Skocz do zawartości

Łukasz_

Użytkownik
  • Postów

    446
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Łukasz_

  1. Alright - dziękuję za uwagi. Co do rękawów, to sam nie byłem pewien, czy są ok i wolałem zapytać. Zaskoczyłeś mnie tym zbyt wysokim guzikiem Natomiast długość całkowita mi właśnie odpowiada w takich sportowych marynarkach
  2. Witam kolegów Przyszła na mnie pora poddać się ocenie Proszę ocenić dwie marynarki pokazane na poniższych fotografiach pod kątem ich wielkości oraz długości całkowitej i długości rękawów (w tym w stosunku do mankietu koszuli). Marynarka nr 1 (ciemna krata): Bianconi, 100% wełna, bez wypełnienień w ramionach http://img59.imageshack.us/i/marynarka1g.jpg/ Marynarka nr 2 (jasna krata): Oxford, 100% len, minimalne wypełnienie w ramionach http://img689.imageshack.us/i/marynarka2z.jpg/ http://img408.imageshack.us/i/marynarka2a.jpg/
  3. Łukasz_

    Buty zimowe

    Guuuys :/ Znowu zaczynacie?
  4. Właśnie takie mam zamiar kupić. Możesz wrzucić fotkę swoich?
  5. Właśnie za niedługo wybieram się znów do TKmaxxa właśnie na buty. Zdam relację PS. TKmaxx w Czeladzi.
  6. Moje spostrzeżenie - te buty: http://www.sklep.wittchen.com/product/3 ... eskie.html w zeszłym roku również były na przecenie i to w tej samej cenie w esklepie. Jestem stuprocentowo pewien, ponieważ właśnie szukałem czegoś casualowego i zwróciłem na nie uwagę.
  7. Bogowie! Mógłby kolega wrzucić uprzednio tekst do jakiegoś edytora, bo przykro czyta się takie potworki ortograficzne :/
  8. Łukasz_

    Buty zimowe

    Pierwotnie użyłem oliwki dla dzieci (kilka razy), a następnie użyłem tłuszczu do skór (bodajże marki Tarago). Nasmarowałem podeszwy trzykrotnie, po każdym razie robiąc dzień przerwy, żeby tłuszcz się dobrze wchłonął (kolejna warstwa była nakładana na suchą podeszwę). Zauważyłem, że podeszwy butów po takim traktowaniu szybciej schną (chłoną mniej wody), ale też są bardziej śliskie. Z pewnością kolega saphir wszystko ci dokładnie wyjaśni. EDIT: A nie mówiłem:)
  9. No i właśnie te "załamania" pokazują charakter buta i skóry Bez nich but wygląda jak nowy - brzydko Zawsze możesz użyć prawideł, żeby poprawić te zgięcia. Postaram się dziś (ale trochę później) wrzucić fotki moich butów - sam bardzo lubię takie gładkie, aczkolwiek ostatnio przerzucam się na brogue
  10. Łukasz_

    "Boots" sznurowane

    Wg mnie to również są trzewiki: buty za kostkę.
  11. Łukasz_

    Załóżmy klub.

    Co do zdalnego zebrania głosów: Ustawa mówi: (Art. 9) Osoby w liczbie co najmniej piętnastu, pragnące założyć stowarzyszenie, uchwalają statut stowarzyszenia i wybierają komitet założycielski. oraz: (Art. 12) Komitet założycielski składa do sądu rejestrowego wniosek o rejestrację wraz ze statutem, listą założycieli, zawierającą imiona i nazwiska, datę i miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania oraz własnoręczne podpisy założycieli, protokół z wyboru komitetu założycielskiego, a także informację o adresie tymczasowej siedziby stowarzyszenia. Ustawa nie zabrania ustanowienia pełnomocnika, który odda głos za nas (np ustalimy statut na forum, a podpis w naszym imieniu złoży nasz pełnomocnik), czy też wybierze członka komitetu założycielskiego. Proszę spojrzeć na podobny przepis KSH: (art 243) Jeżeli ustawa lub umowa spółki nie zawierają ograniczeń, wspólnicy mogą uczestniczyć w zgromadzeniu wspólników oraz wykonywać prawo głosu przez pełnomocników.
  12. The one and only po prostu
  13. Mam czarną harringtonkę (ma dodatkowo brustaszę -w sumie nie wiem po co w tym rodzaju kurtki) i testowałem do niej brązowe oxfordy oraz czarne sztyblety - wyglądały ok (wraz z dżinsami lekko spranymi, nie czarnymi). Myślę, że możesz spróbować podobnie, o ile wywalisz czarne spodnie. Wg mnie nie będą do niej pasować chinosy (testowałem - dziwnie to wygląda, z tym że jak napisałem ja mam czarną kurtkę) i musisz nosić dżinsy. Kurtka ma ładny kolor więc brązowy pasek do tego i brązowe buty będą ok PS. Cieszę się, że nie ja jeden na tym forum mam harringtonkę. PS2. Jaki producent? EDIT: Mr V mnie ubiegł - jego propozycje jak najbardziej ok, za wyjatkiem butów żeglarskich - nie pasują do tego rodzaju kurtki, ponieważ są zbyt 'grzeczne' a rodowód kurtki i skojarzenia są nieco inne:)
  14. A mnie się marzy jakieś podforum dotyczące marek - czasami natykam się na ciuch firmy, której nie znam i chciałbym tutaj poszukać informacji o takim producencie.
  15. Guuuuys..... :/
  16. Ja oddaję do czyszczenia chemicznego, tak jak garnitury. Musisz jednak wcześniej dopytać, czy przyjmują jedwabne, bo nie zawsze chcą.
  17. Panie Maćku, a jak je odróżnić od plastikowych? Po tym, że nie są jednolite?
  18. Witam kolegów. Proszę mi powiedzieć i pokazać przykłady, jak odróżnić guzik plastikowy od guzika z rogu?
  19. Lniania wygląda fanastycznie - idealna do jesiennej marynarki i krawatu! Co do bawełnianych, to mnie podoba się ta w kratę (zresztą od razu miałbym do czego ją dopasować), a ta prążkowana już nie - po prostu nie cierpię tego "pasiakowego" wzoru. Zszycie rogów wydaje się ok. Pytanie jednak, czy 30cm to nie za dużo?
  20. Łukasz_

    Zakupy w sieci

    Ale mierzyłeś też od środka pleców?
  21. Łukasz_

    Buty, trochę taniej

    Myślałem, że nikt nie zauważy! Mnie najpierw zastanowiło hasło "Derby", skoro oxfordy, a obok na stronie były jeszcze raz derby jako derby. A z pasowaniem to już nic nie mówię
  22. Łukasz_

    Zakupy w sieci

    Mam pytanie o koszulę Lewina, a dokładnie o poamir długości rękawa. Na stronie podane jest: "Sleeve length - You will need someone to help measure this. First bring your elbow up to the same height as your shoulder. Now bend your elbow so that your upper and forearm is at an angle of approximately ninety degrees. Get some help with this next bit - you should be measured from the middle of the back (point A), along the back of the arm and around the elbow towards the wrist (point . Choose where you would like your cuff to rest on your wrist and read the measurement at that point." . Żeby mieć 110% pewność pytam: point A to na pewno środek pleców? Po prostu nie spotkałem się z takim sposobem mierzenia długości rękawa! Pozdrawiam, Łukasz
  23. Łukasz_

    Buty, trochę taniej

    Teraz ja: Przymierzam się do zakupu tych butów: http://www.sklep.wittchen.com/product/3 ... eskie.html I teraz mam taki problem, a mianowicie dowiedziałem się, że podeszwa tego modelu jest jedynie w części ze skóry i wygląda to tak: Pytanie: czy, gdy zedrą mi się podeszwy, to czy szewc nie będzie miał problemu z ich naprawą/wymianą?
  24. Łukasz_

    Załóżmy klub.

    Jeśli jakoś będę mógł pomóc, to zrobię to z przyjemnością. Jeśli mogę wybrać swoją działkę, to wybieram "papiery"
  25. Kolego... :/ Wyluzuj...I przemyśl, zanim coś napiszesz...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.