Skocz do zawartości

Śniegowce


Dyjamentowski

Rekomendowane odpowiedzi

Globalne ocieplenie ponoć zawiodło i nadchodzi ZIMA TRZYDZIESTOLECIA. W związku z tym, nasuwa się oczywiste pytanie: jakie śniegowce polecacie?

Zawsze nosiłem po prostu trzewiki z wełnianymi skarpetami. Ale skoro jest wymówka, żeby coś kupić, to czemu nie skorzystać. Zasadniczo chciałbym móc komfortowo spędzić godzinę-dwie na mieście bez przemykania od knajpy do knajpy, żeby się gdzieś zagrzać.

Na co zwrócić uwagę? Nalegać na wyjmowaną wkładkę? Wyższe czy niższe? Skóra czy syntetyk?

Patrzyłem na ofertę Sorela. I jest w niej kilka ładnych modeli, które mi się podobają.

TzVULvW.jpg

3Zttz1r.jpg

FZS8a2Z.jpg

PBcB7Ef.jpg

Szczególnie te niższe szare by mi pasowały stylistycznie (do szarych płaszczy), ale to w zasadzie są trzewiki, tyle że z gumową łódką. No i pewnie znacie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieydyś Sorele to były dobre buty, produkowane w Kanadzie. Potem markę sprzedano i przeniesiono produkcję do Chin, gdzie obecnie trzaska się badziewie. Popatrz na recenzję na Amazonie. Taka ciekawostka - wiele osób poszukuje Soreli vintage, zwłaszcza tzw New Old Stock, bo to były świetnie wykonane buty. Obecnie - nie warto.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dyjamentowski napisał:

Dobrze wiedzieć. A co warto?

Jeśli szukasz porządnych butów na zimę, to polecam amerykańskie marki, takie jak Red Wings. Gdy nie muszą to być buty eleganckie, zastanowiłbym się też nad trekkingami takich firm jak Hanwag, Meindl, a z polskich (i tańszych) - Hanzel.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dyjamentowski napisał:

Dobrze wiedzieć. A co warto?

Oryginał jest tylko jeden jeśli pasuje Ci ta stylistyka. Pół Nowej Anglii chodzi w nich w najgorszą możliwą pogodę.

https://global.llbean.com/shop/L.L.Bean-Boots/506697?page=footwear-llbean-boots

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
On 11/2/2019 at 6:28 PM, Żorż Ponimirski said:

Oryginał jest tylko jeden jeśli pasuje Ci ta stylistyka. Pół Nowej Anglii chodzi w nich w najgorszą możliwą pogodę.

https://global.llbean.com/shop/L.L.Bean-Boots/506697?page=footwear-llbean-boots

Mają -20% na Thanksgiving i zamówiłem ciemnobrązowe 10". Jakie polecacie do tego okrycie wierzchnie? Generlnie, szukam czegoś odrobinę mniej ekstremalnego i bardziej cywilnego niż odzież dla śpiących na zewnątrz w kałuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.