Skocz do zawartości

Letnia marynarka


Młodzieniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Będąc dziś w sklepie z tkaninami wpadłem na bardzo ciekawy okaz wełny i od razu pomyślałem, że zamówię sobie z niego marynarkę (lub marynarkę i kamizelkę, ale nigdy noszone razem)- idealna odd jacket do chinosów na wiosnę/lato, coś z miękką konstrukcją lub w ogóle bez, dwa albo jeden guzik, takie lekkie, włoskie- samemu jestem niski i drobny. Co sądzicie o tym materiale i samym w sobie pomyśle?

Zdjęcie:

http://www.freeimagehosting.net/4llgw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Będąc dziś w sklepie z tkaninami wpadłem na bardzo ciekawy okaz wełny i od razu pomyślałem, że zamówię sobie z niego marynarkę (lub marynarkę i kamizelkę, ale nigdy noszone razem)- idealna odd jacket do chinosów na wiosnę/lato, coś z miękką konstrukcją lub w ogóle bez, dwa albo jeden guzik, takie lekkie, włoskie- samemu jestem niski i drobny. Co sądzicie o tym materiale i samym w sobie pomyśle?

Zdjęcie:

http://www.freeimagehosting.net/4llgw

Wszystko zależy od jakości tego materiału. Może się okzać, że nie nadaje się on na marynarkę - rozciąga się np. w miejscach gdzie pracuje. Kto jest producentem tej wełny i ile materiał kosztuje? Który krawiec uszyje Ci lekką marynarkę bez konstrukcji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał bardzo ładny, ale brak krajki i nazwy producenta pozwala sądzić że to pozostałość z produkcji masowej. A czy włoska, to nikt nie jest w stanie tego sprawdzić. Za 600 zł za marynarkę są krawcy w Poznaniu, ale hmmm efektów bym się bał i na pewno będzie na klejonce. Chciałbym tylko przypomnieć koledze, że uszycie porządnej marynarki to 40-50 h pracy krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bydgoszczy, mam ofertę, znajomy krewnego, nie wiem jeszcze, jak robi, muszę się spotkać, ale to chyba nie jest najważniejsze w moim pytaniu- bardziej byłem ciekaw opinii n/t samego materiału i zastosowania, jakie dla niego widzę.

Wyjaśnijcie mi proszę: na klejonce, znaczy na fizelinie, prawda? Problemem jest sama fizelina, czy to, że jest przyklejana, a nie przyszywana? Tak samo źle będzie z podklejaną kamelą? Dziękuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie brak konstrukcji wyklucza konstrukcję, a lekka konstrukcja w połączeniu z klejonką to jak wstawiać silnik ferrari do poloneza. Można, ale po co?

brak konstrukcji jest trudniejszy w skonstruowaniu niż zwykła konstrukcja, niewielu jest w Polsce krawców, którzy są w stanie to zrobić, a na 99% znajomy krawiec także nie będzie potrafił.

Niestety z bespoke jest trochę jak z budownictwem, gdzie jest powiedzenie - może być tanio, szybko i dobrze* (* - wybierz 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka klejona [nawet punktowo] na lato to hybryda w stylu ferrari przerobionego na gaz.

Od czego powinieneś zacząć? Określenie swoich potrzeb - czego potrzebuję marynarki na lato czy uniwersalnej marynarki, będzie to moja jedyna marynarka czy trzydziesta? Określenie swoich możliwości finansowych - czy stać mnie na bespoke? Określenie możliwości krawca - czy potrafi on zrobić to czego oczekuję, może ma jakieś próbki swoich możliwości?

Do bespoke, zwłaszcza pierwszego polecam przygotować się od strony mentalnej i technicznej, poczytać artykuły w internecie, pooglądać zdjęcia, polecałbym też zbytnio nie wydziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj w poznanskim tk maxie i widzialem kilka marynarek, ktorych moglbys uzywac latem. Mozesz poczytac forum i dowiedziec sie co mozna, a czego nie mozna przerobic, potem kupic niezla marynarke za pln 200-300 i przerobic ja za pln 100-200. W ten sposob zmiescisz sie w swoim budzecie, bedziesz mial kontakt z krawiectwem i wybadasz swoje upodobania do pierwszego zamowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.