Skocz do zawartości

Biała marynarka - dyskusje i porady


proceleusmatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej lepsze i gorsze przykłady wykorzystania białej marynarki, znalezione przeze mnie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://www.forum.bespoke.pl/download/file.php?id=3397

Mnie najbardziej podoba się wersja z golfem na łódkę :) Jak widzicie białą marynarkę w mieście? Może da się ją nosić latem? Szukałem, do czego ją dobrać w swojej szafie, ale albo wychodził mi lekarz, albo Miami Vice, albo coś takiego:

Dołączona grafika

A to już lekka przesada :P

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja z czarnym golfem jest najsłabsza z zaproponowanych przez Ciebie. Niepraktyczna (biały to kolor na bardzo słoneczne dni, ale wówczas czerń spodni i golfu będzie udręką, tak samo zresztą jak sam golf) i brzydka (zbyt duży kontrast między marynarką a resztą). W zasadzie wszystkie pozostałe propozycje są lepsze, odrzuciłbym jednak tę z kardiganem z przyczyn opisanych powyżej.

Mam wrażenie, że Twój problem nie wynika z braku możliwości zastosowania tego rozwiązania, a z ekstrawagancji takiego zestawu (Miami Vice). Biała marynarka z pewnością przyciąga wzrok. To samo jednak można powiedzieć o wielu innych propozycjach chwalonych na tym forum (intensywne kolory spodni, smokingi do opery, "wywalone" poszetki, etc. ). W mojej ocenie - poza kwestią praktyczną - nie sposób wskazać minusów białej marynarki w słoneczny letni dzień. Jest neutralna, przez co jesteś w stanie zestawić ją z dowolnymi elementami.

Twoje skojarzenie z lekarzami jest nieco zaskakujące w kontekście tego forum. Czy bosmanka kojarzy Ci się wyłącznie z kapitanami kutrów rybackich? Czy fedora wygląda dobrze tylko na głowie Indiany Jonesa? Czy regimental i tweed czyni z noszącego studenciaka z Ive League?

Oczywiście nie polecam jej do pracy prawnikom korporacyjnym czy bankierom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten golf jest granatowy i wygląda świetnie. W moich oczach to idealny strój na wietrzną pogodę nad wodą. Że niepraktycznie? Biała marynarka w ogóle jest niepraktyczna. Podobnie jak białe buty, a jednak są tacy, którzy je noszą.

Twoje skojarzenie z lekarzami jest nieco zaskakujące w kontekście tego forum. Czy bosmanka kojarzy Ci się wyłącznie z kapitanami kutrów rybackich? Czy fedora wygląda dobrze tylko na głowie Indiany Jonesa? Czy regimental i tweed czyni z noszącego studenciaka z Ive League?

Wszystkie powyższe części ubioru noszę i nie mam z nimi jednostronnych skojarzeń. Z białą marynarką jest ciężko, gdyż po prostu jest rzadziej stosowana od fedory, tweedu czy bosmanki, a do tego kolor jest specyficzny; stąd też łatwiej o wpadanie w klisze i trudniej o nową jakość. Jeśli znajdziesz zdjęcie kombinacji, która obali stereotypy, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten golf jest granatowy i wygląda świetnie. W moich oczach to idealny strój na wietrzną pogodę nad wodą. Że niepraktycznie? Biała marynarka w ogóle jest niepraktyczna.

Zwróciłem uwagę na nieco inny aspekt praktyczności.

Wszystkie powyższe części ubioru noszę i nie mam z nimi jednostronnych skojarzeń. Z białą marynarką jest ciężko, gdyż po prostu jest rzadziej stosowana od fedory, tweedu czy bosmanki, a do tego kolor jest specyficzny; stąd też łatwiej o wpadanie w klisze i trudniej o nową jakość. Jeśli znajdziesz zdjęcie kombinacji, która obali stereotypy, będę wdzięczny.

Ciężko obalać stereotyp, który jest dla mnie nieczytelny. Po prostu, dla mnie już przedstawione przez Ciebie przykłady mu przeczą. Natomiast szukając jakiejś ogólnej zasady, powiedziałbym, że wyraźna, kontrastowa poszetka jest elementem dostatecznie przełamującym monotonię białej tkaniny, aby wymazać wszelkie skojarzenia. Może właśnie z powodu poszetki zestaw, który sam przygotowałeś był dla Ciebie nieprzekonujący.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie - poza kwestią praktyczną - nie sposób wskazać minusów białej marynarki w słoneczny letni dzień. Jest neutralna, przez co jesteś w stanie zestawić ją z dowolnymi elementami.

dokładnie

Jak widzicie białą marynarkę w mieście? Może da się ją nosić latem? Szukałem, do czego ją dobrać w swojej szafie, ale albo wychodził mi lekarz, albo Miami Vice...

Jak widzę białą marynarkę w mieście? Normalnie. Mam dwa białe garnitury, jeden 80% len, 20 bawełna. Drugi to wełna Loro Piana super 160's. Nie mam żadnych problemów z kompozycją i dodatkami.

Popatrz np. na ta dwurzędową marynarkę, starczy żebyś zmienił spodnie na średni/jasny granat (jakoś kolor khaki średnio mi tu pasuje), plus czerwony goździk i jest gut. Nikt cię z lekarzem ani lodziarzem nie pomyli.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Dawno temu (ok 2 lata) pobrudziłem białą, lnianą marynarkę alkoholem (niestety niebieskie kamikadze). Jak to w życiu bywa od tamtej pory wisi w szafie nieużywana. Tutaj rodzi się pytanie czy ktoś zna pralnie w Warszawie, która może się podjąć wyprania jej? Ewentualnie czy ktoś farbował białą marynarkę na granatowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale Scareface i Travolta to nie są ludzie na których należy się wzorować, pierwszy był z założenia bezguściem, taki maił być, z kolei Travolta w Gorączce sobotniej nocy raczej folgował chwilowej disco-modzie i dobrze też się nie ubierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej spodobał się zestaw, jaki pokazał Misza.

Dołączona grafika

No i taka ogólna refleksja. Aby uciec od stereotypu sprzedawcy lodów/gwiazdy pop i coś tam jeszcze mamy dwie możliwości:

- elegancja na full, jak powyżej

- nonszalancja na skraju abnegacji, niestety nie znalazłem odpowiedniego przykładu.

Wszystko pomiędzy trafia w jakiś niezbyt nam odpowiadający stereotyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej spodobał się zestaw, jaki pokazał Misza.

Dołączona grafika

No i taka ogólna refleksja. Aby uciec od stereotypu sprzedawcy lodów/gwiazdy pop i coś tam jeszcze mamy dwie możliwości:

- elegancja na full, jak powyżej

- nonszalancja na skraju abnegacji, niestety nie znalazłem odpowiedniego przykładu.

Wszystko pomiędzy trafia w jakiś niezbyt nam odpowiadający stereotyp.

Jak dla mnie ten zestaw świetnie oczyszcza wizerunek białej marynarki z wymienionych przez ciebie mankamentów.

post-3578-13658924308624_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.