Skocz do zawartości

The Kozlow

Użytkownik
  • Postów

    190
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez The Kozlow

  1. The Kozlow

    Buty, trochę taniej

    @Jan - Teraz chyba nawet nie trzeba mieć konta na PP, żeby móc komuś zapłacić @Gracjan - upewnij się tylko w swoim baku, czy dzięki swojej karcie płatniczej możesz dokonywać płatności przez internet.
  2. Nie chciałbym zaśmiecać działu tematem który nawet nie jest w realizacji... Proszę moda o usunięcie moich postów dotyczących marynarki ewentualnie przeniesienie ich do tematu Pierwszy zakup BESPOKE - prosimy o porady.
  3. Dokładnie, marynarka ma być stricte na lato, więc zrobimy na samym canvasie:-) Zastanawiam się jedynie nad materiałem, znalazłem w dobrej cenie gabardyne wełnianą z domieszką jedwabiu Nie będzie za ciężka na lato?
  4. Gracjan nie obraź się, ale oddawanie tego garnituru to taka rzęźba w g..... Nie twierdzę, że garnitur jest zły, po prostu dysproporcje rozmiarów są na tyle rażące, że moim zdaniem nie warto inwestować w ten temat. Na moję oko masz rozm 44? Jeżeli będziesz chciał, napisz do mnie na początku czerwca, wtedy porozmawiamy i postaram Ci się pomóc.
  5. No ale z Trójmiasta znowu nie jest tak daleko:-) Godzina lotu i już jesteś...
  6. Ok wybacz nie przeczytałm twoich poprzednich wpisów. Powiedz mi czy twój lniany garnitur jest na Ciebie "idealny"?
  7. Garnitur musi być koniecznie na czerwiec? Może warto poczekać do przełomu lipca i sierpnia zrobić wycieczkę do Olsztyna. Jeżeli masz w pobliżu jakieś centrum outletowe tym lepiej.
  8. No to może znajdzie się jakiś doświadczony kolega z Olsztyna który pomoże w "pobraniu miary" i wyborze garnituru na ebay?! Przeszukaj SH, w zeszłym roku kupiłem dwa garnitury za 150zł. Jeden oscara jacobsona drugi m&s. Dobra pralnia kilka poprawek i kosztowało mnie to ~400zł
  9. Dziękuję za adresy i pomoc:-) EDIT: Mam jeszcze jedno pytanie, decydując się na marynarkę opisaną wcześniej - rozumim, że najlepiej było by to zrobić na canvasie? Canvas wtedy idze na klapy, kołnierz i front?
  10. The Kozlow

    Buty, trochę taniej

    Jest jeszcze jedno rozwiązanie, ale nie wiem czy nadal jest to możliwe. Korzystałem kiedyś z firmy zdaje się Parcel2Go. Sprzedawca z ebay nie chciał wysłać paczki do PL, więc wysłali na adres firmy kurierskiej w uk a oni potem do pl. Koszt był w zasadzie nie wiele większy - nie wiem jednak czy to nadal możliwe?! Warto sprawdzić IMO
  11. The Kozlow

    Obuwie FABI z salonu APIA

    Ja bym nie odpuszczał i nawet dla zasady trochę się poużerał. Niestety producenci wykorzystują naszą niechęć do walki o swoje. Chociaż moim zdaniem, sami też jesteśmy sobie winni w pewien sposób.
  12. Bawełnę odrzucam z kilku powodów, po pierwsze szybko się gniecie, po drugie w zasadzie nie ma bawełny w Warszawie, poza tym nie do końca uważam, że jest to najlepsza tkanina na lato (a takiej marynarki potrzebuję), zdecydowanie wolę wełnę o otwartym splocie lub mieszankę wełny z lnem. Jeżeli chodzi o brak podszewki - mam świadomość, że taka konsturkcja ma swoje wymagania. Będziemy myśleć i kombinować.
  13. Źle zadane pytanie. Nie w jakim celu lecz z jakiego powodu - w moim przypadku to nie skąpstwo, lecz ograniczenie budżetowe. I muszę trochę doprecyzować ponieważ, zależy mi na dzień dzisiejszy na granatowym blazerze z nakładanymi kieszeniami, szytym na miękko bez podszewki.
  14. Zestaw bardzo fajny, szczególnie w oko wpadła mi marynarka (super kieszenie)... Zastanawiam się jedynie czy nie dałbyś się namówić na "nieco" krótsze spodnie i rękawy i zdecydowanie bardziej dopasowany krój?
  15. Panowie czy jest możliwe znalezienie w Warszawie lub łodzi (lub innym mieście do 150km w promieniu od WWA) krawca budżetowego? Taki odpowiednik Duranca wśród szewców?
  16. No ale garnitur RTW nigdy się w 99% przypadków układać prawidłowo nie będzie:-) Trzeba być tego świadomym i zaplanować sobie ekstra 200-400zł na poprawki IMO.
  17. Panowie, dziś odwiedziłem Pana Duranca i mam bardzo dobre odczucia względem człowieka:-) Nie mniej jednak po wizycie u niego naszła mnie Pewna myśl - Double Monk Ma ktoś doświadczenia w tym obszarze? Dodam tylko, że chciałbym z nakładanym ażurowanym noskiem i ażurem na listwie która przysłania przyszwe + nakładana piętka z ażurem. Jak bardzo jest to zły pomysł? Czy wręcz przeciwnie?
  18. The Kozlow

    Buty, trochę taniej

    Potwierdzam, kupiłem 44 a 44,5 byłyby idealne
  19. The Kozlow

    Buty, trochę taniej

    Może z Clifford James wyślą? Pytałeś?
  20. The Kozlow

    Buty wiosna-lato

    A jak komfort? Pięty nie bolą?
  21. Jak wygląda cenowo Horoween (ze wszystkimi opłatami)? Porównywałeś np z Comipel-em?
  22. The Kozlow

    Buty, trochę taniej

    Uwaga uwaga... jeszcze raz uwaga!!! Cordovan za... ...104eur - Niestety to tylko żart i w dodatku kiepski:( A tak na poważnie firma z Indonezji, inne pozycje są moim zdaniem warte uwagi (niestety mały wybór). Pozostaje jednak, możliwość (lub nie) ewentualnego zakupu oraz dodatkowych opłat. Link do strony http://www.santalum-indonesia.com/produ ... gory/shoes Link prezentujący sposób wykonania butów.
  23. Gravati Jeleń
  24. No nie jest (to było to co na szybko znalazłem) Dziękuje za link
  25. Oczywiście to było moje subiektywne odczucie. Również, nie przepadam, za topornymi butami i przesadnie krótkimi kopytami (jak niektóre wyroby P.Duranca), ale z drugiej strony nie lubię zbędnie wydłużanych i mocno zwężanych ku noskowi kopyt (z pewnymi wyjątkami), pewnie wynika to z faktu, że mam dość dużą stopę i dodatkowe cm powodują, że trochę dziwacznie to wygląda na mojej stopie. Określiłbym to (w moim przypadku) "efektem Pudziana" Dla sprostowania - nie jestem, aż tak postawny jak Mariusz:-)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.