Skocz do zawartości

Tweedowa marynarka [Jan Kubczak]


phantom

Rekomendowane odpowiedzi

Marynarkę odebrałem jakieś 2 tygodnie temu. W zamyśle miała być marynarką "wiejską" na jesień lub zimę pod płaszcz. Z efektów jestem zadowolony (trzeba by tylko zlikwidować lekką fałdkę materiału pod kołnierzem na plecach), zresztą pozostawiam ją pod Panów ocenę. Więcej zdjęć na blogu wieczorem. Pozdrawiam.

post-1053-13658921301266_thumb.jpg

post-1053-13658921301525_thumb.jpg

post-1053-1365892130179_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie marynarka leży dobrze (choć bespokowcy pewnie coś przyatakują).

Jednocześnie uważam, że jest jednak zbyt nieformalna do krawata - kojarzy się, faktycznie, z polowaniem i ze strzelbą. Być może jakiś patent z wełnianym krawatem (?), nie wiem, jak by to wyglądało, ale bieżący zestaw razi niekonsekwencją (koszula+krawat vs. marynarka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie marynarka leży dobrze (choć bespokowcy pewnie coś przyatakują).

Jednocześnie uważam, że jest jednak zbyt nieformalna do krawata - kojarzy się, faktycznie, z polowaniem i ze strzelbą. Być może jakiś patent z wełnianym krawatem (?), nie wiem, jak by to wyglądało, ale bieżący zestaw razi niekonsekwencją (koszula+krawat vs. marynarka).

To samo pomyślałem. Jednolity brązowy knit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatruje się w materiały w jednym sklepie z tkaninami i kiedy szukałem tweedu na tę marynarkę, sprzedawca doradził mi ten. Spodobał [materiał, nie sprzedawca] mi się i kupiłem go jako tweed. Nie mam powodu, żeby na oko 65-letniemu panu nie wierzyć choć rzeczywiście ten materiał jest trochę lżejszy niż ten z drugiej szarej marynarki. Tu więcej zdjęć: http://www.dareia.pl/szafamariusza/?p=282

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że to nie tweed. Do tego cały czas nie chce mi się wierzyć, że marynarka nie jest klejona. Bez zdjęć wnętrza albo pomacania marynarki trudno stwierdzić to na 100%, jednak na zdjęciu wewnętrznej strony klapy (na blogu) nie widać typowych śladów pikowania a klapa układa się dziwnie i jest na całej długości zaprasowana na płasko.

Podsumowując, nie wiem czy krawiec nie robi Cię w .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że to nie tweed. Do tego cały czas nie chce mi się wierzyć, że marynarka nie jest klejona. Bez zdjęć wnętrza albo pomacania marynarki trudno stwierdzić to na 100%, jednak na zdjęciu wewnętrznej strony klapy (na blogu) nie widać typowych śladów pikowania a klapa układa się dziwnie i jest na całej długości zaprasowana na płasko.

Podsumowując, nie wiem czy krawiec nie robi Cię w .....

Bywasz w Łodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie.

Niestety kolejny raz mój głos jest taki sam - nie podoba mi się. Bespoke, a efekt żaden. Gdybym nie wiedział, że to bespoke to bym postawił dolary przeciw guzikom, że pozyskana w SH :(

O tym samym pomyślałem. Czasem przy projektach bespoke pojawiają się tutaj uwagi, że "czegoś brakuje", zazwyczaj są to detale. Tutaj tego "czegoś" jest w mojej opinii zbyt wiele. Szkoda, bo pomysł był ciekawy a i tkanina ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bywam w Łodzi i chętnie mogę się spotkać. Możemy udać się do Basia, który przyjrzy się jej krawieckim okiem.

Uważam że zdjęcia psują ogólny efekt. Wiem że nie masz fotografa, ale rób te zdjęcia na zewnątrz w dzień. O wiele lepszy efekt.

Co do materiału to przypuszczam że to jest faux tweed. W Polskich sklepach bławatnych często na materiał we wzór charakterystyczny dla tweedu mówi się tweed, a jest to zazwyczaj wełna czesankowa zrobiona na tweed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bywam w Łodzi i chętnie mogę się spotkać. Możemy udać się do Basia, który przyjrzy się jej krawieckim okiem.

Uważam że zdjęcia psują ogólny efekt. Wiem że nie masz fotografa, ale rób te zdjęcia na zewnątrz w dzień. O wiele lepszy efekt.

Co do materiału to przypuszczam że to jest faux tweed. W Polskich sklepach bławatnych często na materiał we wzór charakterystyczny dla tweedu mówi się tweed, a jest to zazwyczaj wełna czesankowa zrobiona na tweed.

Fotografa mam, ale od święta. Niestety zdjęć na zewnątrz nie mogę wykonać przy dziennym świetle, bo kiedy wracam po pracy panuje zwyczajnie mrok. Niebawem wynajmuję studio foto, postaram się więc o lepsze zdjęcia. Pojutrze będę w okolicach Nawrot, to wstąpię do p. Basia. Nie chciałbym fatygować nikogo z forum, chyba, że ktoś rzeczywiście chciałby zobaczyć marynarkę z bliska. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYtam, bo cena może całe przedsięwzięcie postawić w zupełnie innym świetle, a nie dlatego, że mam zamiar szyć u Pana Kubczaka.

Ceny w Łodzi są bardzo niskie za szycie miarowe, więc przypuszczam że 600-800 zł za marynarkę za igłę. Ja takie ceny usłyszałem u kilku innych krawców, ale nie zdecydowałem się na szycie. Baś jest droższy x 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.