-
Postów
4 170 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
296
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Velahrn
-
To faktycznie spory wykurcz. Myślę, że realny jest mniejszy, z moich doświadczeń wynika, że to mniej-więcej jeden rozmiar. Ja piorę 40 C, łagodny program, wirowanie (600/minutę), suszone na wieszaku. "Podkręcenie" każdego z tych elementów (wysoka temperatura, intensywne wirowanie, a przede wszystkim SUSZENIE w suszarce) powoduje większy wykurcz. Ciekawostka - moje dżinsy od Oni Denim skurczyły się w pasie właśnie dwa rozmiary - 6 cm. I to uważam, że kurde naprawdę jest sporo. Jest zatem denim, który tyle się kurczy w pasie. A tutaj inny przykład, też od Japończyków: https://bears-tokyo.myshopify.com/products/greenebaum-overalls-ware-house-1228-1874-3pocket-heavy-leather-bound-overall "*This is a sale of raw denim. The following shrinkage will occur after washing. Waist approx. 6cm, thigh width approx. 3-4cm, front rise approx. 3cm, back rise approx. 3cm, length approx. 7-8cm, hem width approx. 1-2cm *The above are measurements of raw denim."
-
Skurczą się zapewne o jeden rozmiar, czyli np. z 32 do 31. Jak masz wątpliwości, napisz do Chińczyka, oni bardzo szybko i dokładnie (przynajmniej w moim wypadku) odpowiadają.
-
Chińczyków trzeba czasem przycisnąć, ale ogólnie to są dobre chłopaki i majfriendy. Olderbest i Bronson to ten sam właściciel. Z tego, co obiło mi się o uszy, zwroty do Chin to nie są tak do końca "zwroty". Produkt nie trafia wcale do z powrotem do sklepu, tylko w najlepszym przypadku opychają go jakimś outletom. Wiąże się to z tym, że (podobno) rząd chiński dotuje paczki "Z" Chin, natomiast nie dotuje "DO" Chin. Dlatego zwrot to dla nich taka strata, choć się z nią godzą, pod warunkiem, że nie stanowi dużej części zakupów i biznes się im spina.
-
Patine.pl - klasyczne buty PATINE, TLB MALLORCA, YANKO i akcesoria męskie
Velahrn odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Rozumiem, że te z EoE to te wszystkie droższe, za 359,10 zł ? Czy możesz uchylić rabka tajemnicy, co się stało, że Embassy się zamknęła? Przecież produkt im schodził, kurdę, sam kupiłem ich trzy krawaty (więcej mam tylko od Marinelli i Tiestore)- 1 225 odpowiedzi
-
- buty patynowane
- goodyear welted
- (i 8 więcej)
-
Temu i Shein (choć to akurat inny klient) już przejmują rynek odzieży w USA, więc sami Amerykanie też uważają, że chińskie lepsze, nawet jeśli deklarują ianczej (a właściwie - fast fashion z Chin jest tak samy zły jak ten z malla, a znacznie tanszy_ Co do chińskich aut, w Chinach praktycznie nie uświadczysz obcych marek Top 10 najlepiej sprzedających się modeli samochodów w Chinach (2024): BYD Song Tesla Model Y BYD Qin Plus BYD Seagull Volkswagen Passat Modele z serii BYD Han Model Y Model 3 Wuling Hongguang Mini EV Changan CS75 U nas byłoby to samo, jestem tego absolutnie pewien, gdyby nie cła. Chińczycy płaca połowę tego co my za taki sam standard, jeśli chodzi o motoryzacje (i zaskakująco, również za odzież męską - Red Tornado na chińskich platformach na rynek wewnętrzny jest o połowę tańszy).
-
Teraz już rozumiesz, czemu np. Amerykanie są wściekli, jak im piszesz "Kochani, jak wy chcecie konkurować z Chińczykami w denimie, jak u was taka kurtka by kosztowała 250-300 dolarów, plus drugie tyle w wysyłce i opłatach celnych"? Np. taka kurteczka https://www.tellason.com/denim-jacket-selvedge-denim-12-5-oz - "NO ALE ONA JEST SZYTA W SAN FRANCIScO!!!11" Jakby to miało dla mnie jakiekolwiek znaczenie - do szwaczki kalifornijskiej mam taki sam stosunek jak do szwaczki chińskiej (czyli żaden). Wkurzeni Amerykanie, broniący swoich przeskalowanych marek, to plaga np. reddita,
-
Red Tornado, albo - czy najlepsze dżinsy kupimy na Aliexpress?
Velahrn odpowiedział(a) na Velahrn temat w Testy i recenzje produktów
Bardzo ładna type 3 jacket! -
Spodnie z Fresco, do tego "wygodne całoroczne buty zimowe" czyli loafersy, i mamy idealny zestaw forumowicza na 0 C (do. samochodu i z powrotem oczywiście).
-
Prawdziwie przewiewny splot - np. Fresco - będzie zbyt zimny nawet z kalesonami. Oczywiście możesz włożyć grube legginsy termiczne, takie jak do biegania w zimę, ale wtedy spodnie będą zdefasonowane, jeśli dasz radę je założyć. W przypadku marynarki zaś przewiewność nie ma znaczenia, bo nie jest ona warstwą zewnętrzną, tylko siedzi pod kurtką/płaszczem. Czyli: nice try, ale próbuj dalej ;).
-
Buzz Rickson i inna japońszczyzna
Velahrn odpowiedział(a) na Velahrn temat w Testy i recenzje produktów
Dobra, kurtka przyszła. Co do cła - niestety nie było przyjemnej niespodzianki. Japończycy to jednak inny naród niż Chińczycy, nie wysyłają "giftów" ani kurtek za "5 EURO". Zapłaciłem dość sporo, bo 710 zł. Zgodnie z sugestiami z reddita zamówiłem rozmair 40 (większość rzeczy nosze w rozmiarze 38) i był to dobry pomysł - bo jest to "mała" 40-tka (takie 38+ bym powiedział). A teraz sam płaszcz: Sam płaszcz jest naprawdę bardzo fajny, porządnie i starannie wykonany. 36 oz nie okazało się w praktyce takie straszne. Jest to wełna bardzo, bardzo zbita, ale szczerze - moje spodnie 21 oz z raw denimu były znacznie sztywniejsze! Rozumiem, że jest taka, bo ma chronić przed warunkami atmosferycznymi i grzać nawet jest mokra. Nie żegluje, a tym bardziej nie żegluje po Arktyce, ale wyobrażam sobie że nawet w takich warunkach by się sprawdziła. Krój jest niezwykle praktyczne, kołnierz można postawić i jest on OGROMNY, dodatkowo płaszcz ma patkę, którą można zamocować na wysokości szyi i całość zapiąć. Na uwagę zwracają też kieszenie na ręce, w środku wyłożone bardzo grubym sztruksem - podobno o takich samych parametrach, jak oryginał. Płaszcz nie ma żadnego ocieplenia, żadnego wypełnienia, watoliny itd. - grzać ma materiał wierzchni i podszewka, wykonana z wełny (według opisu splot to flanela, według mnie to cavalry twill). No to teraz trzeba poczekać do zimy ;). -
Tak, ja. Jak ci potwierdza , to tutaj klikasz drukujesz to i zanosisz na pocztę. Kiedyś na 100 % była Żabka i jakiś kurier, teraz jest poczta. Przesyłka zwrotna jest opłacona z góry. Pieniądze/ wymiana sa po jakichś 2 tygodniach.
-
W 40 C. Lny i merino w 30 C.
-
Patine.pl - klasyczne buty PATINE, TLB MALLORCA, YANKO i akcesoria męskie
Velahrn odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Skór oraz kurtek woskowanych/olejowanych, jak mniemam? Swoją drogą, spryskałem testowo swojego Barboura na niewielkim obszarze - wygląda jak po lekkim nawoskowaniu. Ciekaw jestem, czy może to zastąpić normalne woskowanie co rok/dwa.- 1 225 odpowiedzi
-
- buty patynowane
- goodyear welted
- (i 8 więcej)
-
Patine.pl - klasyczne buty PATINE, TLB MALLORCA, YANKO i akcesoria męskie
Velahrn odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Swoją drogą, zamówiłem sobie wraz z butami dwie butelki HP Oil, który jest preparatem rewelacyjnym, niestety przy tym niespecjalnie wydajnym, więc zużywam go dużo (konserwuje tym od lat wszystkie skóry typu zamsz i nubuk). Obie mają naklejkę "ESPECIAL BARBOUR". Można go używać też do odzieży woskowanej?? Macie jakaś współpracę z Barbourem?- 1 225 odpowiedzi
-
- buty patynowane
- goodyear welted
- (i 8 więcej)
-
Ja tymczasem odebrałem kolejną koszulę 100 % merino od PC, już będzie to już piąta (dolny wieszak to u mnie koszule przed prasowaniem - jak widać, potrzeba jedynie minimalnych zabiegów, aby ją odprasować, w sumie casualowo można by też nosić bez prasowania).
-
Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.
Velahrn odpowiedział(a) na wx1440 temat w Męska elegancja
Dzięki za wyjaśnienie, teraz wszystko rozumiem. Swoje marynarki (te bespoke, bo innych nie mam - wiem, jak to brzmi, ale mam po prostu tylko cztery marynarki, i wszystkie są szyte na miarę) piorę w zwykłej pralni osiedlowej i nigdy nic mi się nie rozkleiło. Choć w sumie nie ma się co rozkleić, bo są full-canvas. Tym, na co chciałem zwrócić, uwagę, była możliwość, że być może żadne specjalne, zaawansowane zabiegi wykonywane przez mistrzów fachu mogą nie być potrzebne - wystarczy proste prasowanie z parą. Założenie to okazało się właściwe, co pokazał kolejny post kolegi @michasacuer Mam takie miejsce, i jest ono nawet tańsze, bo odprasowują marynarkę za darmo, warunek jest taki, że marynarka musi być od nich - jest to oczywiście pracownia pana Błońskiego ;). -
Miałem kiedyś podobną sytuację. Ja akurat rozwiązałem to tak, że "cło" (czy jak nazwać tę opłate z dupy) zapłaciłem, żeby dostać paczkę, a potem zwróciłem się z tym do PC, które kasę mi oddało.
-
Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.
Velahrn odpowiedział(a) na wx1440 temat w Męska elegancja
Dlaczego pralnia miała by nie wyprasować zagniecenia widocznego na zdjęciu autora postu? A może coś nie tak jest z ceną, która podałem ?? -
Krawat, krawaty, poszetki, dodatki - cena \ styl \ jakość
Velahrn odpowiedział(a) na Mateusz3M temat w Męska elegancja
Obecnie w Neapolu standard to 9 cm. Krawaty mają 9 albo 9,5 cm szerokości. Wziąłem w ramach testu, jak będe się z tym czuł - zawsze mogę je zwęzić u pana Saszki. Wysłałem PW co do źródła. -
Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.
Velahrn odpowiedział(a) na wx1440 temat w Męska elegancja
W pralniach jest zazwyczaj usługa samego prasowania (bez prania), powinna załatwić sprawę. Cena to jakieś 20 zł ? Weź paragon i im wyślij zdjęcie, z paroma przykrymi słowami o jakości wysyłki. -
Krawat, krawaty, poszetki, dodatki - cena \ styl \ jakość
Velahrn odpowiedział(a) na Mateusz3M temat w Męska elegancja
4inhand wychodzi bardzo ładny, innych nie stosuje, natomiast tak, wypełnienie jest sztywniejsze niż od tiestore.pl i te włoskie krawaty zdecydowanie NIE nadają się np. na pełnego Windsora. Tiestore ma bardzo dobra jakość, i bardzo dobre surowce, oraz customizację w cenie, więc to źródło jak najbardziej polecam. Choć akurat Ty jesteś nadprzeciętnie wysokim mężczyzną, więc masz zapewne dokładnie przeciwny problem - z krawatami zbyt krótkimi... -
A ja uważam, że Michael właściwie nie dotknął tematu samego Bronsona, a film jest dosyć dziwny Po pierwsze, cały czas ma spodnie rozpięte w pasie, z brakującym guzikiem. Co prawda wyjaśnia, że guzik urwał sam, przypadkiem, co już mu się zdarzało. Natomiast wybranie akurat takiego elementu garderoby jako "motywu przewodniego" całego filmu jest swego rodzaju manipulacją. To jakbym recenzował jakiś model samochodu, stojąc na tle porysowanej karoserii, wspominając mimochodem, że "dzisiaj miałem stłuczkę". Bardzo mało mówi też o samych produktach Bronsona - w dosłownie jednym zdaniu wspomina "są naprawdę świetnie wykonane" i właściwie tyle, dalej wraca do umawiania modeli handlowych rynku chińskiego i amerykańskiego. Liczyłem na coś więcej. Bardzo też miałem nadzieję, że porówna chiński szpej ze szpejem japońskim, którego przecież ma cala szafę, dokona analizy 1v1 szwów, materiału itd. Moim zdaniem, stracona okazja. Ciekawa jest też sprawa, kiedy podaje jako argument za "brandami" owo "wsparcie od marek". Moim zdaniem coś takiego nie istnieje, marki odzieżowe regularnie oszukują na składzie materiału, obuwnicze próbują jak mogą odsuwać od ciebie reklamacje, i jeszcze napiszą w wyjaśnieniu, że krzywo chodzisz, i dlatego but się rozleciał, albo w ogóle, ze to nie jest but do chodzenia i używałeś go niezgodnie z przeznaczeniem. "Shopping experience" to zaś marketingowy bełkot, którym próbuje się uzasadniać rozbuchane budżety na reklamę, zbyt wysoką cenę, lub (najczęściej) obie te rzeczy. Moim zdaniem po prostu boli go fakt (nawet jeśli sam nie umie tego przyznać!), że Chińczyk jest w stanie wyprodukować za 90 USD (a na rynek chiński za 45 USD!) spodnie w takiej samej jakości, co Amerykanin za 250 USD.
-
Krawat, krawaty, poszetki, dodatki - cena \ styl \ jakość
Velahrn odpowiedział(a) na Mateusz3M temat w Męska elegancja
Nie wiem, może czeka. Ja nie dzielę brandów na chińskie i nie-chińskie, tylko zajebiste i ch#$#$e. Więc chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Capellim miał do czynienia i czy może go skategoryzować w jednej z tych dwóch grup. Z ciekawostek - w roku 2011 Macaroni narzekał, że, cytując "Większość krawatów jakie kupuję są na mnie za długie. Wymagają skrócenia nawet o 15 cm. dawniej zadowalałem się wpychaniem cienkiej końcówki za koszulę, ale nie wygląda to estetycznie i jest wyjściem awaryjnym." Trudno się temu dziwić, ta straszna długość 150 cm to dużo za dużo dla mężczyzni nawet o średnim wzroście, jeśli tylko nosi spodnie o normalnym stanie. https://macaronitomato.blogspot.com/2011/03/mm-krawaty-solec-50.html Tymczasem Macaroni w 2025: "Kto walczy z potworami, niechaj baczy, by sam przy tym nie stał się potworem" -
Krawat, krawaty, poszetki, dodatki - cena \ styl \ jakość
Velahrn odpowiedział(a) na Mateusz3M temat w Męska elegancja
Swoją drogą, czy ktoś miał doświadczenie z krawatami od Patrizio Capelli? Dawny, nieodżałowany Macaroni kiedyś wypowiadał się o nich bardzo pozytywnie, zauważyłem też, przez Internet można zamówić de facto krawaty bespoke: Na stronie jest informacja, że czas oczekiwania na krawat to dwa tygodnie, a wiec de facto nie mają większości krawatów na stanie i szyją je na zamówienie. Wiele opcji jest w standardzie bez dopłaty, m.in modyfikacja długości 130-154 cm, szerokości 6-10,5 cm, wybór wypełnienia, a wszystko to w bardzo przyzwoitej cenie 110 euro. Dodatkowo za niewiele większe pieniądze można zmieniać parametry jeszcze bardziej - zrobić krawat untipped, 4-fold, 6-fold, 7 fold, 12 fold (WTF?). 150 euro za neapolitanski 6-fold to bardzo, bardzo dobra cena, to cena regularna Marinelli w sklepie firmowym, no i kupuje się produkt stockowy bez możliwości wyboru dlugości. -
Krawat, krawaty, poszetki, dodatki - cena \ styl \ jakość
Velahrn odpowiedział(a) na Mateusz3M temat w Męska elegancja
Nie powinienem, bo krawat noszę raz na tydzień, a znowu to zrobiłem. Jednak te neapolitańskie krawaty w małe, geometryczne lub kwiatowe wzorki - po włosku nazywane fiorellini - mają w sobie coś takiego, że chcę się je nosić.
