Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Wytłumacz mi proszę, jaki jest sens nabywania skarpet w tej cenie? Ale niech to będzie sensowne wytłumaczenie.

 

Wiesz, przy tym pułapie cenowym "sens" to rzecz względna. Może fizycznie różnicy nie zauważysz, ale psychicznie wolałbyś się budzić z wiedzą, że zaraz założysz skarpetki za ponad 2 tysie, niż za dychę z Calzedonii. Poza tym, jeśli wydatek na takie skarpetki to byłby dla Ciebie taki "cios" jak wydatek na skarpetki z Auchana, to nad czym tu się w ogóle zastanawiać? Miałbym, kupiłbym.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym, przekazałbym na rozsądny cel, a nie na skarpety za 500 Euro. I tu właśnie pojawia się działanie sensowne, a nie pogoń za absurdem.

Nie oszukujmy się, ale w takim zakupie nie ma racjonalizmu za grosz i ktoś kto wydałby taką kwotę na skarpety, byłby zwykłym snobem i musiałby miec bardzo niskie poczucie własnej wartości, a ten brak nadrabiać takimi zakupami, ale co po cudownie odzianych nogach, skoro nie byłoby czego okrywać pod kopułą :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałbym, przekazałbym na rozsądny cel, a nie na skarpety za 500 Euro. I tu właśnie pojawia się działanie sensowne, a nie pogoń za absurdem.

Nie oszukujmy się, ale w takim zakupie nie ma racjonalizmu za grosz i ktoś kto wydałby taką kwotę na skarpety, byłby zwykłym snobem i musiałby miec bardzo niskie poczucie własnej wartości, a ten brak nadrabiać takimi zakupami, ale co po cudownie odzianych nogach, skoro nie byłoby czego okrywać pod kopułą  :)

 

Chodzisz w garniturach, wydajesz pieniądze na koszule, krawaty, buty, przeznaczasz pieniądze na skrócenie spodni u krawca. Czystej wody snobizm. Co powiedziałby o Tobie bezdomny? Chodzić można nawet w worku po ziemniakach, a idąc Twoim tokiem rozumowania każdą złotówkę ponad "wystarczalność" powinno się lokować w "rozsądne cele". Uwielbiam hipokrytów.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Static, ale dla każdego jest różnica między przepłacaniem za jedno a przepłacaniem za drugie. Każdy ma swoje własne oglądy na te sprawy (vide: notorycznie na tym forum naśmiewa się i kpi z ofert butów typu Wittchen).

 

Np. co innego zapłacić dużo za drogi samochód, a co innego zapłacić dużo za produkt typu torebką LV.

 

Rozumiem przepłacanie za usługi krawców, za wino. Są przepłacania bardziej lub mniej udane. Za skarpetki też mógłbym zrozumieć przepłacanie, jeśli byłby ku temu powód np. zawierałyby w sobie prawdziwą platynę, albo byłyby zrobione przez Picasso. I tu pytanie - co jest w tych za 500 euro, że warto by było za nie tyle zapłacić? Co jest w nich takiego wyjątkowego?

 

Ocenianie, że coś jest za drogie jest niewątpliwie subiektywne. Ale nie ma nic z hipokryzji w tym, że ktoś subiektywnie uważa, że na jedno warto wydać dużo pieniędzy, a wydawanie na drugie jest stratą pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :) Nie ma co się kłócić. Mnie tylko chodziło o to, że co do zasady nie widzę ogólnej różnicy między "Musiałbym upaść na głowę, żeby kupić te skarpety za 500 euro" i "Musiałbym upaść na głowę, żeby kupić buty Wittchena za 700 zł". I jedno, i drugie mówi to samo: "Choć by mnie było stać, to stosunek ceny do jakości mnie nie satysfakcjonuje" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie ma powodu do kłótni. Nikt nie chce, abyśmy te skarpety kupowali. Ale doskonale spełniły swoje zadanie - znaliście wcześniej markę Mazarin? Ja, jeszcze 30 minut temu, nie znałem.  :)

 

Szczerze mówiąc ich skarpety niewiele się różnią jakościowo względem innych dobrych producentów skarpet  poza ładniejszym opakowaniem. Ciągle nie wiem czy od popularnego Viccela się w ogóle różnią, czy tej iskry lepszej jakości każe mi się tylko doszukiwać na siłę umysł (sumienie?) z powodu przepłacenia 2x ? Ja w każdym razie byłem bardzo zawiedziony

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andershep - Przy jakiej wartości narzucili ci cło?

 

Z innej beczki - znacie może jakiś sklep w Polsce, który oferuje takie drewniane pudełka na skarpetki jak Viccel?

http://www.viccel.us/images/products/list/wbox2.jpg

WH proponuję zwrócić się do producenta drewnianych opakowań, który oferuje laserowe grawerowanie. Kosztuje to grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś kogoś polecić? A tak swoją drogą - dlaczego akurat laserowe grawerowanie? 

producentów jest całkiem sporo, ale za takie pudełko zapłacisz kilka, kilkanaście złociszy. A laser, bo możesz samemu zaprojektować napis lub logo. Poniżej kilka linków:

http://opifex-ska.pl/pl/oferta

http://www.wyrobydrewniane.pl

http://dreweks.eu/wyroby-drewniane.php

http://stolarstwo.decodrew.pl/915/

tego jest mnóstwo w sieci, ale najładniejsze wyroby ma IMO opifex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Tak swoją drogą - wysłałem trzy dni temu do Opifexu maila w sprawie tych pudełek - póki co zero odzewu. Spróbuję popytać jeszcze u konkurencji.

Cześć! WH -> Opifex ma czasem zbyt dużo zleceń i na małe zamówienia nie zwracają uwagi. Spróbuj tutaj: http://www.drewbis.pl/?str=drewniane&x=kon&p=1

zamówiłem wczoraj u nich skrzynkę na szczotki i pasty do butów - szybki kontakt, dobrze wykonane rzeczy - już u nich kupowałem i polecam.

EDIT: 

no i ceny niskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.