Skocz do zawartości

Wzory kamizelek


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vislav

Witam

Poniżej zdjęcia repliki klasycznej kamizelki ze złotego okresu klasycznej męskiej elegancji, tj. lat 30. XX w.

Chętnie zobaczę w tym wątku jakieś zdjęcia ciekawych wzorów kamizelek.

zadawałem pytanie w szelkach, zadam i tutaj.

W przypadku repliki ciekawi mnie ikonografia, ewentualnie fotografie oryginału. W tym przypadku użyta tkanina, oraz długość i dopasowanie. To co zauważam w ilustracjach i innych wizualizacjach z epoki - kamizelki w pewnym sensie stanowią "drugą skórę".

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poniżej zdjęcia repliki klasycznej kamizelki ze złotego okresu klasycznej męskiej elegancji, tj. lat 30. XX w.

Chętnie zobaczę w tym wątku jakieś zdjęcia ciekawych wzorów kamizelek.

zadawałem pytanie w szelkach, zadam i tutaj.

W przypadku repliki ciekawi mnie ikonografia, ewentualnie fotografie oryginału. W tym przypadku użyta tkanina, oraz długość i dopasowanie. To co zauważam w ilustracjach i innych wizualizacjach z epoki - kamizelki w pewnym sensie stanowią "drugą skórę".

pozdr.Vslv

Na podanej przeze mnie stronie internetowej http://www.the30sstyle.com/ w dziale linki są zamiesczone odsyłacze do skanów historycznych katalogów mody, np. z 1937 r.:

http://www.costumes.org/history/100page ... gowool.htm

Kamizelki zawsze powinny być maksymalnie przylegające do ciała jak na załączonym obrazku. Więcej zdjęć z tej sesji fotograficznej Pana Yamazaki w garniturze od Hideki Okisaki pod tym linkiem:

http://true-bespoke.blogspot.com/2008/0 ... -look.html

post-387-13658921394509_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Witam

Poniżej zdjęcia repliki klasycznej kamizelki ze złotego okresu klasycznej męskiej elegancji, tj. lat 30. XX w.

Chętnie zobaczę w tym wątku jakieś zdjęcia ciekawych wzorów kamizelek.

zadawałem pytanie w szelkach, zadam i tutaj.

W przypadku repliki ciekawi mnie ikonografia, ewentualnie fotografie oryginału. W tym przypadku użyta tkanina, oraz długość i dopasowanie. To co zauważam w ilustracjach i innych wizualizacjach z epoki - kamizelki w pewnym sensie stanowią "drugą skórę".

pozdr.Vslv

Na podanej przeze mnie stronie internetowej http://www.the30sstyle.com/ w dziale linki są podane odsyłacze do skanów historycznych katalogów mody, np. z 1937 r.:

http://www.costumes.org/history/100page ... gowool.htm

Kamizelki zawsze powinny być maksymalnie przylegające do ciała.

W podanych linkach brak jest konkretów, a zaprezentowana kamizelka nie należy do zbyt przylegających.

Ponadto ciekawe stylistycznie odcięcie na wysokości kieszenie nie współgra z użytą w "replice" tkaniną. Stąd pytanie o źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanych linkach brak jest konkretów, a zaprezentowana kamizelka nie należy do zbyt przylegających.

Ponadto ciekawe stylistycznie odcięcie na wysokości kieszenie nie współgra z użytą w "replice" tkaniną. Stąd pytanie o źródła.

Profesjonalną wiedzę na temat tradycyjnego kroju garnituru trzyczęściowego posiada niemiecki krawiec Uwe Schönherr, osiadły w Houston. Dane kontaktowe w jego witrynie internetowej:

http://www.berlinbespokesuits.com/about.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste, skośna dziurka w kamizelce jest na pewno kompletnie nieznana polskim krawcom, jej uszycie to prawdziwe wyzwanie. Tylko zagraniczny krawcy posiedli umiejętność dorabiania dodatkowej dziurki w kamizelce.

A doczytałeś chociaż człowieku do czego ona w ogóle służy? Po prostu stwierdziłem fakt jej niewystępowania w polskim krawiectwie miarowym. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie mogłem przeczytać do czego służy. Najlepiej w odniesieniu na krytykę od razu zarzucać rozmówcy brak wiedzy.

Jestem bardzo wdzięczny, że zamieszczasz różnie materiały w tym dziale, ale Twój imperatywny ton kolego, jest już mniej akceptowalny. Szczególnie, że tego typu stwierdzenia łatwo jest obalić, znajdując chociaż jednego krawca, który by takową dziurkę dorobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)tego typu stwierdzenia łatwo jest obalić, znajdując chociaż jednego krawca, który by takową dziurkę dorobił.

Raczej nie da się twierdzenia "detal nieznany polskim krawcom miarowym" obalić znajdując krawca, który umiałby coś takiego zrobić. W tym stwierdzeniu nie ma bowiem zarzutu nieumiejętności wykonania pionowej dziurki, a jedynie niestosowania takiego rozwiązania. Aby obalić to twierdzenie musiałbyś więc znaleźć garnitur od polskiego krawca, w którym umieszczono dziurkę na łańcuszek. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

W podanych linkach brak jest konkretów, a zaprezentowana kamizelka nie należy do zbyt przylegających.

Ponadto ciekawe stylistycznie odcięcie na wysokości kieszenie nie współgra z użytą w "replice" tkaniną. Stąd pytanie o źródła.

Profesjonalną wiedzę na temat tradycyjnego kroju garnituru trzyczęściowego posiada niemiecki krawiec Uwe Schönherr, osiadły w Houston. Dane kontaktowe w jego witrynie internetowej:

http://www.berlinbespokesuits.com/about.html

Dziękuję za linka. Chyba jednak nie do końca się zrozumieliśmy. Użyłeś określenia replika w stosunku do konkretnego wyrobu. Moje pytanie dotyczyło źródeł uzasadniających użycie tego określenia, czyli stopnia zgodności z oryginałem w tym właśnie przypadku.

Wiedza na temat tradycyjnych zasad kroju i tkanin z danego okresu jest potrzebna dla wykonania repliki, jednak bez konkretnego wzorca nie mamy kompletu.

Nie chodzi o to abym się czepiał, po prostu zainteresował mnie ten opis.

dzk pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanych linkach brak jest konkretów, a zaprezentowana kamizelka nie należy do zbyt przylegających.

Ponadto ciekawe stylistycznie odcięcie na wysokości kieszenie nie współgra z użytą w "replice" tkaniną. Stąd pytanie o źródła.

Profesjonalną wiedzę na temat tradycyjnego kroju garnituru trzyczęściowego posiada niemiecki krawiec Uwe Schönherr, osiadły w Houston. Dane kontaktowe w jego witrynie internetowej:

http://www.berlinbespokesuits.com/about.html

Dziękuję za linka. Chyba jednak nie do końca się zrozumieliśmy. Użyłeś określenia replika w stosunku do konkretnego wyrobu. Moje pytanie dotyczyło źródeł uzasadniających użycie tego określenia, czyli stopnia zgodności z oryginałem w tym właśnie przypadku.

Wiedza na temat tradycyjnych zasad kroju i tkanin z danego okresu jest potrzebna dla wykonania repliki, jednak bez konkretnego wzorca nie mamy kompletu.

Nie chodzi o to abym się czepiał, po prostu zainteresował mnie ten opis.

dzk pozdr.Vslv

Za zwrócenie uwagi na definicję REPLIKA z Wikipedii serdecznie dziękuję. Jest tam wyraźnie napisane:

Replika – powtórne wykonanie dzieła sztuki, pojazdu, samolotu itp. z możliwie wiernym odtworzeniem oryginału. Czasem tylko wyglądu albo motywu.

Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

[...]

Za zwrócenie uwagi na definicję REPLIKA z Wikipedii serdecznie dziękuję. Jest tam wyraźnie napisane:

Replika – powtórne wykonanie dzieła sztuki, pojazdu, samolotu itp. z możliwie wiernym odtworzeniem oryginału. Czasem tylko wyglądu albo motywu.

Z mojej strony EOT.

Rozumiem, że to tylko wygląd, lub motyw z epoki.

dzk i również EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

7-10 stycznia odbędą się targi Pitti Uomo 85. Włosi znów zaskoczą mocno kontrastowymi kamizelkami w kratę do garniturów i zestawów koordynowanych. Poza tym pojawią się aż DWIE nakładane, kieszonki piersiowe w marynarkach sportowych. Coś nie widać, by rodzimi (zawodowi) blogerzy modowi już rozpoznali podstawy męskiej elegancji na 2014 r.  :lol:

 

post-202-0-50528000-1388846126_thumb.jpg

 

post-202-0-69591900-1388846133_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7-10 stycznia odbędą się targi Pitti Uomo 85. Włosi znów zaskoczą mocno kontrastowymi kamizelkami w kratę do garniturów i zestawów koordynowanych. Poza tym pojawią się aż DWIE nakładane, kieszonki piersiowe w marynarkach sportowych. Coś nie widać, by rodzimi (zawodowi) blogerzy modowi już rozpoznali podstawy męskiej elegancji na 2014 r.  :lol:

 

attachicon.gifkamizelka.jpg

 

attachicon.gifSciamat.jpg

Piękne przyjłady, cudowne zestawienia i świeyne wzory materiału. O czymś takim marzę :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.