Skocz do zawartości

bar_open

Użytkownik
  • Postów

    250
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez bar_open

  1. wyczucie estetyki jest pojęciem niezwykle względnym "pan jest przekonany" - zapewne tak jest i świetnie się z tym czuje ... tylko dla znikomej części populacji "poprawność ubioru/stroju" ma znaczenie na marginesie bardzo dziwny jest ten temat ... niewiele ma wspólnego z elegancją (raczej powinien znaleźć się w "sali klubowej")
  2. interesujące porównanie ale raczej niezwykle subiektywne - pomimo przetestowania kilku marek nie podjąłbym się takiej klasyfikacji (chyba że kluczowym kryterium jest cena) mogę jedynie zwrócić uwagę że część z tych marek przy takiej klasyfikacji należny podzielić na "linie" które różnią się wykonaniem, jakością i ceną
  3. dlaczego tak uważasz? możesz to uzasadnić
  4. cytat z Protokół Dyplomatyczny Ceremoniał i Etykieta - T. Orłowski Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, 2010 odnoszę wrażenie że autor w przypadku kolczyka również jest na "be" tylko może nieco subtelniej
  5. „Noszenie ozdób to przywilej kobiety. A mężczyzna? Ogranicza się do spinek do mankietów koszuli i spinki do krawata”. E. Pietkiewicz „Bardzo dużej wstrzemięźliwości wymaga noszenie przez mężczyznę biżuterii. Z zasady przyjmuje się, że – z wyjątkiem spinek do mankietów nie ma ona charakteru upiększającego ubiór, jak u kobiety. Odradza się noszenia złotych łańcuchów na nadgarstku lub na szyi oraz ozdób na rękach, z wyjątkiem symbolicznych pamiątek (obrączki ślubne, sygnety rodowe). Noszenie kolczyka w uchu jest wprawdzie wyborem osobistym, ale należy brać pod uwagę, że może on obniżać powagę w oczach konserwatywnego rozmówcy” T. Orłowski
  6. nawet bardzo (prawdziwa okazja), jeżeli z tym zegarkiem wszystko jest w porządku
  7. @poznański niezwykle egzotyczne zestawienie przedmówcy praktycznie wyczerpali temat
  8. w myśl zasady - "obraz wart jest tysiąc słów" A. Mleczko bardzo fajnie się czyta ten wątek, jeden z moich ulubionych
  9. dodają do każdej lepszej szczoteczki do zębów ewentualnie do depilatora Silk-épil ... co mają wspólnego zegarki marki Braun z elegancją ??? są podobnie "eleganckie" jak CALVIN KLEIN, ARMANI i inne egzotyczne marki
  10. bar_open

    Marka Aldo

    faktycznie można odnieść takie wrażenie, w takim razie trzymam kciuki może akurat - wyjątki potwierdzają regułę raz popełniłem takie szaleństwo, dramat a wystarczyło dokładnie obejrzeć te buty w sklepie ... chwila słabości plus jeszcze reklamacja (też ciekawe doświadczenie) podobnie z obuwiem damskim, tych butów było zdecydowanie więcej (osobiście niezwykle rzadko w damskich ) ale takie doświadczenia też były moim udziałem
  11. bar_open

    Marka Aldo

    bez wrzucania zdjęć, powiem Ci - NIE KUPUJ!! bez względu na wygląd i cenę - podobnej "mizerii" w wykonaniu i materiałach naprawdę trudno szukać
  12. Krykiet „The Economist” ocenił, iż z angielska criket to najszlachetniejszy ze wszystkich sportów! - i jak patrze na to zdjęcie nie mogę się nie zgodzić
  13. specyfikacja - zwłaszcza w kontekście wodoszczelności http://www.sinn.de/en/Modell/UX_GSG_9.htm z elegancją ma niezwykle luźny związek (tym bardziej że na bransolecie i mechanizm kwarcowy), ale dobrze mieć jest mieć jeden/dwa taki "tool watch" (chociaż niektóre modele Rolex-a też są tak określane i słusznie - niestety osobiście marka Rolex dziwnie mi się kojarzy w Polsce) na bardziej aktywne spędzanie czasu
  14. zawsze mi się podobało ... ale człowiek z wiekiem wyrasta z niektórych marzeń
  15. Niby czemu nie powinno się nosić: koszula + krawat, bez marynarki? oczywiście można - o ile koszula ma krótki rękaw ... a może coś pomyliłem, ale nie pomyliłem - koszula z krótkim rękawem nie pasuje do marynarki - czyli się zgadza a chyba jednak pomyliłem, ponieważ koszula z krótkim rękawem pasuje jednak do marynarki ale tylko w dwóch przypadkach - jest to marynarka wojenna lub handlowa a teraz na poważnie - wygląda to mało estetycznie i ma niezwykle luźny związek z elegancją
  16. Odnoszę nieodparte wrażenie że, sztuka czytania ze zrozumieniem zanika ... bezpowrotnie. A może to ja mam problem - @Brzydalllo czy to Twój zestaw (ten kilka postów wyżej)? Żeby nie było OT - bez względu czyj to zestaw - jest zupełnie interesujący.
  17. bar_open

    Marka Salamander

    @montalbano - miałem chyba dwie lub trzy pary (jedną mam nadal ma ciekawy odcień brązu), podobnie jak we wpisach powyżej - pękająca skóra, słabe podeszwy - generalnie buty mimo umiarkowanego użytkowania i poprawnej konserwacji wytrzymują góra dwa sezony - jak dla mnie to za mało, buty nie mają szans żeby się zestarzeć i nie stać mnie na tak tanie buty @+Immune+ - piszesz o linii 1888 (którą polecam), większość butów jest w cenach ok 100-150 eur - i tak jak pisałem wyżej lepiej wydać nieco więcej i mieć buty na kilka sezonów niż "oszczędzić" i kupić dwie lub trzy pary
  18. Dlaczego skreślasz to ponadczasowe i bardzo klasyczne połączenie kolorów? Wszystko zależy od umiejętności doboru barwy brązu do odpowiedniej tonacji niebieskiego garnituru. No cóż, może jestem konserwatystą, ale uważam, że do granatowego, formalnego garnituru pasują tylko czarne buty. Brązowe buty - do jaśniejszych odcieni, czemu nie? Ale z pewnością nie są one formalne. Z zaprezentowanych przez ciebie zestawów podoba mi się tylko pierwszy, żaden z nich nie jest jednak "wysoki" - świadczą o tym choćby spodnie z mankietami. no cóż pozwolę sobie nie zgodzić się z tą utartą opinią ("prawdą objawioną"), granatowy garnitur i czarne buty (zachowawczo, bez polotu, "studniówka") nie ma żadnej formalnej przewagi nad zestawem granatowy garnitur i brązowe buty (wiśniowe) a nawet świadczy na niekorzyść o właścicielu/nosicielu i bez obrazy ... @Ę-żine napisał brutalną bo brutalną ale prawdę
  19. bar_open

    Marka Salamander

    też nie polecam przetestowałem, marne wykonanie, marne skóry jeżeli już szukasz podobnych klimatów - polecam Lloyd-y (dobre materiały, trwałe ale nieco kontrowersyjne wzornictwo ale można wybrać coś normalnego - nie koniecznie z linii 1888 ta jest droga, ale buty są na całe życie ) niestety wybór i ceny w Polsce są mało zabawne, polecam sklep on-line (ceny porównywalne do Salamandra), rozmiarówka "normalna" jak nosisz 42 to 42 będzie dobre (jedyny mankament że większość modeli ma rozmiar F czyli standard dla naszych sklepów, ale dla mnie nieco za mało )
  20. Zdjęcie fatalne zarówno - jakość, jak i sposób kadrowania – nie pozwala to na jakiekolwiek rzetelne ocenienie (ocena to raczej wynik domysłów) Kolorystyka – interesująca, ale jaka jest w rzeczywistości … Marynarka wydaje się za duża w ramionach i za szeroka, ale może to wynik tej dziwnej pozy z rękami w kieszeniach, w kwestii jej długości – brak danych Zegarek, cóż jeżeli to kwestia dyskrecji i ekscentryczności zarazem! wg. mnie ciężko to pogodzić – albo noszę zegarek „normalnie” i jestem dyskretny albo jestem ekscentryczny nosze na przedramieniu i to na marynarce (i w tedy można ewentualnie dyskretnie zerknąć na zegarek) lub jestem mega ekscentryczny i noszę na bicepsie i to dwa na raz (w tym przypadku obojętnie czy na koszuli, marynarce czy też inna wersja) Na plus pomysł z spinka w butonierce – nieco dyskretne i ekscentryczne zarazem
  21. nie pracowałem nigdy w E&Y ani w innym podobnym "kołchozie" ale jeszcze kilka lat temu raz do roku przez kilka tygodni błąkało mi się po firmie, kliku osobników z E&Y zadających naiwne pytanie i przeszkadzającym ludziom w pracy - nie zauważyłem jakiś szczególnych objawów opisanych wcześniej (byli schludnie ubrani, mieli czyste buty (rzadkość u nas)) - jedyne co mi utkwiło w pamięci to ich zachwyt nad marką DIGIEL (obiekt marzeń jak dobrze zrozumiałem ) na podsumowanie sprawozdania pojawiali się ich szefowie i tu widać było też raczej dowolność ubrania ale niewątpliwie są firmy w których opisane praktyki z uwagi na rodzaj działalności są koniecznością i doskonale to rozumiem (tym niemniej współczuję)
  22. bar_open

    Buty, trochę taniej

    świetne!!! a naprawdę ostatnio mało co mi się podoba możesz jeszcze zdjęcie podeszwy z obcasem ... (mam jakąś słabość do "spodu" buta )
  23. interesujące i niepokojąco egzotyczne ... ciekawe czy maja podobne męskie?!
  24. nadmiar optymizmu ... chociaż z drugiej strony ta promocja 200 zł może mieć kolosalne znaczenie dla wyników sprzedaży abstrahując od nasycenia rynku, ... niestety już popełniono kilka błędów, wejście na rynek? na kilka dni przed świętami wydaje się spóźniona o co najmniej miesiąc, brak profesjonalnej akcji promocyjnej (nie jestem grupą docelową ale dopiero z forum dowiaduje się o takiej marce), cena !!! jak już ktoś trafnie zauważył 1 000 EUR to wystarczająco na zakup czegoś sprawdzonego a jeszcze jedno zegarki mają nieproporcjonalne duże/grube wskazówki - taka mieszanka secesji z socrealistyczną estetyką, tym niemniej z zaciekawieniem będę śledził dalsze losy tego projektu
  25. fakt polska firma produkująca zegarki to już cud firma z europy środkowej startująca od zera z takim produktem i licząca na sukces to już więcej niż cud (to już nowy rozdział do którejś ze świętych ksiąg - do wyboru w zależności od rasy i wyznania) kto jest grupa docelową tego cudu (o dosyć nudnym wzornictwie)? (bez względu na cenę) tym niemniej jestem pełen podziwu dla inwestora (chyba że to działalność charytatywna)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.