Skocz do zawartości

Torba na lustrzankę


trybek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ma być stylowa i praktyczna, to musisz kupić dwie. To efekt moich wieloletnich poszukiwań, oczywiście przy założeniu, że torba na lustrzankę to taka, do której sięgasz po aparat za każdym razem, kiedy chcesz zrobić zdjęcie. Bo jeśli chodzi tylko o to, żeby przewieźć ("przetransportować") aparat samolotem albo w bagażniku, a potem na miejscu go wyjąć i przez cały dzień nosić w ręku, to nada się cokolwiek. Mi się podobają płócienne torby z małą liczbą udziwnień bez zastosowania praktycznego - klasyczna firma Domke "podrabiana" przez Chińczyków pod nazwą Mekko. Przy czym ja jestem spaczony przez duże zestawy lustrzankowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba kupic dwoch, sprawdz to:

http://www.billingham.co.uk/pages/index.php

Chociaz moze wyjsc taniej kupic dwie;)

Fakt, te odrzuciłem tak dawno, że już o nich zapomniałem :) Ale z drugiej strony czy one są takie praktyczne? Na pewno mam jakieś spaczenie od dużych lustrzanek i rozbudowanych systemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być praktyczna, styl można trochę odpuścić. Określ najpierw jakie są Twoje potrzeby. Tak robią profesjonalni fotoreporterzy, z którymi współpracowałem. Z ich doświadczenia wiem, że łączenie funkcji przechowywania aparatu z innymi przedmiotami nie jest najlepszym rozwiązaniem. Potwierdzają to doświadczenia moje i żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być praktyczna, styl można trochę odpuścić. Określ najpierw jakie są Twoje potrzeby. Tak robią profesjonalni fotoreporterzy, z którymi współpracowałem. Z ich doświadczenia wiem, że łączenie funkcji przechowywania aparatu z innymi przedmiotami nie jest najlepszym rozwiązaniem. Potwierdzają to doświadczenia moje i żony.

Z torbą na aparat w ogóle jest ten problem, że jeśli jest zaprojektowana do przenoszenia aparatu, to nie ma w niej praktycznie miejsca na nic innego. Małą butelkę wody i książkę jeszcze zmieścisz, ale nie jest to rozwiązanie dla bardziej wymagającego, nawet miejskiego, turysty. Są plecaki, które mają dolną komorę na mały system lustrzanki, a górną normalną, plecakową. Ale to plecaki, więc musiałbyś prosić w innym wątku o pozwolenie na łączenie ich z "naszą" garderobą :)

Ja czasami stosuję takie proste rozwiązanie, że biorę pokrowce jedynie na obiektyw - zakładam je od przodu, a korpus sobie swobodnie leży pod ręką - w końcu to obiektyw jest najdelikatniejszy, w przypadku lepszej klasy szkieł - także najdroższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być praktyczna, styl można trochę odpuścić. Określ najpierw jakie są Twoje potrzeby. Tak robią profesjonalni fotoreporterzy, z którymi współpracowałem. Z ich doświadczenia wiem, że łączenie funkcji przechowywania aparatu z innymi przedmiotami nie jest najlepszym rozwiązaniem. Potwierdzają to doświadczenia moje i żony.

Dziękuję Panowie za dotychczasową pomoc.

Czy chodzi tylko o to, że aparat może się porysować?

Aparat chciałbym chować do tego typu pokrowca:

Dołączona grafika

Mekko. Nie miałem pojęcia o istnieniu tej firmy. Możliwe, że to jest właśnie coś, czego szukam.

Czy te torby naprawdę są tak "śnieżnobiałe" jak na zdjęciach?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego,ale pewnie za mała jak na Twoje potrzeby.

http://www.naneubags.com/products-by-se ... -ops/tango

Kolego, pytanie nie jest o torbę z czarnego tworzywa sztucznego :) Gdyby było, każdy może zasugerować sto.

Mekko. Nie miałem pojęcia o istnieniu tej firmy. Możliwe, że to jest właśnie coś, czego szukam. Czy te torby naprawdę są tak "śnieżnobiałe" jak na zdjęciach?

To kolor jasnego piaskowca albo białego tiszerta zalanego latte :). Są naprawdę jasne, nie wiem, czy tak, jak je widzisz na monitorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tę największą Mekko, zdaje się R1x, ale strzelam - to było lata temu. Używam jej rzadko, bo nie jestem w pełnym wymiarze zawodowym fotografem. Sprzęt w środku waży chyba z sześć kilo i torba radzi sobie z nim genialnie, przy czym, jak to Chińczycy, przegródek wciepali do środka na oko i ciężko było z początku poukładać w niej wszystko jak trza. Tylko zastrzeżenie co do elegancji: to jest moim zdaniem fajna torba na taki fajny podróżniczy sposób: płótno, z którego jest zrobiona, miękkie z pozoru kształty, metalowe klamerki zamiast plastiku sprawiają, że wygląda fajnie nawet do stroju turysty retro, ale do garnituru chyba żadna torba z przeznaczeniem pod aparat nie będzie dobrze wyglądać. Pomyśl o zestawach garnitur plus kurtka wojskowa (były ostatnio takie zdjęcia na forum). Jeśli taki klimat Ci odpowiada, to Mekko też powinna.

Dzisiaj przypomniałem sobie, że kiedyś widziałem na eGayu torby fotograficzne w całości ze skóry - pewnie raczej imitacji skóry. Opis był w języku chinglish, a dostawa chyba z Hąkągu. W skrócie: nie zdecydowałem się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.