Skocz do zawartości

zimmermann

Sympatycy
  • Postów

    366
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez zimmermann

  1. Do każdego całorocznego garnituru zawsze należy zamówić dwie pary spodni z tego samego materiału, oczywiście para z nieco krótszymi nogawkami na zimę.
  2. zimmermann

    Buty, trochę taniej

    Zapomniałeś o „Lobb” na rynek angielski
  3. Pytałem dziś Soliera o to kto szyje dla nich torby i odpisali "Wszystkie nasze produkty powstają w naszej pracowni Koga", więc nic się u nich nie zmieniło.
  4. zimmermann

    Humor

    Za niecałe 2 lata Pan Grono odpowie na Twój komentarz, jak tutaj:
  5. Czyści wosk aż do surowej skóry
  6. Ja jestem na nie. Wygląda jak serwetka dziergana na szydełku którą babcie trzymają na szafkach. A może to zwiastun nowego trendu w męskiej elegancji, w końcu Wielkanoc za niedługo
  7. Macaroni na swoim blogu dawno temu pisało koszulach non iron: Jak widać część osób ma problem z nadmierną potliwością i "gryzieniem" materiału, a część nie. Może zależy to właśnie od tego, jak skóra reaguje z amoniakiem. Nie ma innego sposobu jak spróbować na własnej skórze Swoją drogą nie wyobrażam sobie żeby nosić koszulę, która po praniu nie była wyprasowana. Nawet te non iron nie wyglądają akceptowalnie po wyschnięciu. edit: link do artykułu Macaroniego http://macaronitomato.blogspot.com/2011/02/koszule-non-iron.html
  8. Ja też nie czuję słabszej przepuszczalności powietrza w koszulach non iron z CT. Moim zdaniem nie ma różnicy w komforcie w porównaniu z "nie non iron"
  9. Jeśli w nich jeszcze nie chodziłeś to po prostu odeślij i zamów drugą, taką samą parę.
  10. Dzięki wszystkim za rady. Koniec końców płaszcz zwróciłem, bo po pierwsze nie do końca go czułem (od początku miałem wątpliwości co do tej długości), a po drugie, jak zauważył @Kyle bardziej pasowałby do formalnych zestawów, a u mnie przeważa casual.
  11. Dla mnie też płaszcz zaczyna się dopiero od połowy uda Pod płaszczem mam marynarkę. Koniec końców kupiłem i zastanowię się jeszcze w domu przed lustrem, na spokojnie.
  12. Czy ta długość płaszcza jest okej? Mam 185 cm wzrostu, płaszcz jest lekko za kolano. Czy jest to akceptowalna długość? Przepraszam za jakość zdjęcia.
  13. Forum jest zwykle bardziej konserwatywne, to prawda. Ale zauważ że tutaj Ty mówisz o swoich preferencjach jako o prawdzie absolutnej (trochę tak to odbieram). Czołowy użytkownik forum wykazuje się o wiele dalej idącą tolerancją co do "twardych, żelaznych zasad" niż Ty, który jesteś nowy. Zobacz posty Kol. @Zajac Poziomka, jego zestawy w CMDNS, kolekcję butów czy wpisy w innych wątkach, i zauważ że ktoś tak doświadczony w temacie KME podchodzi do tych " zasad" z dystansem i ze zdrowym rozsądkiem, podobnie jak wielu innych użytkowników. O wiele większym dystansem niż blogerzy. Porównanie z perfumami trafne, każde forum tak wygląda. Jednak BwB w porównaniu do przytoczonych blogerów jest jak buty C&J do Wojasów Kończę z mojej strony bo offtopujemy trochę Pozdrawiam
  14. @inomaciej Nie zgadzam się z tym, ale to mój pogląd, także nie ma co dyskutować. Czytaj, korzystaj. Jakie ma znaczenie dla mnie, jako odbiorcy, jej trud i zaangażowanie, skoro nie zgadzam się z tym co mówi, a rzeczy o których mówi nijak mają się do tego, o czym dyskutujemy na tym forum? Podawanie jej jako autorytetu czy mentora w tematach związanych z KME jest błędem, bo z KME ta (niewątpliwie piękna, jak zauważył @mosze) Pani nie ma nic wspólnego. O butach i prawidłach nie mam nic do dodania, napisałem wszystko wcześniej Zrozum, że te rzeczy to wyłącznie Twoje preferencje, a nie żaden must have, konieczność itp. Dodatkowo widać na pierwszy rzut oka jak bardzo Twoje preferencje ukształtowane są przez wyżej wymienione blogi W jednym temacie piszesz że jesteś nowicjuszem i że jesteś na początku drogi (tak zrozumiałem), jak i również wypowiadasz kategoryczne osądy dotyczące poszetek, koszul czy to że ktoś jest ignorantem, bo nie docenia zestawu golf+marynarka, tak bardzo wielbionego przez naszych rodzimych blogerów. To chyba nie najlepsza droga. Z dystansem powinno się traktować opłacone artykuły Forum, oczywiście również. Pozdrawiam
  15. W takim razie moim zdaniem zestawy koordynowane, jak i nawet chinosy+blezer będą jak najbardziej ok. Sam będziesz wiedział kiedy ubrać się bardziej formalnie.
  16. Racja. IMO dół (spodnie i buty) lepiej pasowałby do wełnianego płaszcza i krawata, a góra (parka, rozpięta koszula, sweter) do jeansów/sztruksów/moleskinów, jak już napisał @Żorż Ponimirski
  17. Mam podobnie z jedną marynarką Vistuli i nie noszę jej pod płaszczem właśnie w obawie że coś się odkształci w ramionach, czy w klapach ? Wypruć wypełnienie z ramion marynarki można, ale sam tego nie robiłem, a na forum czytałem że rezultat tej przeróbki bardzo niepewna. Ja bym na Twoim miejscu odpuścił i przeczekał do wiosny. edit: dodam, że mam tak w płaszczu dosyć ciasno dopasowanym w ramionach, pewnie to też jest przyczyna, bo dobrze pod nim leżą tylko marynarki ze znikomym wypełnieniem. W drugim płaszczu mam więcej luzu i po ponaciąganiu marynarki tak, żeby leżała dobrze jest okej.
  18. Bardzo wiele tutaj zależy o jakich sytuacjach mówisz i gdzie pracujesz, w niektórych zawodach i sytuacjach smart casual będzie jak najbardziej okej, w innych zaś sporym faux pas będzie przyjście np. w zestawie koordynowanym, bo dress code w firmie wymaga garnituru. Nie da się jednoznacznie stwierdzić że smart casual będzie zawsze ok.
  19. @DolceGusto Pokaż co to za krawat ?
  20. Jak tylko zobaczyłem Twój nick i wspomnienie o Kirbym wiedziałem, że kolega @mayor zaraz tu będzie Jeśli chodzi o buty to bardzo mi się podobają. Szersze kopyto pasuje mi do typu obuwia jakim są trzewiki.
  21. @inomaciej MrVintage jeszcze okej, ale pozostałe, w mojej opinii, nie są warte uwagi. Nazwanie Dandycore bardzo merytorycznym to nieporozumienie Zophia Stylistka - widziałem jej kilka filmów, moim zdaniem nie ma pojęcia o klasycznej męskiej elegancji - jej porady są bardziej dla naśladowców Oliviera Janiaka (no offence Olivier). Sporo treści na polskich blogach jest na naprawdę niskim poziomie, artykuły są pisane na kolanie, i następnie są powielane przez kolejnych blogerów. I potem krążą informacje że jak prawidła to tylko cedrowe, a koszula bez dzielonego karczka nadaje się tylko na ścierkę. Nie zgadzam się, bo zdarza mi się nosić tą samą parę dwa, czy nawet trzy dni z rzędu, i i buty są całe, i stopy Mogą być i bukowe, olchowe czy nawet sosnowe. Temat o prawidłach i o materiałach do ich produkcji jest już na forum. Jest tam też doskonale opisana różnica między prawdziwym cedrem, a tym z którego zrobione są prawidła. Z głowy szczegółów nie pamiętam, na pewno znajdziesz te informacje. Sam używam bukowych, i to olaboga z kulką na końcu i moje buty mają się dobrze. Chyba najbardziej klasyczna poszetka to jedwabna, nie wiem skąd stwierdzenie że najlepiej wełniana. Materiał poszetki raczej należy dobierać do całego zestawu, znaleźć taki, który będzie się najlepiej komponował z resztą. Nie zgadzam się też że bez poszetki nie można zakładać marynarki. To fajny dodatek, ale jeżeli nie umiem dopasować poszetki (przez to, że mam ich 5, nie 50), albo uważam że lepiej wyglądam bez niej to odpuszczam. Lepiej nie mieć żadnej niż czuć się niepewnie z dobraną na siłę. Mam tylko białą OCBD, niebieskiej nie posiadam, i nie czuję żeby moja garderoba z tego powodu cierpiała. Pewnie, zgadzam się że to fajny typ koszuli, ale nie nazwałym tego must have. W sensie każda koszula lniana ma być z kołnierzem button down? Nie rozumiem dlaczego tak miałoby być. Mam jedną z kołnierzem półwłoskim i noszę ją chętniej od koszuli lnianej z button down. Zestaw jak zestaw, normalny, zwykły po prostu jeden z wielu zestawów jakie można nosić w zimniejszym czasie, żadna konieczność. Zachęcam do poczytania forum, również starszych tematów. Znajdziesz tu o wiele więcej informacji, wiedzy i inspiracji niż na polskich blogach, i to od ludzi którzy nie mają korzyści żeby namawiać Cię na jakikolwiek produkt, tylko są praktykami od X lat i wiedzą co mówią. To o wiele większa wartość niż wpisy (często sponsorowane) jednej osoby, która jak każdy ma swoje poglądy i preferencje, często niestety podawane w sposób autorytarny (must have, koniecznie, jedyny możliwy) edit: korekta
  22. Ehh ci neofici po lekturze polskich blogów [emoji4] Podzielam zdanie Kol. @Zajac Poziomka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.