Nie zgodzę się z kolegą Fingorem w jednym punkcie: kupiłem zimowe buty Kazara za niecałe 270zł: http://www.we-dwoje.pl/brazowe;polbuty; ... o,580.html Skóra znacznie lepsza niż w butach Ryłko, dobra gumowa podeszwa (jednak odradzam skórzaną na polską zimę). Myślę, że spokojnie można polować na wyprzedażach i na pewno coś się trafi.
Dodam jeszcze, że do tej pory z polskich marek najczęściej nosiłem buty Ryłko. Jedną parę (na gumie) mam już prawie 3 lata i nic się z nią nie dzieje. Klasyczne czarne to obecnie wydatek ok. 300zł, ale skóra jakaś taka dziwna i wydaje mi się, że to z 50zł za dużo.
Nie polecam Gino Rossi, ponieważ stosują bardzo miękkie skóry (przynajmniej w moich butach), które szybko się niszczą, a ponadto trudno trafić u nich coś eleganckiego.
Venezii nie nosiłem, dotarły do mnie opinie, że słaba jakość, ale nie mogę tego potwierdzić.