Skocz do zawartości

Grafiki ścienne w klimatach fantasy/science fiction


White Haven

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie może jakieś wypróbowane zakłady oferujące grafiki ścienne w porządnej jakości? Tematyka - fantastyka, science-fiction vide Maroński, Beksiński, Bagiński itp. Raczej te nieco bardziej optymistyczne wizualizacje wchodzą w grę ;) Generalnie nie zależy mi na znanym nazwisku tylko na ciekawej tematyce "obrazu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze doprecyzuj wielkość takiej grafiki (bo czasem bywa tak, że ktoś robi na ograniczonej wielkości "coś porządnego"

No i jeszcze kwestia na (dla mnie wydaje się też ważna) na jakiej ścianie ma to być... w sensie wnęka, za kanapą na wprost TV itp.

A no i jeszcze określ jakość ściany... żeby ustalić czy to ma być coś wieszanego czy klejona fototapeta. (plakat w antyramie, na płótnie)

Cały obraz, Tryptyk, tylko motyw?

 

A tak naprawdę to niezależnnie odpowiedzi polecałbym firmy ktore drukują na zamówienie pod wymiar z Twojego obrazu...
(Jedyny minus to to że musisz zdobyć grafikę w naprawdę dobrej rozdzielczości) 

Pytania powyżej mają na celu tez ustalić przeznaczenie takiej grafiki, która moze np byc obrazem nadrukowanym na panel akustyczny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i sugestie. Co do położenia to grafika miałaby docelowo wylądować nad łóżkiem (kanapa jest do wywalenia) na ścianie regipsowej, wyłożonej dodatkowo gipsowymi, białymi "cegiełkami" (to są pojedyncze, płaskie nakładane z fugą cegiełki, a nie bloki - o ile ma to jakiekolwiek znaczenie):

2.JPG

 

Nie mam bladego pojęcia czym się to w takiej sytuacji mocuje. Format - szczerze mówiąc nie wiem ;) Chciałbym zapełnić tą przestrzeń nad łóżkiem, ale bez efektu przytłoczenia całości i zasłonięcia ściany. Tak pi razy oko strzelam, że przy pojedynczej grafice 120 x 70 cm, przy kilku oczywiście odpowiednio mniej. Preferencji co do ilości grafik nie mam - musiałbym obejrzeć propozycje i zobaczyć przy której mnie "chwyci". Co do oprawy to myślałem o antyramie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, ze względu no rodzaj ściany i to że łóżko jest i że nie chcesz przytłoczenia to wiemy, że fototapeta, ooogromny obraz albo naklejka z motywem odpada.

Sposób mocowania na kołki w ścianę miedzy cegiełki :D

Skorzystasz z miliona "drukarni online" i będziesz zadowolony zarówno temat będzie Ci odpowiadać bo dasz swoje zdjęcie jak i tak naprawdę nie jest to usługa którą można tak łatwo schrzanić ..... Tylko proszę pamiętaj.... im lepsza rozdzielczość zdjęcia tym lepiej... (drukowałem kilka razy plakaty na scianę, pierwszy i ostatni raz się nie udało bo dałem kiepskie zdjęcie)

aaaaa, nie polecam plakatów w antyramie, już nigdy więcej... z trzech prostych względów:
- znalezienie dużej i ładnej antyramy: drogie jak i ciężkie
- drukarnie jak nawet jak ustawiasz konkretny wymiar to czasem dodają jakąś tolerancje typu 5-10mm (weź teraz odetnij albo zagnij równy pasek po szerokiej krawędzi masakra)
- przy dużych wymiarach w grę wchodzi front plexi... ono odbija światło więc często to wkurza, zarówno przy patrzeniu jak i np odbijaniu światła w telewizor... no chyba że dokupujesz z powłoką ale znowu koszta rosną
 

polecam druk na płótnie... bez ramy wygląda też dobrze a jak będziesz chciał to dasz do jakiegoś zakładu i Ci zrobią z takiego materiału i w jakim kolorze będziesz chciał.

 

Zdjecie2: Wpisz sobie fantasy albo jakiekolwiek hasło które Cię interesuje i wybierz w narzędziach wyszukiwania rozmiar większy niz 8MpiX albo i więcej jak coś znajdziesz kilka fajnych (jak dla mnie można znaleźć na szybko)

Zdjęcie nr 1: rozważ może jakąś kompozycję? Tryptyk albo coś innego (nie będziesz długo szukał drukarni która oferuje takie usługi)

Ps. Sorrki że się rozpisałem i czasem brakuje składu ale czasem tak mam że się zapominam ;p

HD-Printed-sunset-over-font-b-fantasy-b-font-lands-picture-Painting-wall-font-b-art.jpg

obrazyfantasy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wschodzących polskich gwiazd malarstwa fantastycznego, warto się też zainteresować Mają Borowicz.

A tak w ogóle, to możesz też zaszaleć i pójść w bespoke ;-), to znaczy prawdziwy obraz/grafię, a nie wydruk z stocku - na na różnych konwentach/eventach związanych z fantastyką w różnych miejscach Polski (Pyrkon. Falkon, Polcon, Warszawskie Targi Fantastyki) zwykle wystawiają się może nie utytułowani, ale zdolni artyści, którzy namalują co zechcesz i będziesz miał prawdziwy unikat za rozsądną cenę.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dziko -  byłem rok temu na Pyrkonie, ale akurat na możliwość malowania obrazów nie zwróciłem uwagi. Widziałem tylko wyroby skórorobów - głównie postarzane mapy robione na skórach świńskich i cielęcych.  W tym roku się rozejrzę.

@Lukas Dalton - mniej więcej o czymś takim myślałem. Tylko nie chcę popaść w jakiś kicz ala landschaft ;) No i kwestia znalezienia dobrego materiału źródłowego. 

W każdym razie dzięki wszystkim za sugestie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gumol76 napisał:

pokusiłbym się o graffiti, kontakty (...) w studio tatuażu (...) w skate parku etc.

@White Haven, taka sugestia, jak będziesz szedł do skate parku szukać kontaktów w sprawie graffiti, to może wyjmij poszetkę...;-)

A żeby nie było off topic, polecam obsługę sklepu fototapeta24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lubo69 napisał:

@White Haven, taka sugestia, jak będziesz szedł do skate parku szukać kontaktów w sprawie graffiti, to może wyjmij poszetkę...;-)

Odrzuciłbym stereotypy, nawet nie wiesz ilu bywalców czy użytkowników skate parku wie czym są poszetki i gdzie je umiejscowić ;) Choć przyznaję, że nie miałem okazji jeździć na rolkach w garniturze, czy marynarce, ale też nie uważam, że byłoby to wskazane i potrzebne.

Graffiti wykonane na cegle zyskuje dodatkowy wymiar. Przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z graffiti trafiony. Fajnie by wyglądało.

Jednakże zamysł był o obrazie fantasy (nawet podane przykłady autorów gdzie "klimatyka" w miarę są dość podobne) po dwóch bibloteczkach z książkami i dwiema (widocznymi) półkami z planszówkami stawiałbym że graffiti odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fototapeta? - jestem na nie ;-)

Przepraszam za słabą jakość zdjęć.

6gjBrkM.jpg?1  OmYSi9i.jpg?1

 

Proponował bym coś surrealistycznego i wykonanego ręcznie.

Blejtram 140 x 100 cm-  olej-  technika laserunkowa.

Jeden z moich pierwszych obrazów który zapełnił niezagospodarowaną ścianę.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mosze napisał:

W całej historii malarstwa (chyba najwiecej w baroku) trochę głów poleciało ;-) np. często poruszany temat : David i Goliat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.