-
Postów
446 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Łukasz_
-
Guys jaka jest różnica pomiędzy "jacket" a "blazer" a "sportcoat"?
-
Stylistyczne koszmary - aktorzy, piosenkarze, politycy
Łukasz_ odpowiedział(a) na Brzydalllo temat w Sala klubowa
Przykro się to czyta. Admin/mod - proszę wyciąć niemerytoryczne posty. Swego czasu postulowałem, żeby nie wprowadzać polityki na nasze salony. -
Moim zdaniem 29cm stopy nie odpowiada UK 11, a maksymalnie UK 10, a może nawet 9,5. Sam noszę rozmiar polski 44 i pasują mi Loaki 9,5UK.
-
UPDATE: Wszystko się zgadza. Macie PM-y na skrzynkach. Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub zastrzeżenia, to proszę o PM. Łukasz
-
Fulary właśnie do mnie dotarły- BEZ CŁA Sprawdzę, czy zamówienie się zgadza i dostaniecie ode mnie PM.
-
Bardzo ładna. Ale... Podaruj ją mamie, siostrze, dziewczynie, żonie... pzdr montalb Z czym masz problem?
-
Bodajże 15 maja złożyłem zamówienie, 16 maja je wysłali, wczoraj tj. 26 maja je otrzymałem.
-
Kupiłem sobie 5 koszul TMLewina (trzy bawełniane z krótkim rękawem i dwie 100% lniane z długim rękawem), pośrodku leży bawełniana chusta/szal na zimne dni (włoski ebay).
-
Również polecam.
-
Kupiłem sobie granatową marynarkę (Lantier). 100% wełny, dwa szlice, rozpinane mankiety, rogowe guziki (choć z napisem Lantier), czarna podszewka. Sam materiał ma metkę Albino Torello Viera i pochodzi z Włoch (metka na fotce); w dotyku jest bardzo przyjemny, faktura lekko chropowata.
-
Espadryle?
-
Pytanie z innej beczki: od kilku miesięcy chodzi mi po głowie nauka włoskiego (znam w miarę dobrze angielski). Jak oceniasz trudność tego języka? Czy ty mówisz po włosku?
-
Szczerze przyznaję, że nie wiedziałem o tym, że nie nosi się odd jacket z koszulą z krótkim rękawem. Czegoś nowego się nauczyłem. Nie mniej jednak pozostanę "ofiarą zasad" i nadal twierdzę, że do garnituru MUSI być noszony krawat.
-
Niestety nie. Masz garnitur, to i krawat musi być. Do marynarki i odd trousers już nie musisz go mieć. Dzisiejszy zestaw - miało być bardzo ciepło i do tego musiałem trochę pochodzić po mieście, więc od razu koszula z krótkim rękawem, bez krawata - wszystko oczywiście w moim ulubionym brązie:) Torba: Buty: mokasyny Fratelli Rossetti (dokładna fotka we wcześniejszym zestawie) spodnie Vistula (brązowe - również już były) Pasek Vistula, koszula Brice (biała) marynarka: Oxford (lniana, vide wcześniejszy zestaw) torba: Bata (skóra) zegarek: Atlantic Worldmaster
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
Łukasz_ odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Benji sprawdź w Brice. Oczywiście dość bogata oferta w TMLewin - właśnie do mnie jadą 2 -
Jeśli garnitur to musi być i krawat.
-
NIE. Dżinsy i krawat nie grają w tej samej drużynie.
-
@marcelo Dziś byłem tylko za granatową marynarką.
-
Panie kolego - żeby wyjaśnić ewentualne wątpliwości - udział w zamówieniu biorą udział, oprócz mnie, Francuz, Zaki, Frankenstein oraz proceleusmatyk. Nie dostałem od Pana kolegi PM
-
Kappahl na 3 Stawach ma bardzo fajne kamizelki tweedowe za 49zł. Do tego podobne spodnie. W Fashion House w Sosnowcu w salonie Vistuli bardzo fajne granatowe marynarki Lantiera za 349zł (2 szlice, 100% wełna, rozpinane mankiety, ciekawa faktura materiału).
-
Nie wysyłałem ci PM. Fulary są od kilku dni w drodze.
-
Krata na kracie:) Dziś złamałem zasadę 2/1 i mam 3 różne kraty na sobie. Do tego połączyłem brązowe spodnie z różową koszulą i beżową marynarką: Zbliżenie: Skarpetki i kolor spodni: Buty: brązowe mokasyny Fratelli Rossetti - te: http://www1.yoox.com/item/YOOX/FRATELLI+ROSSETTI/dept/shoesmen/tskay/6558F54B/rr/1/cod10/44295330MT/sts/sr_shoesmen80 tylko brązowe Dodatkowy obrazek: http://forum.bespoke.pl/download/file.php?id=1085 Skarpety: H&M Spodnie: Vistula Pasek Vistula (brązowy, ten co poprzednio) Koszula: TMLewin (guziki) Marynarka: Oxford (lniania, mocno się gniecie z tyłu i w zgięciach rąk), bardzo krótka. Krawat: Sunset Suits Zegarek: Atlantic Worldmaster (mechaniczny, ten co poprzednio) Perfuma: Azzaro Visit
-
Dziękuję kolegom za komentarze. Rozstrzygając wątpliwości odnośnie paska wyjaśniam, że to nie logo Versace i nie jest to głowa Meduzy. Nie noszę rzeczy, na które mnie nie stać (czytaj: podró. Marynarka faktycznie tak fajnie leży (zresztą moja ulubiona), nie była w ogóle przerabiana. Materiał i jego faktura bardziej nadają się na jesień/zimę, ale dziś był chłodniejszy dzień i pozwoliłem sobie ją ubrać. Zwracam uwagę, że jest dość krótka i w sportowym stylu - nie byłem do końca pewien, czy koszula na spinki będzie dla niej odpowiednia, ale z drugiej strony sama koszula jest również mniej formalna.
-
Witam. Dziś taki zestaw: Buty: Ryłko prawie te (ja nie mam nazwy firmy i tego szwu na boku) http://www.e-rylko.com/produkt/ip6063_k45_/694/cat/53/c/0/r/0/k/0/pp/36 Spodnie: Lantier Koszula: TMLewin taka, tylko na francuskie mankiety http://www.tmlewin.co.uk/Blue-Fuchsia-Block-Check-Supersoft-Boston-Washed-Casual-Shirt---38460/38460,en_GB,pd.html?start=154&cgid=MensAllShirts Krawat: L. Biagiotti (jeden z moich ulubionych) Marynarka: Reserved (sic!) - jeszcze sprzed kilku lat, gdy była znacznie lepsza jakość ciuchów tej firmy Dodatki: Spinki (no name) Pasek (automat, no name) Zegarek: Atlantic Worldmaster (mechaniczny) PS Jutro będzie coś różowego PS2 Aaach no i z dodatków też mam na sobie Hermes Terre Dodatki:
-
Dziękuję za uwagi. Od siebie powiem, że do tej pory poszetkę nosiłem raz; również jestem zdania, że powinno się ją nosić, aby podkreślić wagę danego wydarzenia. Myślę również, że węzeł four in hand wyglądałby lepiej - obiecuję poprawę i może jutro wrzucę coś nowego.
