-
Postów
3 532 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez White Haven
-
Ale różnica na korzyść którego? Często bywam w Poznaniu, ale wizytuje tylko tego TK na dworcu - warto się wybrać specjalnie na Maltę?
-
Podasz nazwę modelu ?
- 4 odpowiedzi
-
Pauperyzacja
-
Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących
White Haven odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
A daje większego kopa? Muszę spróbować -
Fakt, wygląda na to że trochę dorzucili bo jak ostatnio sprawdzałem była tylko jedna. Ale i tak raptem cztery (tej mieszanki z poliestrem nie liczę) na całą kolekcję to trochę mało.
-
Fakt wahałem się czy to ostatnie wrzucać, ale z drugiej strony taki piękny kontrast
-
Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.
White Haven odpowiedział(a) na wx1440 temat w Męska elegancja
Samemu też zawsze oddaje do pralni, ale z ciekawości co się może stać? -
Już rok temu było podobnie. Pocieszające, że te poliestrowe barachła wisiały na wieszakach mocno przecenione aż do jesieni i nikt nie chciał tego brać. Osobiście bardziej mnie dziwi brak lnianych i bawełnianych marynarek (w końcu to kolekcja wiosna-lato) - chyba, że coś jeszcze dorzucą.
-
-
Garść fotografii ze zbiorów rodzinnych - odkopane prze okazji remontu Okres przedwojenny i początek powojennego. Akurat ta strona rodziny była ze stanu chłopskiego, z kresów.
-
Moje się mają dobrze
-
Dzięki. Raczej nastawiam się na nowy. Nie znam się na temacie na tyle żeby dobrze wstrzelić się w używkę.
-
Moja stara Nivona właśnie wykorkowała. Polecicie może jakiś przyzwoity ekspres ciśnieniowy, cenowo w okolicach 1,5-2 tys. zł maks ? Nie potrzebuje jakiejś turbomaszyny - u mnie schodzą góra 2-3 kawy dziennie.
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
White Haven odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Zwykłych mam dwie - właśnie z popeliny i niestety bardzo się gniotą. Po schyleniu się i zawiązaniu butów mam cały przód koszuli na wysokości pasa wygnieciony. Non iron, po tym jak zejdzie z nich trochę chemii, są dobrymi wołami roboczymi. Nie gniotą się, a po praniu wystarczy raz przejechać kołnierzyk i mankiety żelazkiem. Reszty koszuli nie trzeba prasować. Ciekawy jest też materiał oznaczony jako washed oxford - mam tylko jedną tego typu koszulę, ale również mało się gniecie i łatwo prasuje. Zwróć tylko uwagę, że koszula z tego materiału jest sporo grubsza od "standardowych". -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
White Haven odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Ja bym unikał popeliny - z wyjątkiem tej non-iron. Aczkolwiek przy tej drugiej polecam wyprać koszulę z 3-4 razy przed pierwszym użyciem. -
Pierwsza moja myśl czy je impregnowałeś przed użyciem? A druga czy to na bank są przetarcia, a nie plamy? W życiu nie miałem takich uszkodzeń nawet na najtańszych zamszakach.
- 48 odpowiedzi
-
- nord shoes
- meka shoes
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
1. Dobre 2. Dodałbym 1 cm 3. Minimalnie za długie - 1,5 do 2 cm. I skracałbym po skosie.
-
Skóra w tym miejscu "pracuje" i załamania będziesz mieć na każdych butach skórzanych. Lepsze jakościowo obuwie łamie się bardziej równomiernie, a na słabych skórach robi się pajęczynka (sieć drobnych załamań). Przykładowo tu masz moje lodingi (względnie przyzwoite buty) po dwóch latach eksploatacji. A tu mój badziew z Asosa po kilku założeniach (papierowa skóra jeszcze gorsza od naszych rodzimych sieciówkowych wyrobów): A co do jakości Nordów to nie wiem jak te szyte (linia Meka), ale zwykłe są na poziomie jakościowym sieciówek pokroju Gino Rossi, Ryłko, itp. Na forum wyróżniły się głównie z uwagi na wygląd przynajmniej zbliżony do klasyki, na co jeszcze do niedawna w sieciówkach nie było co liczyć.
-
Środek będzie ci się łamał w tzw. "pajęczynkę", z resztą buta nie powinno ci się nic dziać. Generalnie normalka w tanich butach.
-
Z tego wszystkiego mam chyba tylko mydło do skór A co do odtłuszczenia to mam tarrago cleaner, renomat i creme universelle - coś z tego by się nadało?
-
Przy okazji remontu odkopałem w garderobie taki skórzany "koziołek". Najpierw chciałem go wywalić, ale po głębszym namyśle zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej byłoby go poddać lekkiej renowacji. Ewentualnie oddać komuś z naszych formowych speców od skór. Generalnie sam bym się pobawił, ale nie mam bladego pojęcia jakich środków należałoby użyć - ktoś może odnawiał stare skórzane meble i może coś podpowiedzieć?
-
Obawiam się, że na poważnie
-
Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.
White Haven odpowiedział(a) na wx1440 temat w Męska elegancja
A usuwał ktoś może wyświecenia z płaszcza z mieszanki bawełny z poliamidem ? Zrobiły mi się takie wyświecenia punktowe, cholera wie od czego, ale w bardzo widocznym miejscu (zwłaszcza że płaszcz jest czarny). -
Do oddania też mam sporo rzeczy. Generalnie po oczyszczeniu dwóch garderób uzbierał mi się stosik ubrań wysoki na dobry metr Zresztą część wrzucę na forum do oddania. A kilka wybranych do sprzedania. Swoją drogą te limity z naszego "bazarku" przy oddawaniu też obowiązują?
-
Odkopię trochę ten stary temat. Podczas remontu znalazłem w otchłaniach niesprzątanej od 20-paru lat garderoby (robiła mojemu ojcu za składzik) marynarkę Armaniego. Piękny, mięsisty materiał, bez jakichkolwiek uszkodzeń, składowo to mieszanka grubego jedwabiu z kaszmirem. Co prawda na 3 guziki, ale przy odpiętym górnym klapy się fajnie układają. Zostawiłbym ją sobie, ale niestety się w nią nie mieszczę. Chciałbym ją sprzedać, ale muszę najpierw upewnić się czy to oryginał, bo podróbami handlować nie zamierzam. Ktoś ma może starego Armaniego, którego oryginalności jest pewien, albo przynajmniej wie jak takowy powinien wyglądać ? Z metek na podszewce marynarki jest naszywka Armani Collezioni, a w kieszonce wewnętrznej trochę wyblakła materiałowa metka (z tego co pamiętam) z czymś na kształt tabelki i cyferkami. (wrócę z pracy to cyknę fotki)
