Skocz do zawartości

[ONLINE] Sklep internetowy Menswear..pl


White Haven

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zdumieniem odnotowalem, ze nigdzie na forum nie wspomniano dotad o polskim sklepie internetowym Menswear.

http://www.menswear.pl/

Asortyment skupia sie glownie na bardzo dobrej jakosci koszulach z bawelny doppio ritorto - podwójne skręcanej, szytych w malych, wloskich manufakturach. W ofercie znajduja sie zarowno modele o klasycznym kroju, jak i taliowane. Ceny pomijajac przeceny ksztaltuja sie na poziomie 180 zl.

Sklep oferuje ponadto spora game wloskich jedwabnych krawatow, skorzanych paskow, spinek, bielizny meskiej oraz skarpet. (welna merino, jedwab, bawelna merceryzowana)

Osobiscie zamowilem tam do tej pory kilka koszul, ich jakosc znacznie przebija to co oferuja polskie sieciowki pokroju Vistuli czy Prochnika. Wszystkie wzory przedstawione w sklepie znajduja sie w biezacej ofercie, czas oczekiwania to przynajmniej w moim wypadku 1-2 dni robocze od wplaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby gdzie powinienem byl to zamiescic? W dziale Poradnik miejski figuruja takze sklepy internetowe.

Dla rozwiania potencjalnych watpliwosci nie mam nic wspolnego z tym sklepem na gruncie zawodowym, zwyczajnie zrobilem tam kilka razy zakupy i z czystym sumieniem moge go polecic innym forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu zakupiłem w tym sklepie na próbę klasyczną niebieską koszulę i mam b. mieszane uczucia, wręcz pewne rozczarowanie - może dlatego, że oczekiwania były rozbudzone. Na początek plusy - obsługa ok - w ciągu 2 dni miałem koszulę, koszula ma niezły krój, slim jest naprawdę bardzo slim w porównaniu do np. angielskiego Charles Tytwhit.

Minusy, a właściwie jeden, ale b. ważny to materiał. Menswear imo pozycjonuje się jako włoski konkurent właśnie CT, zresztą na blogu firmy jest artykuł nawiązujący do CT. Problem polega na tym, że w CT koszule są w cenach 29, 34 i 59 funtów. W menswear 39 funtów (180 zł). Ww. porównanie sugeruje, że dostanie się coś lepszego niż CT z dwóch pierwszych półek, a tak imo nie nie jest. Właśnie ze względu na materiał, który jest przeciętny, a dodatkowo gniecie się jak diabli. Dawno nie spotkałem koszuli, która gniecie się jeszcze na desce do prasowania.

Oczywiście możliwe, że inne modele koszul mają inny, lepszy materiał. Jednak jeśli miałbym znów tam ryzykowac zakup to na pewno nie za 180 zł. W tej cenie anglicy chyba oferują więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceną nie należy się nigdy sugerować, bo tak to w Polsce sieciówki powinny sprzedawać złotymi nićmi koszule szyte, a tak naprawdę są one warte 1/5 swojej ceny.

Tyle ze włoskie tkaniny i produkty jakoś do mnie nie przemawiają, zawsze prawie są gorszej jakości niż analogiczne angielskie w podobnej cenie.

Sam sklep ma dla mnie mizerną ofertę pod względem koszul z podwójnymi mankietami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koszula za 180 zł może być dobrej jakości(i to przed przeceną)??

W polskim sklepie pewnie trudno. Ale w dobie internetu można patrzec szerzej. W angielskim internetowym w wyśmienitej jakości pewnie też nie, ale przyzwoitej/dobrej już tak. CT, o którym wspomniałem zapewnia przyzwoitą jakośc już za 34 funty przez cały rok. Ostatnio kupiłem też kilka koszul harvie hudson po 40 funtów (czyli w cenie menswear) i moim zdaniem są w dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wskazanym sklepie kupowałem głównie na przecenach, w czasie których koszule "garniturowe" kosztowały około 140 zł, a causualowe (taki sam materiał, inny krój) 99 zł. Nadmiernego gniecenia się nie zaobserwowałem, ale też odtąd nie miałem na sobie innych koszul z wyższej półki. Ogółem użytkuje bodajże 5 sztuk. Moim zdaniem jak za tą cenę oferują naprawdę przyzwoitą jakość, zwłaszcza jeżeli ktoś nie chce kupować za granicą. W każdym razie to na pewno lepsza (i tańsza) opcja niż zakupy w Vistuli/Wólczance/Próchniku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem tylko jedną "plastikową" koszule. Skład to 63% bawełny, 33% nylonu, 4% surowego jedwabiu. Przypuszczam że przeważająca większość użytkowników forum nigdy by takiej nie założyła. Ja mam parę tego typu. Koszule I&S są dobre dla szczupłych, angielskie slimy to przy nich worki. W najbliższym czasie kupie sobie bawełnianą i porównam do TM Lewin i CT. Dostałem dzisiaj info iż w następnym tygodniu będą mieli dostawę 100 nowych modeli koszul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@ White Haven - dzięki za miłe słowa i wzmiankę o menswear.pl na forum. Koszule kupowane są bezpośrednio z Włoch (Neapol) lub też poprzez Szwajcarię (koszule w cenach outletowych), więc to co jest na stronie sklepu odzwierciedla faktyczny stan magazynu.

@ Dan - poza propozycjami w zakładce "promocje", wszystkie koszule to bawełna doppio ritorto (two-ply) z włoskich tkalni, (tak samo jak jedwab z którego szyte są krawaty Iannalfo&Sgariglia tkany jest w Como). Większośc z oferowanych koszul sam też noszę i niektóre lubię bardziej lub mniej, niektóre gniotą się bardziej inne mniej. W zapytaniach od klientów nigdy nie ukrywamy, jeśli koszula jest trudna do prasowania i materiał mocno się gniecie, to tkanina naturalna i Włosi nie stosują apretury. Jeśli mogę jakoś pomóc to proponuję o mail na priv, prześlemy ze menswear.pl szwajcarski krochmal w spray'u, który ułatwi trochę prasowanie.

@ Parimigiano - nie mnie oceniac ferowanie wyroków bez znajomości konkretnego tematu (czyli tutaj tkanin z jakich szyte są koszula Iannalfo&Sgariglia). I&S współpracuje z jedną neapolitańską camicerią, która szyje praktycznie tylko na rynek szwajcarski i trochę na francuski i niemiecki, a to rynki b. nasycone i wymagające. Szwajcarzy są nota bene jednym z największych importerów włoskiej mody męskiej. O tym jak przekonałem Waltera Iannalfo do współpracy w Polsce pisałem na blogu, to w zasadzie przypadek, że koszule te dostępne są w Polsce. Sam dostaję próbniki tkanina od firm z którymi I&S współpracuje, wszystkie z nich to włoskie tkalnie. Niektóre z koszul I&S noszę już od 5-6 lat, użytkowuję je b. intensywnie (codziennie do pracy niestety garnitur & co) i nadal są bez zarzutu. Argument cenowy jest nietrafiony, ponieważ cena metra tkaniny jest względna i zapewniam Cię, że inna cenę za tą samą tkaninę płaci mała manufakturka, a inną camiceria szyjąca na duże rynki. Koszule w cenie promocyjnej kupuję bezpośrednio od I&S w Lozannie na koniec sezonu, głównie dlatego, że polski rynek jest bardzo wrażliwy na cenę i chciałem miec możliwośc udostępnienia koszul (w większości casualowych) po bardziej przystępnej cenie. Akurat ten eksperyment bardzo doceniają nasi klienci, mimo że z punktu widzenia sklepu jest on bardzo pracochłonny.

@ Caporegime - faktycznie mamy mało koszul z mankietami na spinki, ale taką ma ofertę I&S na Szwajcarię. Specjalnie dla menswear.pl zamówiliśmy zresztą partię koszul z mankietami na spinki na rynek polski.

@ Brzydallo - koszule z tzw. tkaniny "stretch" musiałem zakupic w pakiecie razem z innymi koszulami w propozycji outletowej, nie będąc do nich przekonany, ale niektóre z nich bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły niską "plastikowością" (-: Te które noszę, piorę i prasuję jak koszule bawełniane. Ale będę wdzięczny za każdy feedback na ich temat. Dodawanie nowej partii koszul jest w toku.

Mam kilka koszul CT (szytych zresztą w Polsce), prasuje się zdecydowanie łatwiej, ale komfort noszenia jest moim zdaniem (ze względu na tkaninę) niższy w porównaniu do I&S. Są też faktycznie bardzo szerokie. Myślę że sprowadza się to głównie do kwestii czy woli się styl brytyjski czy też włoski.

Z pozdrowieniami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...
24 minuty temu, tryhp3 napisał:

Czy ten sklep jeszcze istnieje, kupował ktoś cos ostatnio? Opinie kończą się na roku 2012 -> Opinie klientów • Sklep www.menswear.pl (sklepy24.pl)

Strona niby działa, ale nie ma certyfikatów i przeglądarka uznaje ją za niebezpieczną.

 

Czy próbowałeś zadzwonić do nich albo napisać maila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.