Skocz do zawartości

Pierwszy płaszcz na miarę.


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zdecydowałem się w końcu na płaszcz. Myślę o takim kroju:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Choć przyznam, że przez chwilę myślalem, o dwurzędowej dyplomatce:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Płaszcz będzie nieznacznie za kolano (proporcja jak na pierwszym zdjęicu). Z mankietu chyba zrezygnuję. Zastanawiam się jeszcze nad kieszeniami. Nakładane z patkami podobają mi się bardzo, myślę, że są praktyczne, ale czy zwykłe wpuszczane z patkami nie będą lepsze do mojej figury? Co byście doradzili?

I w końcu materiał. Mam dwa typy.

Pierwszy to kamel i ze znalezieniem odpowiedniego nie powinno być problemu.

Drugi to duża szara jodełka, ale sęk w tym, że ma być duży kontrast między poszczególnymi "igiełkami". W zasadzie nawet nie szara co czarno-biała. Aha... i wzór o dużej skali. Widziałem taki materiał tylko w próbniku Scabal. Ale był to kaszmir za 1600 zł/m...

Jeśli ktoś wie gdzie szukać podobnej jodły, to proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam się ze zbiorkiem ilustracji płaszczy z AA/Esquire: Link

Jeśli chodzi o ten drugi materiał, chodzi Ci o taki materiał (na pierwszej ilustracji płaszcza, nie garnituru)?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeśli zdecydowałbyś się na camelowy, mnie podobałoby się coś w takim stylu:

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tkanina numer 2010? Chociaż moim zdaniem cena niewspółmierna.

Z moich poszukiwań materiału na płaszcz póki co wysuwam wniosek, że tak naprawdę dobry materiał w korzystnej cenie można kupić tylko w sklepach stacjonarnych sprzedających materiały. Tyle, że trafienie czegoś wartościowego jest sporą sztuką ;)

Aż dziwne, że dopiero teraz zdecydowałeś się na pierwszy płaszcz na miarę. Śmiem twierdzić, że w naszym klimacie to obowiązkowe zamówienie po dwóch pierwszych garniturach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, że dopiero teraz zdecydowałeś się na pierwszy płaszcz na miarę. Śmiem twierdzić, że w naszym klimacie to obowiązkowe zamówienie po dwóch pierwszych garniturach ;)

Tez jestem zaskoczony :) Mozna wiedziec co nosiles wczesniej od jesieni do wiosny?

Płaszcze oczywiście, ale nie na miarę.

Mr.V. Podoba mi się proporcja z pierwszego zdjęcia, ale pewnie zdecyduję w ostatniej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.V. Podoba mi się proporcja z pierwszego zdjęcia, ale pewnie zdecyduję w ostatniej chwili.

Ja uważam, że akurat na tym pierwszym zdjęciu proporcje sylwetki są najgorsze, właśnie przez taką długość płaszcza. Moim zdaniem dużo lepiej wyglądają panowie na pozostałych zdjęciach.

Twój styl idzie wyraźnie w nowoczesną klasykę - styl włoski staje się Twoim znakiem rozpoznawczym. Fason poniżej kolana jest zdecydowanie daleki od tej nowoczesności. Bardziej kojarzy się z historycznymi ilustracjami z lat 20-50, niż ze zdjęciami obecnych ulic Mediolanu czy Florencji.

Długość poniżej kolana jest także mniej komfortowa zarówno przy chodzeniu, jak i przy jeździe samochodem. Miałem dobrych 8-10 lat temu tweedowy płaszcz za kolano (chyba po ojcu) i pamiętam jak mnie denerwowało ocieranie ciężkiej tkaniny o kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszywane kieszenie i taka długość dodają nieformalnego uroku, płaszcz będzie wyglądał jakby miał "gen" budrysówki.

Pierwszy płaszcz na miarę i od razu genetycznie modyfikowany? GMO może nie wyjść na zdrowie...

Jestem za klasyką z ostatniego zdjęcia. Proponuję tylko szybko podjąć decyzję. Jeżeli czas szycia u krawca to 3 tygodnie - 1 miesiąc to radzę dobrze ocieplić bo zima tuż, tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój styl idzie wyraźnie w nowoczesną klasykę - styl włoski staje się Twoim znakiem rozpoznawczym. Fason poniżej kolana jest zdecydowanie daleki od tej nowoczesności. Bardziej kojarzy się z historycznymi ilustracjami z lat 20-50, niż ze zdjęciami obecnych ulic Mediolanu czy Florencji.

Moim zdaniem kluczowa jest decyzja, czy ten płaszcz ma być na okres przejściowy, czy na mrozy. Ja mam dwa płaszcze od krawca, jeden krótszy i nieocieplany na okres przejściowy (gdybym dziś go zamawiał, to byłby jeszcze krótszy) i drugi długi ocieplony na całej długości na mrozy; uważam że taki zestaw to niezbędne minimum (chyba że człowiek w ogóle nie spędza czasu na dworze, tylko porusza się pomiędzy parkingami podziemnymi w pracy i w domu). Rzeczywiście długi płaszcz przy +10 wygląda dziwnie, ale za to przy -10 jest nieodzowny, przynajmniej dla takiego zmarźlaka jak ja, który jednak i zimą lubi długie spacery.

Warto zauważyć, że we Florencji zimą jest jednak cieplej, niż w Polsce, i tam rzeczywiście człowiek w długim płaszczu i futrzanej czapie wyglądałby dziwnie. Stąd brak takich płaszczy na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkowałem płaszcze dłuższe i krótsze. Te 20 cm różnicy nie miało dla mnie żadnego znaczenia w sensie "dłuższy jest cieplejszy, a krótszy mniej". Istotniejsza była sama tkanina i ewentualne wypełnienie (ocieplenie). Może to wynika z faktu, że nie jestem zmarzluchem.

EDIT: dodam tylko, że nie mam samochodu a wszędzie poruszam się pieszo lub komunikacją publiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie szyję płaszcz. Pokazywałem go na forum w długości jaką zaproponował krawiec. Po konfrontacji m.in. z tym wyjątkowo popularnym zdjęciem na samym końcu zdecydowałem się skrócić go przed kolano i na drugiej przymiarce czułem, że wyglądam w nim już o wiele lepiej.

Długie płaszcze wyglądają dobrze chyba tylko na wysokich facetach. Odbieram płaszcz w piątek albo w poniedziałek i nie mogę się już doczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do biletówki będzie wyglądać fajnie jeśli z nią ciagle będziesz miał talię.

Co do długości to zgadzam się z Mr.V. Przed kolano jednak. Styl się zmienia... tak saj marynarki idą w górę, tak i płaszcze. Jeśli płaszcz zamówiłeś z wielbląda (jak na rysunku) to będzie ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.