Skocz do zawartości

Fajka dla eleganta.


WLisow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy może któryś z szanownych forumowiczów "pyka" fajkę ?

Co sądzicie o tym jak by nie patrzeć szlachetnym przyzwyczajeniu ?

A co ważniejsze czy przystoi palić faję nienagannie ubranemu Panu ?

Jest to bodajże najstarszy sposób palenia tytoniu praktykowany przez wielu znanych i znaczących ludzi m.in. księcia Józefa Poniatowskiego czy Stanisława Leszczyńskiego.

Ja sam fajkę pale już od kilku lat i muszę przyznać, że ten "nałóg" (choć w tym wypadku ciężko mówić o uzależnieniu) nie jest tani. Oczywiście jeśli chce się poczuć prawdziwy smak fajki.

Pozdrawiam

WLisow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pykam od pierwszej liceum, ale bardzo amatorsko, dla smaku i bardzo sporadycznie (raz w miesiącu). Fajkę mam jedną - brzozową, tytoń od przypadku do przypadku kupowany, smakowy (nuty korzenne i owocowe). Jestem zaopatrzony w podstawowy sprzęt (ginekolog), filtrów z lenistwa nie chce mi się kupować; fajkę czyszczę. No i oczywiście zapalam tylko zapałkami.

Założę się, że teraz któryś ze smakoszy mnie zbeszta i powie, że przez taką fajkę to w ogóle nie czuć prawdziwego smaku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapałki to podstawa :) Ale trzeba pamiętać, że muszą być dobre ;P

Teraz też palę mniej niż kiedyś. Lecz dalej kolekcja tytoniu który ściągałem nawet z zagranicy jest pokaźna jak na moje amatorskie podejście.

I warto zauważyć, że po zamknięciu Sherlocka Holmesa w KDT ciężko znaleźć dobry tytoń ( wszystko co normalnie dostępne w sklepach to tytoń bardzo marnej jakości nie mający prawie smaku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem stary kowboj i odpalam zapałki o skórzaną podeszwę ;) Ale Zippo to klasa, też kiedyś korzystałem.

Jeśli mogę coś stwierdzić, biorąc pod uwagę moje skromne doświadczenie, najlepszy dotąd tytoń (Red Rock) paliłem w małej wiosce w USA u lokalnego wytwórcy - sprzedawał mieszanki własnej roboty (nabyłem u niego również trochę tabaki, ale akurat to nic szczególnego). Była to ciekawa korzenna mieszanka - szczególnie sentymentalnie ją wspominam, gdyż paliłem ją, siedząc na werandzie i spoglądając na majestatyczny Grand Teton :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Gość DonCorleone

Ja mam sześć fajek po dziadku: cztery drewniane, jedną główka ceramiczną, drewnianym ustnikiem i jedną "atrapę" główka chyba ceramiczna znaleziona podczas wykopalisk koło Malborka ustnik drewniany z gałąki polakierowany. Wszystkie są w widocznym miejscu i łądnie się prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonCorleone

Panowie, koniecznie prześlijcie zdjęcia Waszych cybuchów! :-) ja nie palę (to szkodzi!!!!) ale baaaardzo lubię jak ktoś pali :-)

Też nie pale z tych samych powodów co Pan, fajki mam tylko dla ozdoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sześć fajek po dziadku: cztery drewniane, jedną główka ceramiczną, drewnianym ustnikiem i jedną "atrapę" główka chyba ceramiczna znaleziona podczas wykopalisk koło Malborka ustnik drewniany z gałąki polakierowany. Wszystkie są w widocznym miejscu i łądnie się prezentują.

Jesli możesz to zrób jakieś zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież fajki powinno się zapalać zapałkami. Ale co ja wiem o paleniu. :D

Dużo zależy od jakości gazu (i zapałek :)). Dobry gaz, jak napisał roland, powinień być bezwonny. Słyszałem też o pozytywnych próbach zapalaniu fajki benzynowym zippo (mają jeden model specjalnie do fajek, z charakterystyczną dziurką) - tutaj podobnie trzeba by zadbać o benzynę dobrej jakości, chociaż ja dalej pozostaje sceptyczny co do tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.