Skocz do zawartości

Dylemat zakupowy - pierwsze trzewiki


Tomasz T

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Powoli kompletuję swoją garderobę. Jako, że mój rozmiar jest obecnie za duży na razie skoncentrowałem się na butach. Mam ciemnobrązowe oxfordy i ciemnobrązowe brogsy typu derby. Przyszedł czas na trzewiki. Waham się między dwoma modelami. Najczęściej ubieram się w zestawy koordynowane a często po prostu chinosy i sweter. Najwięcej mam spodni w kolorze granat, jedne bordowe, jedne w kolorze ze zdjęcia. Jedyne okazje, kiedy potrzebuje bardziej formalnego stroju to egzaminy. Siedzą w komisjach kilkanaście dni w roku. Czasami też chodzę do filharmonii. Które buty byście wybrali na moim miejscu? Z góry dzięki za sugestie :-) 

IMG_2454.thumb.jpg.43d0e9b3d367cb04ddd4ac871fbf7f43.jpgIMG_2453.thumb.jpg.9321661eac01dd205aa9c2868c59943a.jpgIMG_2452.thumb.jpg.3eea7f08ce8126b41a8da4cc21d352c1.jpgIMG_2450.thumb.jpg.9f52159c8f1c3fd029650c3f7b9cc56a.jpgIMG_2449.thumb.jpg.6a37f29dd4bdd75bc58e759f4f4674fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MH_fan napisał:

Nie jestem żadnym maniakiem schodących się przyszw w oxfordach, ale w obydwu parach wygląda to szczególnie źle.

tym bym się nie przejmował, mam niewysokie podbicie,  zejdą się przyszwy, nie chciałem zbyt mocno wiązać przy przymierzaniu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę kwestię chyba wytłumaczyłem? Nie wiązałem ich mocno, ja mam problem odwrotny. Raczej mam nadmiar cholewki nad stopą. Tu się cieszyłem, bo było OK. W brązowych Oxfordach na początku idealnie obłożyny nie schodziły się ze sobą, teraz jest idealnie. Mogę zrobić foto na dowód ;) Czy poza tymi obłożynami widać jakieś inne objawy niedopasowania? No i przede wszystkim ja pytałem o kolor ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz T rozwiej wątpliwości kolegów i zrób zdjęcia w normalnie zasznurowanych butach z podwiniętą nogawką. Na tych powyższych faktycznie to dziwnie wygląda (jak buty ortopedyczne). 

Co do koloru to czarne bardziej uniwersalne.

Choć ja na Twoim miejscu bym się zastanowił, czy do kilkugodzinnych pewnie posiedzeń w komisjach egzaminacyjnych potrzebujesz trzewików. Ja bym się niespecjalnie czuł w takiej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bart87 napisał:

@Tomasz T rozwiej wątpliwości kolegów i zrób zdjęcia w normalnie zasznurowanych butach z podwiniętą nogawką. Na tych powyższych faktycznie to dziwnie wygląda (jak buty ortopedyczne). 

Co do koloru to czarne bardziej uniwersalne.

Choć ja na Twoim miejscu bym się zastanowił, czy do kilkugodzinnych pewnie posiedzeń w komisjach egzaminacyjnych potrzebujesz trzewików. Ja bym się niespecjalnie czuł w takiej sytuacji. 

Trzewiki na codzień, w sumie na egzaminy i do filharmonii lepiej się sprawdzą półbuty. Nie jestem w stanie rozwiać, buty mierzyłem jak byłem w Gdańsku. Przymierzyłem kilka par różnych, żeby potem zamawiać internetowo. Byłem też w sklepie Norda, i tam żadne trzewiki nie pasowały na moją stopę. Przy całkowicie zaciągniętych sznurówkach w miejscu podbicia pozostawało za dużo przestrzeni. Mogę tylko pokazać jak wygląda to w oxfordach Meka. W tych dwóch para La Zigne po kilku założeniach obłożyny spotkałyby się ze sobą :) 

na początku było tak:

IMG_2237.thumb.jpg.3338706a71e07152ff355c56e7cabfa4.jpg

teraz jest tak:

IMG_2637.thumb.jpg.13566f1ab9acb6fe56bfa3d2c9da1b72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.