Skocz do zawartości

Koszula hawajska


Gracjan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Panów obszerne pytanie. Z racji tego że mamy okres okropnych upałów, chciałbym zaopatrzyć się w tzw. "hawajską koszulę" na krótki rękaw. Nie wiem czy przy mojej szczupłej sylwetce wypada nosić tego typu koszulę, jednak kusi mnie ona niesamowicie. Problem w tym, gdzie kupić takie koszule, jakie firmy je produkują najczęściej ?

http://www.tmlewin.co.uk/Grey-Purple-Fu ... omb-Shirts

Dla przykładu podaję powyższy model, który może nie kwalifikować się do "hawajki", jednak podoba mi się również.

Chciałbym ją nosić do białych spodni materiałowych ( posiadam z Top Secret jedne typu chino ). Dopełnieniem byłyby brązowe, skórzane japonki. Wydają mi się odpowiednie do tego typu koszul, chociaż może Panowie znają inne warianty łączenia tych 3 części garderoby ??

Z góry dziękuję za odpowiedź i wszelkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem hawajska koszula jest OK, jeśli jest się w jakimś fajnym, egzotycznym miejscu i ma się słowo "ironia" wypisane na czole. W innym otoczeniu może wyglądać kiczowato. Lepiej zaopatrzyć się w coś bardziej neutralnego i tym samym uniwersalnego, do noszenia po mieście. Chyba wszystkie sieciówki mają koszule z krótkim rękawem, mi podobają się te z KappAhl, które na wyprzedaży robią się atrakcyjne cenowo: http://www.kappahl.pl/category/estore/a ... e/koszule/

Jeżeli już się uprzesz na tę hawajkę, to ją ją też mają w ofercie: http://www.kappahl.pl/article/koszula_325019 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule hawajskie wyszły z mody jakiś czas temu w tym roku lansowane są koszule z wzorem kwiatowym zarówno tym drobnym typu łączka jak i duże kwiaty. Gdzie można je kupić w kraju nie wiem ,widziałem duzo tego rodzaju propozycji w Mediolanie. Wyglądają naprawdę swietnie. Pare takich zestawów jest zaprezentowanych na portalu poniżej .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa ironia nie mam wypisanego na czole, jednak zdarza mi się żartować, nawet z nauczycieli w szkole. Pewnie odbierają to jako złe wychowanie albo wielki skandal. Niektórzy jednak śmieją się z czego jestem zadowolony.

Przyznam że nie chciałbym zakładać jej na miasto, ale do pizzerii, knajp, mających stoły na zewnątrz. Po prostu byłaby to czysto "rozrywkowa koszula".

Co do koszul w kratę hmm... przyznam że strasznie drażni mnie większa krata na koszuli, w różnych kolorach i odcieniach. Przez społeczeństwo i rówieśników, kojarzę ją z osobami umiejącymi się uczesać w 1 sposób. Takie osoby dobierają sobie jeasny 3/4 z dziwnie poprzecieranymi nogawkami, a nieraz nawet wypisanymi na nich literami lub niezrozumiałymi dla mnie hasłami. O butach nie wspomnę. To się dopiero nazywa ironia codzienna, podświadoma !

Hawajka którą Pan przedstawił w linku nie jest w mój gust idealnie wpasowana, lecz odważyłbym się założyć ją powiedzmy: na rozpoczęcie roku. To byłaby oczywista ironia, a może "zemsta" za tak fatalny dla mnie koniec roku szkolnego.

Czy mógłby mi Pan wytłumaczyć czym się różni koszula hawajska od takiej z wzorem kwiatowym ? Z góry dziękuję :).

Co do miejsca: sądzi Pan że w Polsce nie ma takiego, które dałoby możliwość założenia hawajskiej koszuli bez wstydu i ironii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjan, serio myslisz, ze ludzie szukajacy forum o "klasycznej meskiej elegancji" beda w stanie ci odpowiednio doradzic w kwestii hawajskiej koszuli i brazowych japonek (ew. zakonczenia roku)?

Przyznam że obawiałem się zadając pytanie o hawajskich koszulach. Koszula hawajska chyba nie ma nic wspólnego z klasyczną męską elegancją. W sprawie końca roku już mi jeden Pan pomógł za co podziękowałem :). No cóż, przynajmniej teraz wiem że w mieście koszula hawajska nie jest odpowiednia. Chciałem po prostu poznać zdanie innych na ten temat.

Pozdrawiam i dziękuję Panom którzy wypowiedzieli się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawajska koszula była taką atrakcją, że nikt nie zwrócił uwagi na propozycję obuwia w zestawie - brązowe, skórzane japonki (brrrr!).

Gracjanie, nie idź tą drogą!

Kup beżowe albo inne jasne chino, białą koszulę z lnu z DŁUGIMI rękawami, które sobie podwiniesz i espadryle, np w kolorze chambray. I będziesz miał zestaw na upały.

edit: doczytałem, że masz białe chino - kup lnianą koszulę np. błękitną, zestaw "całybiały" kojarzy mi się z lodziarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gracjan

Jesli masz hawajska koszule to ja nos. Jesli stroj ma byc zabawa to hawajska koszula swietnie sie do niej nadaje. Koszula ktora pokazales sie do zabawy nie nadaje, jest smutna jak... Jesli chodzi o radosny wzor na lato to proponuje madras.

Co do obuwia to zarowno espadryle jak i japonki to dla mnie 'no go'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

To dobrze ze słowo ironia nie jest wypisane na czole ale również nie warto swym strojem pokazywać ironi .

Rożnica miedzy koszula typowo hawajska a w kwiaty zilustruje zdjęciami. 100% motywem koszuli hawajskiej zawsze są elementy związane z palmami są to narodowe drzewa (spędziłem tam trochę czasu) natomiast w kwiatowych wzorach tego nie znajdziemy .

Zdjęcia które zamieszczam pochodzą z tego rocznych kolekcji znanych projektantów z portalu fashionandstyle.pl ,jest tam tez wzór koszuli w stylu hawajskim z kolekcji Kenzo i koszula hawajska z sieci.

Pozdrawiam

post-3431-13658922329139_thumb.jpg

post-3431-13658922329369_thumb.jpg

post-3431-1365892232969_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Nowy tutaj jestem, i może się nie znam :) ale...

Jednak o ile wiem, to Forum traktuje o KLASYCZNEJ MĘSKIEJ ELEGANCJI.

Ja wiem, że wielu "dyktatorów mody" pokazuje na wybiegach swoje awangardowe pomysły... Jednak ile wspólnego mają te projekty z K.M.E - Klasyczną Męską Elegancją?

Koszule hawajskie (znane też w US pod nazwą aloha shirt), nie uznawane są nawet przez naszych przyjaciół zza oceanu za szczyt elegancji.

Pracowałem przez blisko dekadę dla amerykańskiej korporacji, i podczas częstych spotkań integracyjnych, tylko kilka razy widziałem mężczyzn noszących takie koszule. I mam tutaj na myśli tzw. leasure time - czyli po oficjalnych godzinach. W większości tych przypadków, koszule zostały założone, dla żartu, jako sposób na podkreślenie autoironicznego stosunku do właśnej osoby.

Koszula hawajska niewątpliwie kiedyś była klasycznym elementem męskiego ubioru, ale to było kiedyś, i miało zastosowanie na Hawajach. Dziś to już inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie koszule nic nie maja wspolnego z hawajskim wzorem ,są to koszule z kwiatowym wzorem ,pierwsza z lekkim kierunkiem wzoru indianskiego ,który był modny co najmniejm 2 lata temu .

Pozdrawiam

Nie wiem, ja na Magnumie widzę koszulę w liście palmy, z papugami siedzącymi na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę abstrahując od tematu koszul hawajskich, zastanawia mnie czemu koszule z krótkim rękawem są na forum tak nie lubiane. Nie rozumiem dlaczego koszulka polo to kanon sportowej, klasycznej elegancji, a koszula z krótkim rękawem, o podobnym do polo kroju, to wiocha.

Można w niej dobrze wyglądać.

Dołączona grafika

Deal with it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o łączenie koszul z krótkim rękawem z krawatami i marynarkami (o garniturach nie wspominając).

Sam mam pełną szafę koszul z krótkim rękawem (prawie tyle ile "standardowych") i jak temperatura podskoczy nie mam specjalnych oporów przed ich noszeniem. Bardzo dobrze komponują mi się zarówno z chinosami jak i "five pocket". :-)

A polówek nie noszę bo wyglądam w nich albo jak ciężarna samica wieloryba (to te obcisłe), albo jak w worek na kartofle (te luźne) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się, "czemu koszule z krótkim rękawem są na forum tak nie lubiane". To chyba nie tak. Myślę, że wielu z nas ma w szafie spodnie dresowe, T-shirty, krótkie spodenki i inne elementy garderoby, które ni jak się mają do klasycznej elegancji, ale rzadko się zdarza, że chwalimy się nimi na tym forum. Powód? Brak związku z tematem. Koszule z krótkim rękawem nie mieszczą się w kanonie klasycznej elegancji.

Mnie zastanawia, czemu tak dużo mężczyzn zakłada koszule z krótkim rękawem, a nie podwija ich w koszulach z długim. Wygląda to po prostu DUZO lepiej. Jeśli zrobi się to starannie, to reakcja kobiet jest bardzo pozytywna, a komfort porównywalny z koszulami z krótkim rękawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.