-
Postów
5 114 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
18
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Pan Janusz
-
Może @Ernestson coś doradzi, ale moim ramiona są do zrobienia od nowa, a to implikuje praktycznie zmianę wszystkiego
-
Krótko - tył i ramiona to jakaś kwadraturowa patologia
-
Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących
Pan Janusz odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
Nie no, "w układzie" mamy sami na swoich naskakiwać? Tak się nie robi przecież! Poza tym nigdy tych wydawnictw nie krytykowałem pod kątem polityki, a zawsze poziomu merytorycznego. A jest to syzyfowa praca... -
Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących
Pan Janusz odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
Chyba jak wszystko spod stajni Wyborczej / naTemat. -
W tych czasach raczej "normalne" książki to zawsze będą branżowe - posiadana wiedza dezaktualizuje się już prawie całkowicie po 7 latach. Ale tak poza tym to zabieram się do Accelerando Strossa - sci-fi ekonomiczne (co jest dość oryginalnym połączeniem)
-
Jak co drugi miesiąc kupisz Yanko w pierwszym roku, a przez następne trzy lata nie kupisz w ogóle ani jednej pary, to tak wychodzi.
-
Standard USB zapewnia, że host musi obsługi wiele urządzeń. Jak powyżej, zwykły Hub USB za 20-30zł, tylko warto wybrać taki z aktywnym zasilaniem na wszelki wypadek. EDIT: Oczywiście już ktoś wpadł na pomysł jak sprzedawać coś za 20 zł za 800zł audiofilom: https://sklep.rms.pl/lindy-43128-rozdzielacz-hub-usb-3-0-7-portowy
-
Dlatego fizyczne złoto to inwestycja zabezpieczająca przed nagłym skokiem inflacji albo w ogóle problemami typu "czym zapłacić na lotnisku za bilet na drugi koniec świata w przypadku wojny i bezwartościowej złotówki". Inwestycja raczej nastawiona na zabezpieczenie wartości, niż osiągnięcie realnego, sowitego zysku. Mówię tutaj o detalicznym kupcu, jak ktoś ma kapitał na zakup dziesiątek sztabek, to jest w stanie wynegocjować nieosiągalny spread dla detalu oraz składować to złoto w bezpiecznym miejscu. Kiedy np. porównamy cenę zakupu w najtańszej ofercie w interecie liścia klonowego, w stosunku do wartości kruszcu, przy zakupie pojedynczej monety jesteśmy do tyłu około 10%. Nawet w teorii zakup certyfikatów na złoto od banku nie gwarantuje (a nawet łatwo znaleźć historie kiedy to się stało) kiedy ktoś mówiąc do banku "sprawdzam" otrzymuje rekompensatę pieniężna na drodze "dogadania się". Istnieją POWAŻNE wątpliwości co do realnego pokrycia opcji / certyfikatów w fizycznym złocie. Dlatego tego typu inwestycje lepiej traktować jako krótkoterminowe i najlepiej jakiś procent ogólnego portfela.
- 47 odpowiedzi
-
- 2
-
-
- oszczędności
- giełda
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tylko do tego potrzebujesz przecież specjalnego, audiofilskiego routera dostosowanego pod streaming audio oraz specjalnej platynowej pasty do nasmarowania anten wifi na nim Router musi też stać na podłodze, najlepiej na doniczce sprzedawanej w sklepie audio (minimum 5k), zrobionej z gliny z domieszką złota, inaczej fale elektromagnetyczne będą odbijać się od lakieru podłogi i powodować inne, gorsze oczywiście granie. A na serio to mam Chromecast'a zwykłego i naprawdę świetna sprawa, szczególnie biorąc pod uwagę cenę. Jak ktos ma telewizor w biurze to juz w ogóle niezastąpione
-
Produkty Miler Menswear - opinie i dyskusje forumowiczów
Pan Janusz odpowiedział(a) na Friq temat w Testy i recenzje produktów
Może ktoś ma premie od realizacji niekoniecznie dobrze sformułowanych celów? -
Ja nie wiem czy trollujesz czy co... Ale jedz co 3 godziny. To podstawowy błąd przy odchudzaniu jeżeli tak się nie robi i wtedy samemu się sobie szkodzi bo organizm przestawia się w tryb magazynowania tłuszczu bo nastały chude czasy.
-
U mnie wpierw twierdził, że sporo trzeba zebrać, potem przekonywał, że powinno być 12cm naddatku przy 115cm w klacie, ostatecznie poprawi tylko dodatkowe 4cm. Po zdjęciach każdy widzi jak jest. "Hope this is our last email." - z takimi komentarzami, biorąc pod uwagę ilość maili już mógł sobie dać spokój szczerze mówiąc, nawet jeżeli miał gorszy dzień bo nagle zrobił się niesmak. Skorzystałem z Global Express Poczty Polskiej, wyszło około 40zł, szło równo 7 dni (piątek->nastepny piątek), SMSa o dostarczeniu oczywiście nie dostałem, jedynie maila od Ciro
-
Dokładne określenie "grubości" materiału, przypominam, wymaga podania gramatury (gr/m2) oraz splotu. Zauważmy że np podając ciężar ściany, dokładnie taki sam (upraszczajac) będzie miała ściana 2m co 4m ale z zajęta tylko co druga cegła. Więc ważący tyle samo materiał może być dużo grubszy niż drugi o podobnej gramaturze
-
Mam odmienne zdanie, moim zdaniem 46 jest stanowczo za mały, widać jak jest napięta talia oraz rękawy blokują się na mankietach (są za wąskie). Taniej wyjdzie wziąć 48 i skrócić rękawy u krawca, ostatecznie skrócić trochę marynarkę, chociaż ja bym zostawił jak jest (zdjęcie jest trochę z góry z bliskiej odległości co przekłamuje proporcje)
-
Przez pierwsze 3-4 dni takiej diety to normalne, że tracisz około 0,5-1kg dziennie - tyle, że to raczej nie tłuszcz, a organizm pozbywa się zalegających materii i trochę się odwadnia. Trzeba spadek masy liczyć realnie dopiero po 1 tygodniu jako pomiar startowy
-
Tu nikt tego nie porównywał. Wręcz przeciwnie, uzasadniłem rezygnacje tym, że się zrobiła z tego koszula niezapinana na brzuchu, zamiast jakieś fajniejsze polo w adekwatnej do tego cenie. Jak potrzebuje wieszaka na koszule, kupuję taki za 3zł, chociaż oczywiście można kupić też taki z Hanger Project za 25zł, tylko nie wiem co by mi to dało, poza połechtaniem próżności, że jeden jest opisywany "zwykły wieszak", a drugi "wykonany z najwyższej jakości, luksusowy produkt".
-
Dziwne pytanie, przecież polo to taki grubszy t-sihrt z kołnierzykiem, więc cena taka dość adekwatna do wartości. Np. Kappa, na allegro, po około 40zł? Całkiem dobry materiał i wymiary, jak komuś logo z przodu nie przeszkadza. Nawet po wielu praniach materiał nadal jest miękki. Gildan też są przeważnie beż żadnych dodatkowych kolorów i bez loga, tylko już trochę przykrótkie i raczej na chudą sylwetkę.
-
Mnie odstraszyła cena niestety. Jeżeli chce casualowe polo, można znaleźć dość ciekawe w okolicach 50zł. Rozumiem, materiał lepszy, lepsze wykonanie, no dobra, można dać 150. A jak zaczęliśmy kombinować z tymi "najlepszej jakości" elementami, to się trochę okazało, że te lniane polo z długimi rękawami przeistoczyło się... w koszulę. Ale przy 400, a realnie 500 kiedy się nie chce mieć jakiegoś spadochronu w niektórych wymiarach, to bardziej się już opłaca zamówić normalną koszulę z pierwszego lepszego polskiego MTM. A w internetowym można zmieścić się nawet w okolicach 300.
-
Hmm ten wide to szczerze mówiąc dalej nie nadaje sie do sylwetki z brzuchem - wymiary klatki i talii powinny być odwrócone, a teraz jest szeroka klatka, talia zwężana Przy aktualnym wyborze to będę mieć spadochron na plecach i zapewne rękawy przy paznokciach
-
Ja taka koszule widziałbym głównie jako casual do jaśniejszej marynarki więc 109,111,116
-
Jest tak jak pisze karub - post forma leci już po https jednak. Widzę jednak tutaj dwa problemy: https nie jest wymuszony przy przeglądaniu strony bez zalogowania - w teorii ktoś może w ten sposób wstrzyknac swoj JS by przechwytywac wpisane dane przed zalogowaniem Kiedy używam normalnego menu, pozostaje przy HTTPS, jednak klikając w tej górnej, niebieskiej belce - powracam na HTTP. Pytanie czy w ogóle warto mieszać tak strony - czasami sklepy dają tylko konkretne akcje i strony po SSL, aby zwiększyć wydajność (szyfrowanie obciąża dodatkowo serwer), ale po pierwsze pytanie czy sklep aż tak jest obciążony - po drugiej jeżeli już chcemy tak robić, warto to jednak ujednolici Kiedy ręcznie wymuszę HTTPS - http://static1.poszetka.com dalej pozostaje bez SSL, przez co przeglądarka zgłasza błąd bezpieczeństwa (np strona krawaty)
-
Tak dla podpowiedzi konkretnych korzyści (bo bezpieczeństwem większość małych firm się nie przejmuje dopóki nie zapuka do nich prawnik twierdzący, że klientowi ktoś włamał się na inne konto, bo wyciek hasła był z tej konkretnej witryny) - Google pod kątem SEO pozycjonuje witryny po https znacząco wyżej.
-
Nie potwierdzam, smartwatch tańszy niż spodnie od krawca
-
Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?
Pan Janusz odpowiedział(a) na Ę-żine temat w Męska elegancja
To tylko taka nasza forumowa nowa, świecka tradycja, polecać go na śluby, ma się to nijak do jego użycia w innych przypadkach
