Skocz do zawartości

Spodnie - szerokość nogawki a manszet


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Idę dziś (albo jutro) do J.Kruszewskiego z kawałkiem wełny na spodnie.

I zastanawiam się nad wykończeniem nogawki: mam jedne spodnie 19cm z manszetem i chyba ich nie lubię. Mam wrażenie, że są kalesonowate, za wąskie w łydce i nogawce. Pewnie wrażenie kalesonowatości to też problem nisko zszytego kroku (błąd), ale ogólnie za spodniami nie przepadam i nie chcę, żeby taki problem pojawił się w kolejnych - cienkie nóżki i cięzka góra, trochę jak mój syn w pieluszce i rajtuzach.

Kolejne spodnie chciałbym z szerokością nogawki 21cm, ale bardzo podoba mi się wykończenie z manszetem - czy jest jakaś bariera szerokości przy manszecie? Czy 21 cm nie będzie powodowało łamiania się nogawki, powiewania, itp?

A może dobrze uszyte spodnie z 19cm nogawką (szersza łydka, poprawny krok) wyleczą mnie z tych wątpliwości?

Eye_lip (jeśli tu wstąpisz) - jakie nogawki miały Twoje 2 pary szyte u JK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodni na 21cm nie mam, więc się na ich temat nie wypowiem. Stosuję natomiast spodnie z nogawkami w przedziale 18,5-20 cm (większość 19 cm) - niektóre z mankietem 4,5 cm, inne bez - i mimo tego, że mam stosunkowo rozbudowane łydki i zawsze noszę podkolanówki, nie mam problemów. Należy zadbać o wystarczającą szerokość w najszerszym miejscu łydki, żeby się nie "kleiły" do skarpety. (BTW - skarpety wełniane sprawdzają się tu lepiej od bawełnianych).

Natomiast spróbuj poeksperymentować - zacznij od 21cm + mankiet skoro cię kusi, potem zawsze można ciachać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

decydując się na szerokość weź poprawkę na pewną manierę JK, otóż bez znaczenia czy 21/22 czy 20 J chce robić tę samą długość (mankiet oparty na obcasie) - w moim przypadku 21 jest ok, natomiast 20 musieliśmy skracać bo nie opada z tyłu i portki sprawiały wrażenie za długich. Węższe muszą być krótsze.

Coś w tym jest, pamiętam, że musiałem długo przekonywać JK, żeby mi skrócił o 1 cm spodnie 20 (z mankietem). Po skróceniu są OK, może minimalnie przydługie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na relację but - nogawka. Jeśli masz dużą stopę, 21 cm może sprawiać wrażenie dosyć wąskich, odsłaniających przyszwę, przy małej stopie może to sprawiać zupełnie inne wrażenie. Ja najszersze mam 19.5 cm z manszetem i uważam to za rozwiązanie optymalne. poza tym zadbaj o odpowiedni krój na całej długości, łagodne zwężenie pozwoli zachować proporcje sylwetce.

np. Ethan spodnie ma szerokość idealnie skorelowaną z sylwetką

http://s3.amazonaws.com/data.tumblr.com ... mg6qZCM%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

decydując się na szerokość weź poprawkę na pewną manierę JK, otóż bez znaczenia czy 21/22 czy 20 J chce robić tę samą długość (mankiet oparty na obcasie)

Coś w tym jest, pamiętam, że musiałem długo przekonywać JK, żeby mi skrócił o 1 cm spodnie 20 (z mankietem).

Za to właśnie kocham polskich krawców. Proponuję wprowadzić podział na krawców, którzy "wiedzą lepiej" i tych, którzy potrafią słuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to kwestią nie jest czy dobrze, ale ile wysiłku trzeba włożyć aby krawiec zaakceptował mentalnie naszą decyzję (choć nie musi tego robić, a wciąż może być dobrze). :D

nie jest tak źle, może zależy od humoru albo tego, ile ma czasu na dyskusje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to kwestią nie jest czy dobrze, ale ile wysiłku trzeba włożyć aby krawiec zaakceptował mentalnie naszą decyzję (choć nie musi tego robić, a wciąż może być dobrze). :D

Powiem więcej, słuchalność nie musi iść w parze z jakością, przecież my też możemy się mylić (i pewnie mylimy się częściej niż krawcy). Chodzi właśnie o tę chęć współpracy, spełniania życzeń klienta, zamiast zrealizowania kolejnego zamówienia wg wyuczonych dawno temu zasad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.