fan_dobrego_buta
Użytkownik-
Postów
2 337 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
15
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez fan_dobrego_buta
-
@blondas - porównanie w wpisie poświconemu monkom - https://forum.butwbutonierce.pl/topic/242-monk-shoes-forever-and-ever-wszystko-o-monk-shoes/page-21?p=161108
-
Monk Shoes forever and ever- wszystko o Monk Shoes
fan_dobrego_buta odpowiedział(a) na Wostok temat w Buty
Na prośbę kolegi blondaas-szybkie porównanie monków Yanko vs Alfred Sargent. Na wstępie muszę zaznaczyć, że w Yanko chodziłem 2 dni, natomiast w Ramsey tylko 20 min w domu, więc będzie to bardzo subiektywne porównanie. Ponadto Yanko kupione w I gatunku, natomiast Ramsey jako seconds. Obie pary uważam za rewelacyjne buty pod względem wykonania i zastosowanych materiałów. Proporcje i kształty butów widoczne na zdjęciach. Osobiście uważam, że Yanko są elegantsze i podobają mi się bardziej, ale może się to zmienić. Ramsey na kopycie 99 rozm. 8F, natomiast Yanko na kopycie 915, 7.5 F. Pod względem rozmiaru Yanko wypadają troszkę większe, mimo że są o 1/2 rozmiaru mniejsze. Ciężko porównać zachowanie podeszw w obu parach, gdyż AS biegały tylko po domu. Nie ukrywam jednak, że jestem troszkę zaskoczony jak źle wyglądają podeszwy w Yanko po 2 dniach chodzenia-pocieszam się, że jest to efekt deszczu. AS zostały fabrycznie wyposażone w lepszą podeszwę - Oak Bark. Jakość skóry: skóra na Yanko jest miększa, jednak zdecydowanie cieńsza. Łatwiej będzie ocenić za jakiś czas, gdy w obu butach troszkę pobiegam. Paprząc jednak na pozostałe buty Yanko i AS, które posiadam, zdecydowanie mogę powiedzieć, że AS stosuję lepszą skórę. Co zdecydowanie jest lepsze w AS: AS zastosowało dłuższe skórzane boki (te od zewnętrznej strony butów, które chowają się pod cześć wierzchnią zakończoną paskami), co powoduje łatwiejsze wkładanie buta, gdyż nie trzeba poprawiać wypadającego krótszego kawałka. Uważam, że Yanko powinno to poprawić. Myślę, że ciężko jest porównać obie pary, gdyż reprezentują one inną półkę jakości i ceny, jednak różnice nie są wielkie. W przypadku obu par nie można się pomylić. AS zdecydowanie jest wykonany z lepszych materiałów, jednak czy warto zapłacić prawie 100% więcej? Odpowiedz zależy od bardzo wielu czynników. Ja na szczęście kupiłem w II gatunku więc uważam, że było warto kupić AS. Zakupu Yanko 306 jednak nie żałuję, szczególnie że Testa de Moro jest pięknym kolorem. Ponadto Yanko daje możliwość dobory materiałów i kolorów, co w przypadku AS powoduje wzrost ceny o dodatkowe 500 GBP. Od lewej AS: - brzydkie załamanie skóry w Yanko przy pasie zamykającym, jest wynikiem ubierania buta, i wypadania kawałka skóry, który wchodzi pod pas zamykający -
Jakoś się uzbierało.
-
Kilka fotek z ostatniego zakupu grupowego: AS Radwell AS Ramsey AS Moore Porównanie AS Moore & Herring Drake
-
Monk Shoes forever and ever- wszystko o Monk Shoes
fan_dobrego_buta odpowiedział(a) na Wostok temat w Buty
-
-
Szybki wypad do sklepy po Marcowe. Jutro zrobię zdjęcia przy świetle dziennym. AS Radwell - bardzo wygodne, szczególnie na wysokie podbicie
-
-
To jest zamówienie z gudnia, kt dopiero zostało zrealizowane. Myślę, że łatwiej odpowiedzieć:...... kolejne. Można powiedzieć, że po dzisiejszej dostawie seconds z AS, więcej zakupów butów na ten rok nie planuje. Nie ukrywam, że latem mam zamiar przejrzeć kupoine buty i sprzedać to czego nie noszę. M
-
Kolejna partia butów wysłąna. @Filip Twoje wyślę jutro. Ja jestem po pierwszym pastowaniu i przymiarce zakupionych par. Kopyto 742 jest rewelacyjne. AS Moore Cherry oraz AS Radwell są leża i prezentująsię rewelacyjnie.
-
Cordovan wydaje się bardzo dobrej jakości - kolor jest rewelacyjny. Postaram się zrobić kilka fotek porównujących z Yanko z konia. Tak to Rui.
-
Ci do których wysłałem dziś email, czyli mosze, wolezozole i akhenaton. Niestety 2 pozostałe paczki opóściły punkt przełądunkowy w Best dzień pózniej. Mam jednak nadzieję, że buty dotra do mnie jutro EDIT: moje buty również jeszcze nie dotarły
-
Pierwsz paczka z 3 parami dotarła. mam nadzieje, że koledzy do kt wysałałem paczki podzielą się zdjęciami w weekend.
-
-
eye_lip - jest szansa na zdjęcia Herring Scott?
-
Dziękuję Whitesnake. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Pozdrawiam
-
-
Kurier zamówiony - w poniedziałek odbiór z fabryki
-
Dokładnie.
-
Dziś na ulicach St Petersburga - AS Cambrige - bardzo wygodne buty. Pierwsze ale nie ostatnie Cambridge w mojej kolekcji
-
Pieniądze zostały zaksięgowane i rozpoczął się proces ostatniego przygotowania naszych butów do wysyłki. Jak tylko dostanę "zielone światło" zamawiam kuriera. W związku z tym, że najbliższe tygodnie jestem w ciągłej podróży, proponuję zastanowić sie nad sposobem dostawy, i wysłać potwierdzeni do mnie na priv. Więć czy preferujecie: - odbiór na Okęciu (poniedziałek 6 kwietnia) - przesyłka kurierem DPD - proszę o podanie dokładnego nr oraz tel kom - Paczkomat - podanie danych do wysyłki, nr tel oraz nr paczkomatu Pozdrawiam M Edit - zakładam, że buty dotrą do mnie w przyszłym tygodniu w przyszły poniedziałek, jednak do czwartku nie będę w stanie się tym zając.
-
Buty kosztowały 260 GBP (do ceny doliczyłem przesyłkę i szmatkę bawełnianą za kt trzeba było zapłacić extra). Dopiero jak buty dotrą będę wiedział jakie są skazy - jednak zapewniano mnie, że są to małe, kosmetycznie niedoskonałości. Postaram się w weekend zrobić zdjęcia poprzedniego zamówienia (Charles II, Drake oraz Cambridge), aby wszyscy mogli ocenić wady. Trzeba się doszukiwać - nia ma plam jak w Fencotach, kt kupiłem z Cheaney.
-
Zamówienie poszło na seconds
-
-
Wyłaśnie wysałłem potwierdzenie, które buty będą zamawiane. Niestety przelew zrobię dopiero w weekend, gdyż utknąłem w Astanie i waracm dopiero jutro. Wszystkim dziekuje za wpłaty. Jutro be∂e sprawdzal konto i przesyłał potierdzenie na priv. Pozdrawiam Marcin
