Skocz do zawartości

[CZECHY], Praga - Przewodnik Miejski


Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

A teraz kilka propozycji dla panów szukających w Pradze prezentu dla żony cierpliwie czekającej w Polsce. :)

Mirosław Raz - jubiler (złotnik). Zakład niewiele ma wspólnego z komercją, dlatego postanowiłem zaprezentować kilka fotek. Na wystawie niezbyt dużo, ale piękne rzeczy. Każda unikalna i przyciągająca wzrok. W środku szaro, bez zbędnych dekoracji, trochę w klimacie T. Januszkiewicza, Cz. Jamrozińskiego. Spytany o możliwość zrobienia kilku fotek wnętrza, rzemieślnik powiedział, że nie jest zainteresowany. Kiedy powiedziałem, że chciałbym umieścić w necie, że to może być dodatkowa reklama w Polsce, stwierdził, że reklamować się nie musi :D. Na szczęście poniższe fotki zrobiłem wcześniej ;).

post-2604-13658924389873_thumb.jpg

post-2604-13658924390316_thumb.jpg

post-2604-13658924390697_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wg mnie wyjątkowe miejsce, w którym możecie kupić dla swoich Pań piękne rzeczy wracając z delegacji z Pragi ;). Chusty, apaszki i szale z wełny, jedwabiu i kaszmiru.

:!::!::!: Cudowne wzory, piękny materiał, wspaniały w dotyku. Koszt najdroższych ok 230 Euro. Firma Petrusse Paris. Bardzo dobra obsługa.

post-2604-13658924394379_thumb.jpg

post-2604-13658924394767_thumb.jpg

post-2604-13658924395147_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W Pradze zakładów krawieckich i szewskich brak. Naprawdę.

Jest jeden szewc przy trasie do Pilzna - Radek Zacharias www.zacharias.cz, ale cena i zdjęcia na www skutecznie zniechęcają.

 

Sklep warte odwiedzenia - poniższe blisko siebie, na jeden spacer:

- Knize , Ovocny Trh 13

- Leiser, Celetna - obuwniczy multibrand, ale mieli w ofercie Lendvay&Schwarcz

- Multibrand ubraniowy (m.in. koszule Eton) U prasne brany - zaraz obok powyższego Lesiera

- Kubista, róg Celetna i Ovocovy Trh - klasyka czeskiego dizajnu w przedmiotach codziennego użytku i biżuterii - koniecznie!

- Barker - Havirska

Trzeba podjechać metrem na Smichov:

- Classic Shoes, Ujezd - Alfred Sargent, Vass, Church's, Alden - ceny z kosmosu (Vass za ok 3kPLN)

 

Praski "high street" - ulica Parizska odchodząca od Rynku Starego Miasta - top brandy odzieżowe, biżuteryjne, zegarkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, sprawdzone:

U Zlatego Tyhra, Husova - klasyczna piwiarnia, wręcz hardkorowa, w Polsce też takie były ze 25 lat temu (Unibar)

U Tri Ruzi, też Husova - mini browar, kilka pięter kamienicy zaadaptowane na sale barowe, bardzo dobre piwo w chyba trzech gatunkach

 

Albo do Żabki i walnąć na ławeczce (można) i cieszyć się widokiem Starego Miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Byłem, zobaczyłem. Głownie zabytki i dobre piwo, na fatałaszki nie było dużo czasu, odwiedziłem jedynie sklep TM Lewin ( kupiłem kilka koszul w cenie 890 koron) których jest kilka w Pradze. Mają też u siebie w salonie buty Barkera, poza tym widziałem osobno sklep Barkera, ale nie było czasu na zbadanie.

 

Tak czy inaczej Praga piękna, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.