Skocz do zawartości

Nowa szafa - od zera


Sentenced

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno się tak nie uśmiałem, jak dzisiaj :D
Fajnie, że jest dyskusja; jeszcze lepiej, że jest w niej też więcej dystansu niż fanatyzmu ;) 

Faktem jest, że się nie znam, ale nawet gdybym o tym nie wspomniał, wyszłoby pewnie w drugim czy trzecim zdaniu. Ja jestem specjalistą w innych dziedzinach; w kwestiach garderoby wolę zapytać znawców tego tematu, czyli Was na forum. 

Faktem jest też, że pewne rzeczy bardziej mi się podobają niż inne. Gdybyście mi wszyscy powiedzieli, że szary garnitur to tylko na dancing, a grafitowy na pogrzeb, bo przy innej okazji będzie to najgorsze faux-pas jakie mona popełnić, to pewnie bym się zastanowił nad tym granatem. Ale jeśli zdania są podzielone i dyskusja miałaby przypominać kłótnie o to, czy lepsza Barcelona czy Real, to wolę postawić sprawę jasno i zdecydować się na SZARY :) Mam nadzieję, że zwolennicy granatowych nie będą mi teraz doradzać jak najgorzej :huh:

Przeglądam właśnie suitsupply i widzę, że podnosząc nieco budżet naprawdę robi się spory wybór. Jak rozumiem, najbardziej uniwersalna będzie wełna? Czy któryś z modeli (Napoli, Havana, Lazio) jest jakoś wyjątkowo korzystny w stosunku cena/jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dzielę się swoimi doświadczeniami. Są takie, że na początku drogi za bardzo zainwestowałem w garnitury, a nie doceniłem marynarki. Gdybym zaczynał od nowa, to tak bym właśnie zaczął. Chyba, że ktoś potrzebuje koniecznie garniturów do pracy. Z wpisu Kolegi wynika, że tak nie jest.

Z drugiej strony uniwersalny garnitur zawsze się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sentenced napisał:

Przeglądam właśnie suitsupply i widzę, że podnosząc nieco budżet naprawdę robi się spory wybór. Jak rozumiem, najbardziej uniwersalna będzie wełna? Czy któryś z modeli (Napoli, Havana, Lazio) jest jakoś wyjątkowo korzystny w stosunku cena/jakość?

Tak. Wełna będzie najbardziej uniwersalna. Niemniej, idzie lato i warto rozważyć mieszanki wełny: z lnem lub z lnem i z jedwabiem. Czysty len? To trzeba lubić.

W tych modelach jakość odszycia jest taka sama. Rozbija się o jakość tkaniny - teoretycznie im lepsza, tym droższa. Jednak, to, że tkanina jest "lepsza" nie znaczy, że będzie praktyczniejsza i lepsza dla Ciebie.

Lazio i Napoli to niemalże takie same kroje - klasyczne. Różnice to niuanse. Havana to już inny krój - minimalne wypełnienie ramion, pół podszewka i przede wszystkim - nakładane kieszenie. To typowo "sportowy" garnitur.

Mnie podoba się ten model: http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-szary-gładki/P5133.html?cgid=Suits&prefn1=lineID&prefv1=Purple Line

Czy na lato? Nie wiem, trzeba zbadać organoleptycznie. Niemniej, uważam, że mógłby być bardzo praktyczny: w 3 częściach super; marynarka + spodnie też fajnie, a przede wszystkim wydaje się być łatwym do zdekompletowania. Na jego bazie można stworzyć mnóstwo ciekawych zestawów koordynowanych. 

Podsumowując. Wszystko wyżej to teoretyzowanie. Najlepiej będzie jak zamówisz 3-4 garnitury (np. 2 lazio w różnych rozmiarach i 2 havany w różnych rozmiarach) i zobaczysz na żywo. Jak nie trafisz, to zwrócisz i zamówisz drugą partię 3-4 garniturów w innych rozmiarach czy modelach. Przy 6-8 garniturach przy takiej sylwetce jak Twoja raczej napewno trafisz ten dobry. U mnie na kilkanaście zamówień w SuSu, przesyłka w 90% przypadków była po trzech dniach. Zwrot mieli też po 2-3 dniach i kasę zwracali również po 2-3 dniach. Nie wiem, może ma to znaczenie, że mieszkam w Szczecinie. W każdym razie, w ciągu ok 10 dni roboczych, mogę zamówić w SuSu, odesłać i mieć z powrotem kasę na koncie. 

Co do rozmiaru to nie pytaj. Popatrz w rozmiarówkę na stronie i wybierz najbardziej zbliżoną. Nie mając punktów odniesienia pomoc tutaj w wyborze Twojego rozmiaru będzie raczej wróżeniem z fusów. Jak dojdą - pokaż, jak leżą - napewno ktoś pomoże w wyborze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Z mojej perspektywy (skrzywionej 10-letnim mieszkaniem we Francji, gdzie wszystkie typy nie tylko europejskie, ale i z całego świata, są wymieszane w równych proporcjach) nie mam żadnej wątpliwości, że Polska jest krajem zdominowanym przez typ nordycki. Oczywiście nie w 100%, ale nie mniej niż Szwecja (uprzedzam pytania - byłem, nawet parę razy) czy Niemcy.

W Europie większą dominację jednego typu widziałem chyba tylko w Irlandii, poza Dublinem.

Z tym nordyckim w Szwecji to lekko pojechałeś..... 😂 

Taki mały off-top... 😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, TomiW01 napisał:

Z tym nordyckim w Szwecji to lekko pojechałeś..... 😂 

Taki mały off-top... 😂 

Przyjąłem, może błędnie, że każdy typ wysoki z blond włosami i niebieskimi oczami to typ nordycki. Jakkolwiek by tego skandynawskiego typu nie nazwać, w Szwecji (a szwedzką prowincję znam dość dobrze - Szwecja to nie Sztokholm i Malmö) takich ludzi nie ma wbrew pozorom *aż tak* dużo (wieki imigracji), ale dziwnym zbiegiem okoliczności pełno ich w Finlandii (chociaż Finowie to niby nie powinni być genetyczni Skandynawowie). Nie prowadziłem oczywiście badań, ale odniosłem takie silne wrażenie.

Natomiast Internet mówi, że typ nordycki występuje w następujących regionach: "Skandynawia, Dania, północne rejony Niemiec i Polski, Holandia i Anglia, wybrzeża Szkocji i Irlandii, północna Francja, Belgia, częściowo Austria, Finlandia". Więc to jednak typ nordycki tam dominuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pirat napisał:

Nie wierz temu Internetu.

Nie zalicza Danii do Skandynawii. I prawdopodobnie zalicza Finlandię... ;)

No, trochę dziwne. Finlandia jest oddzielnie wymieniona, ale to jakby pomieszana była kulturowa Skandynawia z genetyczną i geograficzną (może w tym ujęciu to sam Półwysep)?

Ale to powiedzcie mi, jak się nazywa ten typ skandynawski (wysoki, jasny blond, jasnoniebieskie oczy, blada cera)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kojarzycie może jak często uzupełniane są rozmiarówki w Suitsupply? Aktualnie brakuje mi mojego rozmiaru w modelach, które mam na oku. 

BTW - nowy garnitur muszę mieć do 18.05, więc jest trochę więcej czasu. Doradźcie mi, czy może w takim razie może pójść w stronę MTM? W miesiąc to chyba się z MTM da uwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sentenced napisał:

Panowie, kojarzycie może jak często uzupełniane są rozmiarówki w Suitsupply? Aktualnie brakuje mi mojego rozmiaru w modelach, które mam na oku. 

BTW - nowy garnitur muszę mieć do 18.05, więc jest trochę więcej czasu. Doradźcie mi, czy może w takim razie może pójść w stronę MTM? W miesiąc to chyba się z MTM da uwinąć?

Z MTM nie mam doświadczenia, ale w RTW nie liczyłbym specjalnie na uzupełnienie rozmiarówki w środku sezonu, choć oczywiście wykluczyć takiej miłej niespodzianki się nie da. Najwyraźniej zdecydowałeś się na popularne modele, a te mają niestety w Suitsupply tendencje do szybkiego rozchodzenia się. Najlepiej napisać do nich maila na Customer Service - odpisują w przeciągu maksymalnie kilku godzin i są z reguły bardzo pomocni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wielkie dzięki za wszystkie komentarze. 

Po wielu godzinach spędzonych na Suitsupply doszedłem wreszcie do pewnego kompromisu między tym co chcę w szafie mieć, a co mieć powinienem i zdecydowałem się ostatecznie na 2 kompety. 

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-szary-gładki/P2505LA18.html
http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-niebieski-pepitka/P515018.html

Pepitka nadaje jakąś taką lekkość granatowej marynarce i zakładam, że dzięki temu nie będę miał poczucia wciśnięcia w komunijny uniform :) Dodatkowo widziałbym ją również w takiej luźniejszej stylizacji, jak np. na tym zdjęciu: http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-granatowy-gładki/C962.html?cgid=Jackets
A grafitowy po prostu mi się podoba i chętnie będę go nosił :)

Koszule zamówię w ctshirts. Pewnie od razu czteropak, bo kusi ta 20% zniżka. 

2 sztuki raczej bez kontrowersji:
http://www.ctshirts.com/intl/slim-fit-egyptian-cotton-cavalry-twill-white-shirt/FOR0706WHT.html
http://www.ctshirts.com/intl/slim-fit-egyptian-cotton-cavalry-twill-blue-shirt/FOR0706BLU.html

Do grafitowego garnituru myślę o liliowym/różowym kolorze:
http://www.ctshirts.com/intl/slim-fit-fine-stripe-lilac-shirt/FOS0108LLC.html
lub
http://www.ctshirts.com/intl/slim-fit-small-gingham-light-pink-shirt/FOR0685LPK.html

A dodatkowo coś takiego:
http://www.ctshirts.com/intl/slim-fit-two-colour-check-pink-%26-blue-shirt/FOS0110PBL.html

Jeśli coś bardzo źle połączyłem albo coś wyjątkowo się nie nadaje, to chętnie usłyszę uwagi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, garnitury doszły. Prosiłbym o ocenę co jest do krawieckich poprawek, a jeśli któryś wydaje się ewidentnie do wymiany, to również :)

Moje odczucia:

  • dobrze się czuję w jednym i drugim; swobodnie, bez poczucia pływania w garniturze, bez opięcia w barkach, talii czy udach
  • wydaje mi się, że szerokość pleców na styk; w rękawach więcej luzu
  • spodnie do skrócenia, nieco szerokie w pasie
  • zastanawiam się, czy rękawy w grafitowym są ok; jakieś takie marszczenia się robią

Przepraszam za jakość zdjęć. Jeśli nic nie będziecie mogli na ich podstawie podpowiedzieć, to postaram się o lepszą jakość. 

GRAFIT

5902524a3dc46_Grafitfront.thumb.jpg.ea16dc17ff38e5fdb0888c2fa807399e.jpg

5902524ccfd4e_Grafitty.thumb.jpg.5bc03e5e860c498dbdb82ee11cfdb1e7.jpg

5902524737e6f_Grafikbok.thumb.jpg.b6b376d9c04cee4d5fb25e41631d1da2.jpg

GRANAT

59025284c6be1_Granatfront.thumb.jpg.b6443ba40ee38bde6e07f59e661c6e51.jpg

59025289d434f_Granatty.thumb.jpg.fa7afda0566f56e6dd28a2ff0a660198.jpg

5902528087bfc_Granatbok.thumb.jpg.34068657a65c337bd1ed934c277c8ff8.jpg

Kolory oczywiście w rzeczywistości są inne niż na tych moich zdjęciach. 

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wrzuć swoje zdjęcia do działu Przewodnik miejski Suitsupply, tam często forumowicze doradzają innym na podstawie zdjęć. Tutaj może to przejść bez echa. Ja nie podejmę się oceny ze względu na niedostateczną wiedzę. Jedyne co mi się wydaje jako laikowi, że grafitowy jest zbyt duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już się zastanawiałem, czy nie zostałem z jakiegoś powodu zbanowany

 

Chyba to dobry pomysł, wrzucę zdjęcia do tematu ogólnego.

 

PS

Sorry@Ernestson, nie zauważyłem Twojej wypowiedzi. Dzięki.

 

Spodnie zdecydowanie do skrócenia, w pasie rzeczywiście trochę luzu, więc przy okazji pójdzie i to :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.