Skocz do zawartości

Clarks desert boots - pomoc z rozmiarem


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chcę zakupić przez internet buty clarksa desert boots. Mam wątpliwości co do rozmiaru. Mam prośbę do posiadaczy takich butów o podanie długości wkładki wewnątrz buta. Odpowiadała mi wkładka ok. 28cm i boję się, że rozmiar 43 który zazwyczaj noszę będzie zbyt duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Myślę, że najrozsądniej będzie przesłać mailem prośbę do sklepu, czy sprzedawcy o zmierzenie wkładki w danym modelu, bo naprawdę różnie to bywa. W różnych modelach (nawet tej samej marki) wkładki potrafią być różne. Ewentualnie warto zmierzyć buta w sklepie na ulicy i spytać sprzedawcy czy odsprzeda w cenie internetowej lub do niej zbliżonej, bo trochę nie fair traktować tradycyjne sklepy jak przymierzalnie. Jeżeli różnica w cenie jest spora i sprzedawca się nie ugnie, kliknięcie "kup teraz" będzie uzasadnione ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Myślę, że najrozsądniej będzie przesłać mailem prośbę do sklepu, czy sprzedawcy o zmierzenie wkładki w danym modelu, bo naprawdę różnie to bywa. W różnych modelach (nawet tej samej marki) wkładki potrafią być różne. Ewentualnie warto zmierzyć buta w sklepie na ulicy i spytać sprzedawcy czy odsprzeda w cenie internetowej lub do niej zbliżonej, bo trochę nie fair traktować tradycyjne sklepy jak przymierzalnie. Jeżeli różnica w cenie jest spora i sprzedawca się nie ugnie, kliknięcie "kup teraz" będzie uzasadnione ;)

pozdrawiam

Oj tam, oj tam. Prawdziwa zabawa się zaczyna, gdy sklep prowadzi też sprzedaż przez Internet i tam są tańsze ceny. Kilka razy już tak miałem, że "odbierałem osobiście" (herbatę, figurki do Warhammer Fantasy Battle) rzeczy w sklepie znacznie taniej niż na półce.

Co do butów Clarksa - wow, oksfordy z goretexem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politykę cenową w internecie wymusza zazwyczaj większa konkurencja niż na ulicy. I po prostu - po co na ulicy sprzedawać za 150 PLN skoro idzie za 200 PLN? To co się dzieje z cenami popularnych marek w internecie czasem trudno zrozumieć. Znajomy handlujący markami sportowymi, patrząc na ceny Nike na Allegro niemal płacze (ale za to klient się raduje:) ).

Należy jeszcze pamiętać o kosztach wysyłki, bo często nam to umyka, a sprzedawcy czasem nieźle zarabiają na przesyłkach właśnie :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Chcę zakupić przez internet buty clarksa desert boots. Mam wątpliwości co do rozmiaru. Mam prośbę do posiadaczy takich butów o podanie długości wkładki wewnątrz buta. Odpowiadała mi wkładka ok. 28cm i boję się, że rozmiar 43 który zazwyczaj noszę będzie zbyt duży.

Noszę numer 43 czyli 8, w moich Clarks'ach wkładka ma 27,5cm. Mierzyłem ostatnio pseudo lotniki Clarks'a, czarne z brązową skórzaną podeszwą (fajne przetłoczenia na spodzie ;-), mieli tylko 8,5 i były za duże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę numer 43 czyli 8

43 to u Clarksa (i nie tylko) dziewiątka:

http://www.clarks.co.uk/Help/FitGuide

Ja też normalnie noszę 43, czasem 42,5, długość stopy o ile pamiętam 27,5, nie mam możliwości teraz zmierzyć; u Clarksa noszę najczęściej 8,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę numer 43 czyli 8

43 to u Clarksa (i nie tylko) dziewiątka:

http://www.clarks.co.uk/Help/FitGuide

Ja też normalnie noszę 43, czasem 42,5, długość stopy o ile pamiętam 27,5, nie mam możliwości teraz zmierzyć; u Clarksa noszę najczęściej 8,5.

Masz rację, mój błąd. Sprawdziłem wszystkie buty jakie mam, i poza Clarks'ami nr 8, wszystkie pozostałe to dziewiątki. Dodając do tego ostatnio mierzone Clarks'y w rozmiarze 8,5, które okazały się za duże, stwierdzam na swoim przykładzie, że ich numeracja jest zaniżona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam

Ja również bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem Desertów.

Czy są one odpowiednie na wiosnę, jesień? Co sądzicie o tym modelu? :)

http://www.asos.com/Clarks-Originals/Cl ... &clr=Brown

Problemów z rozmiarem buta także i ja nie ominąłem. Dzisiaj w sklepie Clarksa w Silesii mierzyłem rozmiar 42,5 (gdyż jedynie takie były) - okazały się za duże. Optymalny byłby właśnie rozmiar 42, na szczęście dostępny w sklepie Asos.

Pozdrawiam, Jojaques

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.