Skocz do zawartości

Fajka dla eleganta.


WLisow

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem fajny billard :) jak sama nazwa wskazuje jest to fajka wrzoścowa, firma jedna z setek - sygnowana po prostu imieniem i nazwiskiem mistrza. Ludwik Walat - Przemyśl, czyli stolica polskiego fajczarstwa. Piaskowane w całości fajki są wykonane z reguły z drewna drugiej jakości, piaskowanie ma służyć zakamuflowaniu niedoskonałości drewna lub stworzeniu ciekawszej struktury, jeśli drewno posiada słabe usłojenie. Do przywrócenia jej do lepszego stanu polecam wosk carnauba, przed paleniem warto też zastosować zabieg odświeżania komina - zasypać go solą i zalać spirytusem, a następnie odstawić na kilka dni i porządnie wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobry kształt, Walatowi czasem przydarzały się fajki brzydkie, a ta wygląda elegancko. Zapewne ma ustnik z czegoś miękkiego, nie pamiętam, jak to się nazywało, ale było jedynym materiałem, jaki polskim fajkarzom wolno było stosować (przydziały państwowe). W sumie te ustniki są najsłabszą częścią starszych polskich fajek. L.Walat to najbardziej znana polska pracownia fajkarska, która zginęła po śmierci Ludwika Walata z powodu sporu między rodziną a mistrzami z jego warsztatu (o ile wiem, zgodnie z wolą właściciela mieli oni odziedziczyć warsztat i markę, a rodzina do tego nie dopuściła). W ten sposób zniknęła najlepiej rozpoznawana polska marka fajkowa z czasów PRL, ale za to powstało kilka nowych warsztatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja najdłużej przechowywałem tytoń przez blisko pięć lat, wyszło mu to tylko na plus. Kupiłem dość dużą ilość i zapakowałem do wielkiego słoja, z którego co kilka miesięcy przekładałem partię do mniejszego z którego korzystałem na co dzień. Nie trzeba żadnych specjalnych zabiegów. Nie zdarzyło mi się nigdy, aby tytoń został zaatakowany przez pleśń - obecnie mam kilka słojów starszych niż 3 lata.

 

Żeby trochę ożywić wątek - wczorajszy nabytek, Dunhill Nightcap, trochę się zawiodłem… Oczekiwałem większej różnicy względem London Mixture.

 

d856dc3e400e11e39fa922000a1f8feb_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najdłużej przechowywałem tytoń przez blisko pięć lat, wyszło mu to tylko na plus. Kupiłem dość dużą ilość i zapakowałem do wielkiego słoja, z którego co kilka miesięcy przekładałem partię do mniejszego z którego korzystałem na co dzień. Nie trzeba żadnych specjalnych zabiegów.

 

 

Może mamy inne słoje, ale nawet w tych z gumowym zamknięciem tytoń po kilku miesiącach mam suchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu słoik jest za duży? Wilgotne powietrze które zbiera się w wolnej przestrzeni, po otworzeniu po prostu ulatuje - a później znów je wypełnia parując z tytoniu, takie przynajmniej są moje obserwacje. Zawsze możesz użyć pojemników hermetycznych, wiem, że wiele osób je sobie chwali. U mnie najlepiej sprawdzają się zwykłe zakręcane słoiki, może nie tak przyjemne dla oka jak grube weki, ale niezawodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

zdjcie2f6421.jpg

 

Znalazłem jeszcze taką zapalniczkę. Tylko szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak ją "uruchomić". Można do takich antyków kamienie dokupić? Odkryłem już, że śrubokrętem się dostaje do miejsca gdzie się ją napełnia, a teraz muszę jakoś wykrzesać iskrę ;)

Brak praw do obejrzenia zdjęcia.

403 - Forbidden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.