Skocz do zawartości

Archibald London - Hand Welted


Żorż Ponimirski

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest świeża, niedawno była na Styleforum ankieta jakie modele chcą użytkownicy, zrobili parę sampli i można zamawiać. Buty mają być wykonane w małej manufakturze w Modenie metodą Hand-welted (ręczne przyszywanie pasa do cholewki, natomiast podeszwa do pasa przyszywana maszynowo). Termin wykonania około 25 dni roboczych. Nie wiem czy to chwyt marketingowy czy rzeczywiście jest to spowodowane koronawirusem, bo wycenili je początkowo na ponad 400€, a teraz sprzedają po 249-299€.

Strona internetowa:

https://www.archibaldlondon.com/de/collection?tags=[{"categoryUrl"%3a"hand-welted-dress-shoes"%2c"title"%3a"Hand-Welted+Dress+Shoes"}]

Ja zamówiłem na próbę taki model:

the-hand-welted-penny-loafers-last-002-product-0070-anticato-v-1399270-900px.thumb.jpg.7b9a18e6b61ab270ca376f779731306f.jpgthe-hand-welted-penny-loafers-last-002-product-0080-anticato-v-1194325-900px.thumb.jpg.e455d78a190ae1073886a8a232078055.jpgthe-hand-welted-penny-loafers-last-002-product-0087-anticato-v-4409111-900px.thumb.jpg.17aaee6f23b7b4388aa82bc0c8312ac6.jpgthe-hand-welted-penny-loafers-last-002-product-0082-anticato-v-1148846-900px.thumb.jpg.0c5059520e437cd406054d83116174a9.jpgthe-hand-welted-penny-loafers-last-002-product-0076-anticato-v-1146530-900px.thumb.jpg.fa221cecb7345970131d4d31bbdc7057.jpg

Zwroty dla kupujących spoza UK i USA kosztują tyle co wysyłka zwrotna.

Dam znać co i jak pod koniec maja.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 Tak, naked. Za cenę Twojego adresu e-mail sprzedają "po kosztach" - tak przynajmniej twierdzą. O porównaniu do Lobba nie czytałem i szczerze mówiąc nie kierowałem się żadnymi większymi kalkulacjami w tej sprawie. Moje "less is more" nie pozwoliło mi na zakup ich ostatniej pary sneakersów ze skóry kangura, ale szukam odrobinę elegantszej pary na lato (krokietowe single monki mi nie wypaliły). Te loafersy jak ktoś już zauważył mają wyjątkowo niewielki otwór na stopę co budzi moje nadzieje na ich dobre dopasowanie.

W związku z Twoim ostatnim pytaniem w innym dziale - tak, mają czarne, burgundowie i zielone ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z reporterskiego obowiązku:

Buty dotarły po dłuższym niż oczekiwałem czasie (zamówienie 21.04, oczekiwana dostawa 25.05). Rozmiar wg wzorca idealnie dobrany. Standardowy mój rozmiar to 9-9.5 a w Archibald polecili 43.5 i mieli rację. Niestety mają jedną wadę wizualną, która sprawia, że będę je reklamował. Na lewym nosku ziarno skóry jest bardziej płaskie i szew tzw. apron stitching jest poprowadzony nieestetycznie w kant. Moim zdaniem oprócz tego buty wykonane są bardzo ładnie, skóra sprawia bardzo dobre wrażenie, podeszwa i szwy bardzo ładnie wykończone. Szkoda, że kontrola jakości zawiodła akurat w najbardziej widocznym miejscu. Kopyto, na którym są wykonane jest rzeczywiście bardzo wąskie w części na stopę - nawet moje super chude stopy ledwo wciskam - dla mnie to akurat duża zaleta ponieważ nie ma szans, żeby te buty ślizgały się na pięcie. Przednia część jest szersza - mogła by być jak dla mnie węższa. Firma ma potencjał na przyszłość, ale chyba dam sobie na razie spokój.

IMG_20200617_184645846.jpg

IMG_20200617_184418167.jpg

IMG_20200617_184053503.jpg

IMG_20200617_184231009.jpg

IMG_20200617_184106882.jpg

IMG_20200617_184102565.jpg

IMG_20200617_183905317.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocito to jest tak jak z rysą na nosku - niczego nie ujmuje z funkcjonalności, ale raz, że ciągle tam wędruje wzrok, a dwa, że nie są to secondsy. Najbardziej mnie boli to, że są to najlepiej (=najściślej) dopasowane dla mnie loafersy, więc jeszcze porozmawiam z firmą co oni o tym sądzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 11:05, Pawcio napisał:

Jak dla mnie to jedyny but o akceptowalnym wyglądzie z ich oferty, reszta jest zwyczajnie brzydka. Porównanie z Lobbem jak się okazuje  powyżej też zdecydowanie na wyrost. 

Jest też planowany model lotników z Cordovanu konsultowany stylistycznie na etapie sampli ze Styleforum - to może być ciekawa opcja.

Moja para wraca do UK na koszt Archibalda. Przesłałem zdjęcia, na drugi dzień osobiście się pofatygowali i zadzwonili, później były jeszcze wymienione ze dwa maile i dostałem etykietę zwrotną do DHL. Szkoda, że nie wyszło, ale zanim zamówię drugą parę to skończy się lato. Może chociaż sneakersy z kangura wezmę na otarcie łez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przeczytałem wątek na Styleforum i rzeczywiście ochy i achy nad jakością skóry, wykonaniem poziom wyżej od Carminy chociaż może nie EG. @Żorż Ponimirski ich reakcja napewno też pozytywne, spodziewałem się odp w stylu ,,to jest ręczna robota i tak ma być”. Sneakersy z kolei fajne, też pomyślę na jesień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też planowany model lotników z Cordovanu konsultowany stylistycznie na etapie sampli ze Styleforum - to może być ciekawa opcja.
Moja para wraca do UK na koszt Archibalda. Przesłałem zdjęcia, na drugi dzień osobiście się pofatygowali i zadzwonili, później były jeszcze wymienione ze dwa maile i dostałem etykietę zwrotną do DHL. Szkoda, że nie wyszło, ale zanim zamówię drugą parę to skończy się lato. Może chociaż sneakersy z kangura wezmę na otarcie łez

No, a takie piękne buty mialeś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.