Skocz do zawartości

Krakowskie spotkanie forumowe


kset

Rekomendowane odpowiedzi

Marcelo, nie wiem... Przed 15 listopada w ciemno zaproponowałbym La Havane. Teraz mnie tam tak nie ciągnie ;) chodzi za mną dobre cygaro…

Nie ma w Krakowie miejsca gdzie mozna zapalic dobre cygaro? :/

Przez te dziwne ustawy nigdzie nie można już w spokoju zapalić cygara ni fajki (chodzi o tę drewnianą, nie te chamskie papierosy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcelo, nie wiem... Przed 15 listopada w ciemno zaproponowałbym La Havane. Teraz mnie tam tak nie ciągnie ;) chodzi za mną dobre cygaro…

Nie ma w Krakowie miejsca gdzie mozna zapalic dobre cygaro? :/

Przez te dziwne ustawy nigdzie nie można już w spokoju zapalić cygara ni fajki (chodzi o tę drewnianą, nie te chamskie papierosy).

W Warszawie jest La Casa del Habano i Little Havana - maja dobry wybor cygar, mozna palic, pic i w LH nawet zjesc.

Byłem ostatnio w Krakowie i paliłem w Hotelu Starym w czesci barowej, a z tego co widzialem maja tez fajny bar na dachu - palic tam tez mozna, a co wazne cygara tez sprzedaja (mniej wiecej dwukrotnosc ceny Akanu). Butelke przyzwoitego wina mozna kupic za 70pln, wiec jako warszawiaka cena mnie nie zabila.

Swoja droga jest ładna pogoda, wiec zawsze mozna wybrac ogródek - w okresie letnim nie uznaje zbytnio innej formy spedzania czasu i alkoholizowania sie niz plener. W kazdym razie Kset, jesli wiesz cos o miejscach gdzie mozna kupic w Krakowie cygara (z prawdziwego zdarzenia miejsca, nie kiosk) to daj znac tutaj lub w watku cygarowym - ja bedac w KRK paliłem przywiezione przez siebie oraz zakupione w trafice niedaleko rynku (maly wybor, ale przynajmniej dobrze przechowywane).

Co do fajek, to na forum FMS (chyba) sa wymienione miejsca gdzie fajczarze sa welcome - wlacznie z cotygodniowymi spotkaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humidory walk in w almie zawsze były poważane przez moich kolegów aficionado. Ciekawym jest faktem, że właściciel Almy pan Jerzy Mazgaj (autor pierwszej w Polsce publikacji na temat cygar) osobiście dobierał i zakładał humidory w swoich supermarketach. Jak pamiętam było ich tylko kilka w całej sieci sklepów. Osobiście nie kupowałem tam cygar bo miałem bliżej swojego dostawcę a poza tym ceny w Almie były o wiele wyższe niż np. w sklepie Iguana w Bristolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki przechowywania w Almie są zawsze w porządku. Ale nie kupuję tam ze względu na ceny. Nie polecam także sklepu w Galerii Krakowskiej. Zazwyczaj zaopatruję się w R7, Rynek Główny 7, na ścianie między Grodzką a Sienną.

Ostatnio palę w zasadzie tylko u siebie albo w mieszkaniu kolegi w Rynku... Zdarzyło się w Botanice i parę razy w klubie.

edit: Jan, zapewne kupowałeś w Tabaku przy murze od strony Bramy Floriańskiej. Taki mały wąski sklep. Nie jestem przekonany o szczelności ich humidorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki przechowywania w Almie są zawsze w porządku.

Z takimi sadami bym zawsze uważał lub dodawał, ze jest tak Twoim zdaniem lub tak słyszałes, albo jak kupowales tam 3 razy to było ok ;) Ja wiem z doswiadczenia empirycznego, ze tak nie jest zawsze.

Zazwyczaj zaopatruję się w R7, Rynek Główny 7, na ścianie między Grodzką a Sienną.

Dzieki za namiar, jak bede w Krakowie to sprawdze jak ma sie sprawa.

Co do tego sklepu o ktorym wspominasz, to nie wiem czy to ten gdzie byłem (musiałbym sprawdzic na mapie) i mialem obawy co do szczelnosci oraz poziomu wilgotnosci, ale poprosiłem o otworzenie humidora i okazało sie, ze wszystko jest ok - oprócz niewielkiego wyboru cygar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Świetnie, to może spotkanie będzie miało bardziej ogólnopolski charakter, bo będę prawdopodobnie w Krakowie i nic nie stoi na przeszkodzie, żebym został dłużej. Sobota, 20.00, ale jakie miejsce??

Z takimi sadami bym zawsze uważał lub dodawał, ze jest tak Twoim zdaniem lub tak słyszałes, albo jak kupowales tam 3 razy to było ok Ja wiem z doswiadczenia empirycznego, ze tak nie jest zawsze.

Pouczając kseta (nota bene zauważyłem na forum taką tendencję do ostrej krytyki w jego kierunku), jak rozumiem chciałeś dodać wypowiedzi trochę estymy, ale wyszedł z tego zabawny pleonazm. ;)

Przepraszam za tę uwagę, ale trochę mnie to raziło i musiałem się wypowiedzieć ;), no offence, jak to mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, to może spotkanie będzie miało bardziej ogólnopolski charakter, bo będę prawdopodobnie w Krakowie i nic nie stoi na przeszkodzie, żebym został dłużej. Sobota, 20.00, ale jakie miejsce??

Z takimi sadami bym zawsze uważał lub dodawał, ze jest tak Twoim zdaniem lub tak słyszałes, albo jak kupowales tam 3 razy to było ok Ja wiem z doswiadczenia empirycznego, ze tak nie jest zawsze.

Pouczając kseta (nota bene zauważyłem na forum taką tendencję do ostrej krytyki w jego kierunku), jak rozumiem chciałeś dodać wypowiedzi trochę estymy, ale wyszedł z tego zabawny pleonazm. ;)

Przepraszam za tę uwagę, ale trochę mnie to raziło i musiałem się wypowiedzieć ;), no offence, jak to mówią.

Nie, nie chcialem dodac wypowiedzi "troche estymy". Conajwyżej popełniłem bład jezykowy w stylu "cofac sie do tyłu", a miałem na mysli badanie tych cygar zmysłami (wechem, dotykiem i smakiem).

Kset napisał: "Warunki przechowywania w Almie są zawsze w porządku" i nie poparl tego niczym - nie wiem czy tam kupowal, czy usłyszał to od kogos, ergo całkiem mocne stwierdzenie niepoparte zadnym argumentem.

Ja wiem, poniewaz kupowalem tam nie raz, ze warunki nie sa zawsze idealne. Takie jest moje doswiadczenie z cygarami tam sprzedawanymi.

Dla mnie jest znaczna roznica pomiedzy wytykaniem błedów jezykowych, a prostowaniem wypowiedzi, ktore moga skłonic kogos do wydania np. 100pln na przesuszony zwitek tytoniu, ktory był kiedys cygarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.