Skocz do zawartości

[WROCŁAW], Przewodnik Miejski


t-shirt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Z góry przepraszam, że nie używam opcji prywatnej wiadomości, ale jest to niemożliwe ze względu na brak wystarczającej ilości napisanych postów.

@pol606 - Mógłbym Cię prosić o adres pracowni Pani Wandy Fok? Google wskazuje mi różne informacje i nie wiem czego się trzymać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abnegat najczęściej znajdowanym adresem w google jest ul. Odrzańska 11/12 i tam proponowałbym najpierw zadzwonić.

Ja chciałbym natomiast zapytać gdzie we Wrocławiu dokonujecie typowych poprawek krawieckich i jak kształtują się ceny tego typu usług? Do tej pory korzystałem z zakładu przy ul. Bałuckiego i jeżeli chodzi o jakość, to nigdy nie miałem zastrzeżeń. Niestety ostatnimi czasy, przez natłok klientów, terminy realizacji również się wydłużają i szukam jakieś sprawdzonej alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem bardzo dobrym krawcem jest Pan Wielondek (nigdzie się nie ogłaszający) prowadzący punkt przy pl. Kościuszki (wejście w podwórko) we Wrocławiu. W kwietniu się zapisałem, pod koniec września mam odebrać garnitur. Widzę, że wielu prawników się tam ubiera. Materiały to wełna angielska lub włoska. Istnieje możliwość aby przynieść własną wełnę.

Na początku spisywane są wymiary a następnie telefonicznie następuje informacja o przymiarkach.

Wiem też o krawcu przy pl. Katedralnym. Ale nie znam nikogo, kto bym już tam coś sobie uszył.

Pozdrawiam

N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie we Wrocławiu można kupić tkaninę na płaszcz, wełna lub wełna z kaszmirem?

W DH Podwale. Mają polskie, angielskie i włoskie wełny. Widziałem także na płaszcz. Jeszcze jest w DH Feniks, wejście od ul Szewskiej - ale oglądałem tylko wełny garniturowe (mieli akurat tylko włoskie od Versacego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Na początek - witam serdecznie wszystkich! :) Przez dłuższy czas jedynie czytając i zgłębiając wiedzę na temat męskiej elegancji postanowiłem się zarejestrować. Mam na imię Bartek i jestem z Wrocławia.

Nie zaśmiecając wątku, chciałbym przejść do meritum - powoli zaczynam się rozglądać za moim pierwszym garniturem bespoke. Od dawna się do tego przymierzam, a ślub w czerwcu będzie idealnym pretekstem do zintensyfikowania starań ;) Przeglądając między innymi ten wątek, ale również rozmawiając ze znajomymi widzę, że wrocławski rynek nie jest jakoś specjalnie obłożony dobrymi krawcami. Natomiast dziś, już któraś osoba z kolei poleciła mi Arbitra - http://arbiter.info.pl/index.php . Czy od ostatniego wpisu ktoś z Państwa miał jakieś nowe doświadczenia? Dzwoniłem tam wstępnie i sprawa wygląda tak, że we Wrocławiu ściągana jest miara i wybierany materiał, natomiast sam garnitur szyty jest we Włoszech. Natomiast nie jest tak wykańczany (między innymi długości nogawek). Po powrocie do Wrocławia i przymierzeniu, krawiec, już tutaj na miejscu wykańcza i oddaje gotowy garnitur. Cena- około 2900zł.

Słyszałem też coś o jakiejś pracowni na ul.Wiśniowej?

Życzę miłego dnia

071

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałem. Wełna 110's w standardzie. Najwięcej materiału schodzi im Zegny i Cerruti ponoć...

Natomiast bliżej nam do MTM niz bespoke. Podczas drugiej rozmowy pracownik wytłumaczył mi, że ściągają wymiary i "projektują" ogólny zarys na podstawie marynarek "wzorcowych" które mają na miejscu.

Na moje pytanie czy można się spodziewać podklejania, Pan rozmówca się oburzył i powiedział, że to nie jest osiedlowy krawiec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda z Arbitra nie korzystałem ale nie wydaje mi się to dobrą opcją - przechodzę obok codziennie i niewiele tam się zmienia. Pan Wielądek jest świetnym krawcem ale bardzo klasycznym - zwłaszcza jeśli chodzi o kroje - na pewno o slim trzeba mocno walczyć. Jest jednak jedyną sensowną opcją we Wro jeśli chodzi o poprawki ubrań rtw -poprawia po Brionim, Cornelianim etc więc wie jak to robić. Jeśli ma się własny materiał to klasyczny smoking Pan Wieladek spokojnie uszyje. Generalnie od czasu zamknięcia Twinsa i przeprowadzki Davide do Warszawy szycie garnituru we Wro jest trochę bez sensu. Zgadzam się że wyprawa do Warszawy, Berlina lub Pragi jest zdecydowanie bardziej sensowna. Podobnie niestety jest z koszulami. Budżetowo suit supplay (nawet za cenę poprawek na miejscu) wydaje się dobrą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dokładnie takie opinie o Panu Wielądku jak podałeś Lev.

Ja obszywam się u Pani Wandy Fok, we Wrocławiu są jeszcze dwa zakłady krawieckie zrzeszone, jeden na Tęczowej, drugi nie pamiętam.

Faktycznie w stosunku do Warszawy konkurencji praktycznie nie ma, co przekłada się na dużo niższe ceny, ale mniejszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz nie wiem czy ów bal postrzegany jest przez kolegów pozytywnie, czy negatywnie :)

Jeśli chodzi o mnie to pozytywnie. Mają na uwadze tematykę forum to warto zwrócić uwagę na ogromny postęp jeśli chodzi o ubrania męskie - dominują smokingi i sporo naprawdę dobrej jakości. Goście w krawacie to w tej chwili mniejszość. Duża zmiana na plus jeśli chodzi o buty męskie - lakierki powoli stają się standardem.

Cel jest absolutnie szczytny. Doceniam że pieniądze zebrane na balu trafiają do chorych dzieci we Wrocławiu. Ci co mają możliwości licytują ... pozostali dobrze się bawią ;) .

Co do atmosfery to jak na każdej tego typu imprezie ważne z kim się bawisz, mniej ważne gdzie. W dobie powrotu do takich imprez fajnie że we Wrocławiu się coś takiego odbywa.

No ale to tak off topic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.