Jump to content

Sztywniutko

Użytkownik
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19

About Sztywniutko

 • Rank
  Zwykły

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Lublin

Recent Profile Visitors

893 profile views
 1. To raczej dość indywidualna kwestia co komu pasuje. Dla mnie np. Osovski jest w tym względzie mniej komfortowy niż Zack Roman, za bardzo się wpija. Tyle, że te z Poszetki zapewne będą miały tak samo jak Zack Roman, chyba szyją u tego samego wykonawcy, nawet tabele rozmiarów mają te same (jedynie w talii jest różnica).
 2. Właśnie otrzymałem przesyłkę z zamówioną koszulą z outletu. I mam pytanie, czy w każdej koszuli SS fiszbiny są na stałe wszyte? Przy okazji, bałem się, że extra slim będzie za ciasne, ale jest ok (rozmiar 42). W ramionach swobodnie, np. dużo ciaśniej mam w emmanuel berg, ciaśniej też w osovskim. W talii też odpowiedni luz, w klatce zgodnie z tabelą. Zamawiałem białą koszulę len/bawełna, o dziwo len to 61%, a bawełna 31% (nie było tej informacji podanej na stronie), a zwykle przy takiej mieszance to lnu było max. 40 %. Ale dobrze dopasowana to zostawię.
 3. Jakieś źródło, odnośnie tego, że obłożyny to nie tylko coś przyszytego, naszytego, a po prostu część z otworami ma sznurowadła w lotnikach? W lotnikach ciężko o podział na przyszwę i obłożynę.
 4. Aż się zainteresowałem tą terminologią i jak czytam to obłożyny inaczej kwatery są naszyte lub doszyte do przyszwy (blog Patine). W lotnikach to nie występuje, nic nie jest doszyte, jest jeden kawałek skóry. Jak wpisałem w google po angielsku to też ich terminologia jest inna (closed lacing), ale przy lotnikach piszą, że nie ma podziału na qartier (kwatery) oraz, że otwory na sznurowadła są przy vamps, czyli przyszwie.
 5. Czyli, że na własny ślub czarne lotniki są nieodpowiednie, za mało formalne czy o co chodzi?
 6. Skoro kolega pyta o lotniki, to zapewne dlatego, że bardziej mu się podobają, więc nie rozumiem po co mu je odradzać. Lotniki też będą odpowiednie na podane okazje, może są trochę mniej klasyczne, a bardziej ekstrawaganckie. Z postu jednak wynika, że kolega ma obawy przed butami nadmiernie formalnymi. Tym bardziej sprawdzą się lotniki. Warto by buty za ponad 1000 złotych się podobały nabywcy, a nie żeby były mniej widoczne. Zamów i przymierz, bo w przypadku lotników rozwarta przyszwa bardziej razi, mniej wybaczają. Ja przez to niedopasowanie swoich się pozbyłem.
 7. A jak jest z długością rękawów w tych kardiganach z uniqlo? Nie macie problemów z wystawaniem mankietów koszuli? Na zdjęciach wyglądają na sporo za długie. Mam ten z mango i tam jest idealnie pod tym kątem.
 8. Świetny wątek. Jednak miałbym prośbę, jak już ktoś decyduje się napisać o konkretnych modelach, fajnie jakby dodawał też krótkie info jaki to rozmiar i na ile komfortowy. Robiło tak paru kolegów, a to daje dużą wartość przy budowaniu własnych kolekcji i wyborze rozmiaru. Super by było jakby koledzy mając kiedyś więcej czasu uzupełnili swoje posty o takie informacje.
 9. Sztywniutko

  Buty, trochę taniej

  A wie ktoś jak z rozmiarem tych butów z afpos porównując np. do Loake Capital lub Berwick na kopycie 156?
 10. Albo jak skarpety do sandałów.
 11. A które dokładnie stopki polecacie z Calzedonii do loafersów? Są różne kroje, tylko te baleriny są niewidoczne?
 12. Oj to musiało być grubo, skoro nie wiesz czy potraktowałeś je czarną pastą
 13. Od czegoś te klamry są, tak jak i sznurowadła, wytyka się rozchodzącą się przyszwę, choć to wynika z trudnością z dopasowaniem, a nie z własnej woli. Każdy dąży do perfekcji z ramionami marynarki i prostym kantem w spodniach, a jak niezapięte klamry to wielka sprezzatura. Jeszcze w miarę ok jak ktoś zapnie, a dalej nie przepuści przez klamrę, ale całkiem odpięte wygląda bardzo dziwnie.
 14. Nie rozumiem tej dziwnej mody na chodzenie z odpiętymi klamrami, wygląda jak z rozwiązanymi sznurowadłami lub jak w trakcie zakładania.
 15. A jak rozmiarowo wychodzą te koszule z mango? Długość, klatka, talia, kołnierz? Przykładowo L odpowiada mniej wiecej rozmiarowi 41?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.