Skocz do zawartości

BYTOM - oferta szycia na miarę


lisciofcb

Rekomendowane odpowiedzi

Termin: ok 24 kwietnia. Wczoraj (w następnym dniu) otrzymałem telefon, że niestety ale wybrany przeze mnie materiał dostępny będzie dopiero pod koniec kwietnia wobec czego najbliższy możliwy termin na odbiór to koniec maja.

Trochę OT: parę lat temu kupowałem meble drewniane do mieszkania. Wygląda to w skrócie tak: składam zamówienie na podstawie zdjęcia w katalogu, wpłacam 30%, sklep dzwoni do producenta, u producenta pracownik wzywa drugiego pracownika i mówi mu: ty, chyba trzeba będzie ściąć to drzewo, zamówienie wpłynęło.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek: Bytom ma kiepskie kroje i nie sądzę, aby był w stanie udźwignąć szycia na miarę. Bespoke to w ogóle odpada - przecież to się robi w niewielkich pracowniach, czemu miałoby służyć pośrednictwo korporacji? Bytom zatrudni 10 krawców z Ukrainy? Nawet jeśli, to gdzie - kto będzie zbierał miarę i nanosił poprawki?

 

Prawdopodobnie chodzi o MTM, czyli dostosowanie garnituru do sylwetki. I tutaj trzeba garnitur referencyjny przymierzyć - jeśli leży doskonale, ale jest np. za krótki (masz np. dwa metry wzrostu), to można zaryzykować zamówienie identycznego, tylko nieco dłuższego. Daleko idące przeróbki to jest ryzyko i nie ma sensu. Jeśli masz 3 tauzeny, to masz sporo opcji, nawet w Warszawie. Trzeba będzie dołożyć, ale lepiej dobrze wydać 4-4.5, niż wywalić w błoto 3 kafle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojciech G.

 

Obawiam się, że zostałeś wprowadzony w błąd. Kilka miesięcy temu rozmawiałem z naczelnym krawcem Bytomia i w tej chwili realizowane są dwie usługi:

 

1. Szyty na zamówienie.

Polega to na tym, że klient mierzy dostępne na sklepie garnitury i następuje próba wpasowania go w dostępne fasony i rozmiary. W usłudze tej nie ma etapu zbierania miary, sprzedawca może jedynie wprowadzić do zamówienia niewielkie zmiany (np. spodnie dłuższe o 3 cm, rękawy krótsze o 2 cm itp.). Nie ma tutaj mowy o zmianie konstrukcji. Przód marynarki jest klejony. Nie ma przymiarek.

 

Przedział cenowy to chyba 1199-2499 zł. Tkaniny głównie VBC, jest ich ok. 30.

 

2. Szyty na miarę.

Usługa realizowana tylko w kilku salonach w Polsce, wymaga umówienia się z krawcem, który przyjeżdża na miejsce i osobiście mierzy i ustala szczegóły. Do zamówienia powstaje podobno indywidualny wykrój i konstrukcję można modyfikować (ramiona również). Niestety nie ma tutaj ważnego elementu charakterystycznego dla bespoke - ręczne szycie i wykończenia. Cały proces produkcji robiony jest na maszynach i co ciekawe front marynarki jest co prawda na płótnie, ale jest klejony, guziki i dziurki obszywane są maszynowo. Jest co najmniej jedna przymiarka w obecności krawca.

 

Przedział cenowy od 5000 zł za tańsze tkaniny (np. Zegna) do ok. 7500 zł za droższe tkaniny (np. Loro Piana).

 

 

Jeśli tobie podano cenę 3 tys zł, to na 100% będzie to "Szyty na zamówienie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzwoniłem w październiku do Arkadii, to podali mi trochę inny cennik - choć nie wykluczam, że pracownik salonu był gorzej zorientowany i np. gdybym zamówił sobie garnitur z tkaniny LP, to po kilku dniach dostałbym telefon "najmocniej przepraszamy, źle wyceniliśmy, musi pan dopłacić 2 tys.".

 

Kierowany ciekawością zadzwoniłem i podpytałem, jak sprawa wygląda.

 

Otóż - garnitur z tkaniny Zegna jaki jest każdy widzi i tego kroju nie da rady zmienić. Nie da rady zrobić klap zamkniętych itd. Rękawy nie są, z tego co zrozumiałem, wykończone - tzn. podczas kupowania jest mierzenie i dopiero wtedy dobierają odpowiednią długość zarówno rękawów jak i spodni. Można wytaliować, wszystko w cenie. Garnitur kosztuje 2,5 tys. zł.

 

Ich opcja szycia na miarę wygląda jak takie mtm albo semi-bespoke. Jest jedna przymiarka na początku i jedna na końcu do dogrania ostatecznych szczegółów, a ceny wahają się w granicach od 2 do 6 tys. zł (ok. 5 tys. za garnitur z tkaniny Loro Piana). Nie miałem czasu długo rozmawiać i nie podpytałem jaki naprawdę ma się wpływ na ostateczny kształt marynarki - czy np. można obniżyć guzik w porównaniu do ich standardowych modeli. Pan mnie zaczął zasypywać rzeczami, które na tym etapie są głównie pierdołami - dodatkowa wewnętrzna kieszonka, wszyte inicjały i takie tam.

 

Szyty na zamówienie to wiadomo - wybiera się krój i tkaninę. Z tego szyją od początku garnitur taki, jak jest w ofercie, tylko że z materiału wybranego przez klienta. Skracają rękawy, taliują w cenie - mnie się kiedyś (mam mój pierwszy 'prawdziwy' garnitur z tej opcji) udało przeforsować delikatne zwężenie ramion w porównaniu do standardowej rozmiarówki. Generalnie w cenie +/- takiej, jak garnitury na stronie www lub nieco wyższej biorąc poprawkę na materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Vistulii MTM znacznie przewyższa ofertę Bytomia MTM. W Vistulii bazują na Lantierze, więc jest płótno. Tkaniny od najprostszych (w promocji było nawet po 1200) zl. do tych znacznie lepszych (mają też od Romana Zaczkiewicza). W Bytomiu szyłem MTM i w porównaniu do Lantiera "z wieszaka" wypada bardzo, ale to bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich "bespoke" jeszcze niedawno polegało na zdjęciu miary i odebraniu gotowego garnituru, chyba była też jedna przymiarka w międzyczasie, ale pewien nie jestem. Ceny od 5k w górę. Później można było nanieść na nim poprawki i to wszystko.

Więc o ile nic się nie zmieniło jest to zdecydowanie usługa nie warta swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Bytomiu nie mają MTM. Jest albo garnitur z wieszaka szyty z tkaniny którą sobie wybierzesz lub ich "bespoke".

 

 

W ich programie "MTM" wybierałem najlepszą sylwetkę i rozmiarówkę z dostępnych i potem zmienialiśmy szczegóły, np. skróciłem rękawy, poszerzałem w talii, usunąłem biletówkę (taki model akurat na mnie pasował). Można było usunąć patki, zmienić liczbę guzików, obszycie klap. Ramion oczywiście ruszyć nie można było, podobnie jak rozmiarów klap. Wybrałem spodnie z innego kompletu.

 

Trochę coś więcej niż garnitur z wieszaka z własnej tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W Bytom trwa teraz promocja na szycie garnituru (i chyba koszul ) na zamówienie.  Oferują rabat 30 %. Więcej info na ich stronie www. Szkoda, że nie mają więcej salonów gdzie można by było zamówić taki garnitur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że wcześniejsza dyskusja skutecznie wybiła wszystkim z głowy pomysły "szycia" w Bytomiu, jednak okazuje się, że nadal są chętni.

mosze najwidoczniej nie czytałem wcześniejszej dyskusji. Dzięki jednak za info. Na pewno ją prześledzę. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że wcześniejsza dyskusja skutecznie wybiła wszystkim z głowy pomysły "szycia" w Bytomiu, jednak okazuje się, że nadal są chętni.

 

Jeśli komuś odpowiadają szablony Bytomia i nie wymagają dużych przeróbek, to jest to dobra oferta. Garnitur z dobrych tkanin VBC wyjdzie w okolicach 1000 zł.

Polecam szczególnie jeśli ktoś szuka taniego garnituru dwurzędowego (jak wiadomo w Polsce to biały kruk). W tej cenie raczej nie ma szans na znalezienie czegoś lepszego.

 

W zeszłym roku szyli mi do sesji ślubnej coś takiego i wyszło to bardzo ładnie:

http://mrvintage.pl/wp-content/uploads/2014/05/MrVintage-pl-Poradnik-%C5%9Blubny-4.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

trafiłem na forum (a tym bardziej na powyższe wpisy) dopiero po złożeniu zamówienia w Bytomiu (to tak tytułem wstępu dla tych co mogą się dziwić ;)). Zdecydowałem się na szycie na miarę ze względu na dosyć mocną budowę ud (marynarka, która była na sklepie leżała dobrze), 100% wełna 140's (nie pamiętam gramatury) - cena do zapłaty to 3 000 PLN. O ile miarę zdejmował sprzedawca to przy pierwszej przymiarce był krawiec. Ciężko mi powiedzieć coś bazując na samym froncie marynarki (wydaje się odpowiednio dopasowana). Co do spodni to mają do zdjęcia 1,5cm w udzie, więc chyba dość dużo. Zdecydowałem się proporcjonalnie zwęzić je również u nogawki. Muszę poczekać pewnie jeszcze z tydzień i będę wybierał się na drugą przymiarkę.

 

I lekko OT - gdzie polecacie kupić eleganckie muchy? Przejrzałem forum (skąd trafiłem na sklep Poszetka), Zalando, Vistulę, byłem stacjonarnie w E. Berg i szczerze powiedziawszy wybór jest żaden. Coś jeszcze możecie polecić??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.