-
Postów
250 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez bar_open
-
może nie wszystko i nie tylko w Casino Royale ... ale http://www.jamesbondlifestyle.com/index ... g.php?m=cl
-
rozumiem tutaj od tego samego sprzedawcy, niezwykle skuteczna ochrona na eleganckie płaszcze (mają też ochraniacze na eleganckie spodnie, eleganckie fryzury i rękawiczki ... ) będą doskonale pasować do kaloszy - bo niezwykle elegancki płaszcz plus te kalosze to prawie Hašek (na marginesie którego bardzo lubię) http://allegro.pl/listing.php/search?st ... interval=7 tylko co to ma wspólnego z elegancją? albo kupujemy eleganckie buty przeznaczone na zimę, albo ... nie stosujemy półśrodków (równie skuteczne byłyby owiniecie eleganckiego obuwia workami foliowymi) załóżmy że wybieram się na spotkanie (resteuracja, firma), w/w kalosze zdejmuję żeby prezentować się godnie i elegancko: A. - przed wejściem, szukając wcześniej jakąś miłą pryzmę śniegu i zagrzebując je w niej (ewentualnie biorąc je do eleganckiego worka na buty) B. - ściągamy na recepcji/ sekretariacie, z zadowoleniem (nasze eleganckie obuwie doskonale zostało ochronione) powierzając je opiece zażenowanej recepcjonistce/sekretarce C. - idziemy w kaloszach i garniturze - nigdy nie wiadomy jak pójdą negocjacje i być może trzeba będzie wycofywać się na z góry upatrzone pozycje w popłochu (to ostatnie rozwiązanie ma też inne zalety, ponieważ kalosze są o 3-5 numerów za duże i wygladaja jak buty ortopedyczne istnieje minimalna, ale istnieje, szansa że nasz rozmówca będzie skłonny do większych ustępstw dla człowieka wyglądającego na ciężko doświadczonego przez los) pozostaje też kwestia prowadzenia samochodu, chociaż z drugiej strony posiadając takie obuwie spokojnie możemy odpuścić sobie podróże samochodem a nawet każdym innym środkiem transportu ... wystarcza własne "siedmiomilowe buty" pozdr.
-
bez względu na rozmiar ... niezwykle awangardowe i eleganckie
-
Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady
bar_open odpowiedział(a) na jachobs temat w Męska elegancja
niestety ubrania w Polsce są średnio dwa razy droższe niż w normalnym świecie (w kontekście zakupów Barbour u Kielman taniej i przyjemniej jest polecieć na zakupy do Londynu, niż czekać na wyprzedaż) a tak przy okazji - jeżeli Peek & Cloppenburg (sądząc po ubogim asortymencie kończą współpracę z Barbour) w którym kupiłeś tą kurtkę jest w Polsce ... to kolor ten jest/był jednak dostępny w Polsce -
moim zdaniem marynarka jest dobra, a nawet bardzo dobra zdjęcie jest z dziwnej perspektywy "żabiej" kamil czy obiektyw był poniżej linii pasa? bo jeszcze ze dwie strony i żeby nie narażać Cie na koszty, krawca na ciężki uszczerbek na zdrowiu etc. etc. trzeba Ci będzie podnieść linię pośladków plus wyrównać ręce do tej linii - lub obrzydzisz sobie ten garnitur garnitur jest świetny ... pozdrawiam
-
1. Ja też nie czytałem ale ... nigdy tez w tym wątku nie pisałem o atakach na innego użytkownika, pisałem o dramatycznym mijaniu się z tematem głównym założonego wątku a nawet pisaniem czegoś zupełnie nie na temat (jak poczytasz ostanie to pewnie zrozumiesz). 2. I tutaj niestety tez nie zgadzam się z Tobą - podobnie jak saphir.pl uważam że lepiej to zrobić teraz niż później - taki zabieg zdecydowanie poprawi komfort korzystania z forum, które poza wymianą myśli spełnia też funkcje edukacyjno poradnikową ... a temat Klasycznej Męskiej Elegancji jest powiedzmy wielowątkowy i zaryzykuję złożony. co do usuwania postów "... wszystkich, których nicki zaczynają się na W ..." wyjątkowo Cię rozumiem ale ja o tym nie pisałem dodam tylko że wszystkie wcześniejsze wpisy łącznie z niniejszym to moje zupełnie subiektywne przemyślenia
-
Ja tez jestem przeciwny cenzurze i zgadzam się że każdy użytkownik ma prawo do wyrażania swoich poglądów - nieśmiało jednak przypominam że to forum o Klasycznej Męskiej Elegancji i wpisy które rażąco dobiegają od głównego tematu wątku powinny być usuwane lub przenoszone do ... kosza? lub innego podforum np. o teoriach spiskowych lub innych bajkach. Z racji rosnącej liczby użytkowników (co ciesz) obawiam się że to smutna konieczność.
-
Przez chwilę odniosłem wrażenie że forum to, „da rade” bez moderatorów jednak w kontekście ostatnio pojawiających wątków oraz „dziwnych” wpisów (dzielenie się swoimi frustracjami, poglądami pseudo-politycznymi etc. etc.) jestem przekonany że przedłużanie tego bezkrólewia niestety będzie destrukcyjne. Pytania Czy można podzielić/przeorganizować forum tematycznie (na razie nie mam pomysłu, a raczej czasu jak? – ale wspólnie można to zrobić), łącznie z wątkiem offtop gdzie, jeżeli ktoś będzie miał czas, humor lub inne dolegliwości podzieli się ze wszystkimi (lub nie) swoim światopoglądem lub innym nieszczęściem które go dotknęło. Czy można pokusić się o moderator-ów w celu oczyszczenia istniejących wątków (może ktoś z uczestników będzie skłonny?) – być może przeorganizowanie forum wystarczy (było nie było zaglądają tu tylko eleganccy ludzie …) ale raczej wątpię.
-
bardzo dobry przykład!!! na tym zdjęciu kamizelka z zapiętym guzikiem wygląda fatalnie, uważam że zdecydowanie lepiej układałaby się z odpiętym guzikiem i nie mogę się oprzeć żeby nie dopisać tego że Nucky Tompson jest filmowym elegantem - tylko i wyłącznie kiedy przewiduje to scenariusz filmu (tak więc jest średnią wykładnią kanonów elegancji męskiej)
-
rzemieślniczy biznes - szewski, krawiecki itd.
bar_open odpowiedział(a) na damiance temat w Sala klubowa
u mnie portierzy namiętnie czytają, i SE, i F ... czasami dzielą się co smakowitszymi 'news-ami" (do dziś pamiętam taki o sumie krowojadzie grasującym w wodach Bugu ... po tym artykule nabrałem sporo szacunku dla pracy tych dziennikarzy, to musi być nadludzki wysiłek zachować poczucie rzeczywistości w tak niesprzyjających warunkach) tym niemniej z uwagi na tematykę tego forum przyłączam się do prośby jeżeli dobrze odczytałem intencję -
to akurat łatwo rozwiązać ... wystarczy kupić dłuższe paski
-
porządne buty dwa sezony? - buty które wytrzymują tylko dwa sezony ... nawet nie stały przy porządnych butach (bo tez nie mogły, inna pólka) stare i zużyte - muszę z zażenowaniem przyznać że wstyd mi chodzić w nowych butach ... ale to podobno rodzinne
-
Styl casual, zestawy koordynowane - dyskusje i porady
bar_open odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
+Immune+ dziękuję za sprostowanie i wybacz - nie zrozumiałem (a masz całkiem rozsądne wcześniejsze wpisy) przez chwilę poczułem się jak kilka lat temu jak w pewnej instytucji na Książęcej, gdzie część niezwykle "szacownego" grona paradowało z niezwykle eleganckimi naszywkami na rękawach marynarek garniturów ... -
Styl casual, zestawy koordynowane - dyskusje i porady
bar_open odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
ceny? - jak często zdarza wam się opowiadać o cenie ... to nieco żenujące (nawet, na tak eleganckim forum) wygody? - tego też nie rozumiem -
Styl casual, zestawy koordynowane - dyskusje i porady
bar_open odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
czytam ten natchniony watek i nie mogę powstrzymać się żeby nie zadać kilku pytań- czym jest dla was „klasyczna męska elegancja”? (to w kontekście jeans-ów) gdzie kończy się eleganckie ubieranie, a zaczyna "eleganckie" przebieranie? (nadmieniam że to drugie jest co najmniej śmieszne żeby nie powiedzieć żałosne) czy eleganckie ubieranie się jest celem samym w sobie czy środkiem do osiągnięcia celu? (czytając powyższe watki mam wątpliwości) -
zgadzam się z saphir.pl - jedna para butów jedne prawidła, skóra butów odkształca się nie tylko w czasie używania ale też w czasie „spoczynku”, pod wypływem zmiany wilgotności powietrza, różnicy temperatur etc. etc. a im starsze buty tym wrażliwsze
-
Twój styl a opinia ludzi: ubierasz się "normalnie"?
bar_open odpowiedział(a) na zaki temat w Męska elegancja
tak, klonów jest tam dostatek ... pytanie tylko ile mają wspólnego z elegancją? chociaż z drugiej strony kto z nas odważny się zdefiniować pojęcie "klasyczna męska elegancja"? -
Podomki, pidżamy, bielizna, elegancja w domowym zaciszu
bar_open odpowiedział(a) na Brzydalllo temat w Męska elegancja
flanela - sam ma dwie pary na zimę i kilka bawełnianych krótkich spodenek do spania na lato - Calvin Klein (bardzo dobra jakość) -
tak, ten przykład z Oslo mnie przekonał (ale może to i dobrze jedzenie w fast food jest szkodliwe) ... pozostałe opisane przykłady jak dobrze zrozumiałem zakończyły się sukcesem?
-
dziwne rzeczy opowiadasz - nie spotkałem się z niehonorowaniem kart kredytowych ("polskich"?), jeżeli są w systemie VISA, MASTERCARD to nie ma znaczenia kto wydał ta kartę - bank polski czy bank z Madagaskaru - problemem jest tylko typ karty (ale to już zupełnie inna historia), zawsze zostaje paypal - różnica w cenach wynika głownie z lokalnych (stanowych podatków) oraz różnic walutowych - jeżeli możesz podaj którzy to producenci wprowadzili takie zakazy? - tak, czasami tak jest, ale często wystarczy wysłać proste zapytanie i ... okazuje się że wysyłają do Polski
-
Styl casual, zestawy koordynowane - dyskusje i porady
bar_open odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
teatr teatrowi nie równy ... i tak raczej było zawsze -
Twój styl a opinia ludzi: ubierasz się "normalnie"?
bar_open odpowiedział(a) na zaki temat w Męska elegancja
też mi się taki cytat na te okoliczność przypomniał "To nie elegancja. To żałoba." - niestety zastosowanie go w praktyce często kończy się składaniem kondolencji (znajomość rodzimej sztuki filmowej w narodzie jest znikoma) Londyn do duże miasto tak więc i odsetek elegancko ubranych ludzi jest większy, a i wywołanie szoku takim ubiorem mniejsze (oczywiście w zależności od sytuacji, okoliczności i dzielnicy) cytat dotyczy raczej przerostu treści nad formą ... i jest niezwykle uniwersalny w Polsce problemem nie jest bark elegancji, ale brak jest wzorców elegancji (bezpowrotnie straconych po wojnie) oraz możliwości zakupów (siedziałem ostatnio rano w holu dużego biurowca, popijając kawę i czekając na otwarcie banku, obserwowałem powiedzmy klasę średnia w drodze do biur, zdecydowana większość mężczyzn chodzi w dziwnych butach o wydłużonych noskach - niezwykle "modne" w naszym kraju a z elegancja maja tyle wspólnego ... takie ładne damskie buty, czasami wchodząc do takiego "eleganckiego" sklepu aż chcę się zapytać a męskich nie macie?) - inny przykład "poszetka" tak popularna na forum, nie będę wskazywał kto ale spotkałem ostatnio zdjęcia gdzie do całkiem sympatycznego zestawu została dodana poszetka która nieco "kłóci" się z całością ... ale bez względem na damsko/męskie buty oraz poszetki najważniejsze jest dobre własne samopoczucie ... -
Twój styl a opinia ludzi: ubierasz się "normalnie"?
bar_open odpowiedział(a) na zaki temat w Męska elegancja
muszę Cię rozczarować Wiedeń, Londyn a zwłaszcza Neapol spokojnie możesz wykreślić z tej listy (co do Paryża nie mam doświadczeń) nie mogę się oprzeć, w kwestii omawianej elegancji (cokolwiek by to oznaczało) Lepiej, żebyś był tym jedynym w swetrze pośród garniturów, a nie jedynym w garniturze wśród koszul i swetrów. Autor: Audrey Hepburn Źródło: Sean Hepburn Ferrer, Audrey Hepburn. Uosobienie elegancji -
Twój styl a opinia ludzi: ubierasz się "normalnie"?
bar_open odpowiedział(a) na zaki temat w Męska elegancja
nie przesadzajmy że tylko w Polsce ... w większości europejskich miast tak jest klasyczna elegancja przegrywa (zaryzykuję twierdzenie że dawno przegrała) z najzwyklejszą wygodą -
wszystko sprowadza się ostatecznie do matematyki cały ten wątek poświęcony jest prawidłom i korzyściom wynikających z ich stosowania - saphir.pl na pierwszej stronie tego wątku opisał to dosyć dokładnie i całkiem zrozumiale, założyłem że ktoś wpisując się w tym wątku zapoznał się z wcześniejszymi wpisami i jego pytanie ma charakter wyłącznie natury matematycznej (lub logicznej) jeżeli jednak pojawił się też watek ekonomiczny, proponuje rozważyć sprzedaż dwóch par butów (same korzyści - oszczędność na nowych prawidłach, dodatkowe środki ze sprzedaży butów, jedno i drugie pozwoli na szybsze sfinansowanie w/w zakupu)
