alfred Sargent, druga opcja nie zdziwiłaby mnie).

 

Jak jest u Was z komfortem oryginalnej commando?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.