Skocz do zawartości

Jak usunąć popękany wosk?


marcin.stawny

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Panowie,

podpowiedzcie mi proszę, jak usunąć popękany wosk z butów? Wcześniej były wypolerowane na lustrzany połysk, jednak powierzchnia wosku (jak mniemam) popękała i efekt jest taki:

Dołączona grafika

Na palcach, po mocniejszym przetarciu, zostają takie okruchy:

Dołączona grafika

Buty są po jednokrotnym zastosowaniu renowatora Saphir, ale nie zauważyłem żadnych zmian.

Do zastosowania mam dostępne: renowator, krem Pommadier, tłuszcz Ouraline.

Dziękuję za podpowiedzi :)

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Po wielu miesiącach nakładanie pasty w różnych konfiguracjach, zdefiniowałem problem w jakości pasty. Zmieniłem na inną - problem zniknął. Ale wcześniej kilka razy podchodziłem do tematu usuwania resztek wcześniejszej pracy produktem saphira. Musiszto robić punktowo. Maczasz szmatkę w płynie do usuwania i wycierasz w jednym miejscu aż do zmatowienia. konsekwencja, a wszystko będzie dobrze. wyrzuć ten egz. pasty. Swoją drogą... co to za buty, że łamią się w tym miejscu??? Pewnie nie wygląda to ładnie podczas chodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty to stara Vistula, teraz "testowa" właśnie do produktów Saphira. Co do pasty, to też Saphir, ale używany nie tylko przeze mnie i zdarzyło mi się znaleźć puszkę niezamkniętą... Teraz dziewczyna ma swoją pastę i może z nią robić, co chce. Spróbuję ponownie i dam znać, jak poszło :)

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Renomat sobie z tym poradzi. Faktycznie buty "łamią" się w dziwnym miejscu. Być może stąd efekt. Jeszcze sugestia, by aplikować naprawdę minimalne ilości pasty. Cieniutkie warstwy.

Dziękuję za sugestię, zwrócę uwagę na ilość nakładanej pasty. Tymczasem, idzie do Ciebie zamówienie na Renomat.

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Renomat sobie z tym poradzi. Faktycznie buty "łamią" się w dziwnym miejscu. Być może stąd efekt. Jeszcze sugestia, by aplikować naprawdę minimalne ilości pasty. Cieniutkie warstwy.

Dziękuję za sugestię, zwrócę uwagę na ilość nakładanej pasty. Tymczasem, idzie do Ciebie zamówienie na Renomat.

Pozdrawiam,

Marcin

To jeszcze pogadajmy o przyczynach bo nakładanie naprawdę minimalnych ilości pasty może być dość trudne, a skóra jest po prostu "zapchana". Ile lat mają te buty? Czy kiedykolwiek były traktowane Renomatem czy czymś podobnym? Czy były na nich używane specyfiki typu:Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pogadajmy o przyczynach bo nakładanie naprawdę minimalnych ilości pasty może być dość trudne, a skóra jest po prostu "zapchana". Ile lat mają te buty? Czy kiedykolwiek były traktowane Renomatem czy czymś podobnym? Czy były na nich używane specyfiki typu:

Buty mają cztery lata. Zawsze nakładane były pasty z puszki. Nigdy nie były traktowane renomatami, więc skóra na pewno jest zapchana.

Ostatnio, na próbę robiłem na nich lustro, także (świadomie) w miejscach, gdzie but pracuje, żeby zobaczyć jak lustro pęka i co się z nim dzieje. Efekt, już widziałeś.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że buty były pastowane pastą silikonową i nie trzymają kolejnej warstwy pasty.

Buty załamują się w dziwnym miejscu na czubku.

Na nakładanym nosku powinno być lustro.

Wygląda na to że jest on słabo usztywniony skoro się załamuje.

Zastanowiłbym się nad reklamacją butów i kupnem takich które będą trzymać fason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty mają cztery lata. Zawsze nakładane były pasty z puszki. Nigdy nie były traktowane renomatami, więc skóra na pewno jest zapchana.

Ostatnio, na próbę robiłem na nich lustro, także (świadomie) w miejscach, gdzie but pracuje, żeby zobaczyć jak lustro pęka i co się z nim dzieje. Efekt, już widziałeś.

Pozdrawiam

Marcin

Marcin, po 4 latach bez uwolnienia skóry od brudu i tego wszystkiego co na nie nakładałeś bardzo ciężko o dobry efekt. Ta skóra nie oddycha i podejrzewam, że jest w bardzo kiepskim stanie.

Jeżeli chcesz o nią powalczyć:

[*:1otsbbjy]Zmyj to wszystko co na niej zalega - Renomat

[*:1otsbbjy]Wysuszona i sztywna zapewne - potraktuj ją renowatorem w kremie

[*:1otsbbjy]Środkową część cholewki - pielęgnuj kremem Pommadier w kolorze

[*:1otsbbjy]Czubki i pięty - pastą woskową Pate de Luxe

W trakcie bieżącej pielęgnacji, pozwól odetchnąć skórze i zmyj z niej wszystko przynajmniej 2 razy do roku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Szanowni Panowie!

 

Temat ponad dwuletni, ale problem dalej aktualny. Chciałbym się dowiedzieć, czy udało się doprowadzić buty do porządku? Ja mam ten sam problem z nowymi butami Loake Ayr, w które chciałem wypastować na połysk. Po zastosowaniu w kolejnych etapach renowatora, tłuszczu, kremu w czarnym kolorze (wszystko z Saphira) oraz wosku Loake Wax Polish, buty wyglądają świetnie... do momentu założenia butów. Wtedy robi się bardzo podobny efekt. Z lektury tego wątku wyciągam wniosek, że wystarczy wyczyścić buty renomatem, następnie zastosować wszystko po kolei, jak to robiłem. Czy to prawda? Czy kwestia może być też w tym, że pasta Loake jest dość twarda? 

 

Będę wdzięczny za pomoc. 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.