Skocz do zawartości

Rybnik Lazar MTM


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie o wcięciu chciałem napisać. Tam dodatkowo przyjdzie jeszcze nakładana kieszeń, która powinna poprawić całość wizualnie.

Ramiona będą krótsze, bardziej ścięte, miejmy nadzieję, że pozytywnie wpłynie to też na pionowe dopasowanie rękawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalaczam zdjecia z mojej ostatniej przymiarki. Jest to rzeczywsicie ostatnia przymiarka (czas mi sie juz konczy), kolejnym razem jade po odbior (podczas ktorego maja byc ostatnie szlify). Jesli ktos ma jakies wskazowki, co mozna by jeszcze poprawic to bylbym wdzieczny, ale oczywiscie rewolucyjnych zmian (typu ramiona, kozerka) juz nie dam rady wprowadzic.

post-2027-0-85881600-1461156133_thumb.jp

post-2027-0-31719700-1461156140_thumb.jp

post-2027-0-40257100-1461156154_thumb.jp

post-2027-0-43843900-1461156169_thumb.jp

 

Pojawilo sie tez pytanie jakich guzikow uzyc. Zrobilem fotke dostepnym:

post-2027-0-64072900-1461156178_thumb.jp

Te z rogu bawolego sa dosc jasne, w rzeczywistosci bardziej szaro-bezowe niz na zdjeciu. Te ciemne (podono granatowe) sa z plastiku. Ktore wybrac do formalnego garnituru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia sylwetki są pod kątem, więc każda ocena będzie obarczona ryzykiem z tego wynikającym, niemniej... Rzeczy, z którymi już niestety nic nie zrobisz, a szkoda, bo po to przecież po części korzysta się z mtm/bespoke, żeby je mieć pod kontrolą:

- marynarka sądząc po zdjęciu z przodu wydaje się za krótka (choć na zdjęciu z tyłu wygląda to lepiej, bez lepszego zdjęcia trudno rozstrzygnąć)

- guzik w marynarce wydaje się za wysoko

- klapy mogłyby być szersze, wyglądają jak w Bytomiu

Co do ramion należałoby zdać się na ocenę @mosze, ja nie jestem fetyszystą w tym zakresie ;-), moim zdaniem trochę są opadające, może da się coś z tym zrobić, ale nie jest jakoś szczegœlnie źle.

Spodnie jak widać słusznie idą do skrócenia.

Rozważyłbym mocniejsze (lekko, żeby nie popaść w przesadę) zaznaczenie talii, na zdjęciu z przodu w ogóle tego nie widać. Oczywiście o ilejest taka możliwość (zwłaszcza przy uwzględnieniu wygody noszącego).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia sylwetki są pod kątem, więc każda ocena będzie obarczona ryzykiem z tego wynikającym, niemniej... Rzeczy, z którymi już niestety nic nie zrobisz, a szkoda, bo po to przecież po części korzysta się z mtm/bespoke, żeby je mieć pod kontrolą:

- marynarka sądząc po zdjęciu z przodu wydaje się za krótka (choć na zdjęciu z tyłu wygląda to lepiej, bez lepszego zdjęcia trudno rozstrzygnąć)

- guzik w marynarce wydaje się za wysoko

- klapy mogłyby być szersze, wyglądają jak w Bytomiu

Co do ramion należałoby zdać się na ocenę @mosze, ja nie jestem fetyszystą w tym zakresie ;-), moim zdaniem trochę są opadające, może da się coś z tym zrobić, ale nie jest jakoś szczegœlnie źle.

Spodnie jak widać słusznie idą do skrócenia.

Rozważyłbym mocniejsze (lekko, żeby nie popaść w przesadę) zaznaczenie talii, na zdjęciu z przodu w ogóle tego nie widać. Oczywiście o ilejest taka możliwość (zwłaszcza przy uwzględnieniu wygody noszącego).

 

Marynarka jest rzeczywiscie stosunkowo krotka, ale od poczatku w taka dlugosc celowalem. Teraz, patrzac po zdjeciu, dodalbym moze z 1-2cm dlugosci. Poszukam zdjec z poprzedniej przymiarki, moze beda z lepszej perspektywy.

Z guzikiem od poczatku mialem problem, zeby go dobrze ustawic. Jak bylem na przymiarce, to momentami wydawalo sie, ze jest juz nawet za nisko. Nawet patrzac po tym zdjeciu, mam wrazenie, ze gorna szpilka jest ponizej wciecia w talii. Natomiast klapy, chyba nie sa jeszcze ulozone, tak jak bedzie to przy guzikach? Mam nadzieje, ze po zalozeniu guzikow, klapy wywina sie jeszcze spokojnie o 1-2cm nizej i ogolne proporcje beda lepsze. Chyba, ze sie myle?

Klapy byly zwezane po poprzedniej przymiarce, bo byly nieco za szerokie - mialy 10,5cm i byly troche szersze niz polowa ramienia. Mialy byc zwezone o 1cm, ale teraz tez mam wrazenie, ze mogly by byc szersze. Mierzylem je na miejscu i wychodzilo niecale 9cm - wiec wcale takie waskie tez nie sa. Przede wszystkim mam dosc szerokie ramionaw stosunku do reszty sylwetki (dlatego glownie zdecydowalem sie na MTM) . Moze daloby sie je teraz jeszcze minimalnie poszerzyc poprzez wieksze rozwarcie?

Co do taliowania, to tez sie nad tym zastanawiam - na zdjeciach marynarka wyglada troche przyciezko, na zywo sprawiala lepsze wrazenie. Tak jak mowisz, troche obawiam sie utraty komfortu. Zadzwonie jeszcze zapytam, czy bedzie to problem przy odbiorze.

 

Czy celowo wybrałeś marynarke na 2 guziki,mam wrażenie że znacznie lepiej wygladałaby na,, dwa i pół guzika".

Nie podoba mi się dół marynarki.

 

Marynarka jest na 2 guziki, bo nie chcialem kombinowac. Wolalem pojsc w bezpieczna opcje. Moze przy nastepnym garniturze pomysle o dwoch i pol. A dlaczego uwazasz, ze byla by to lepsza opcja?

Jakies dokladniejsze uwagi co do dolu marynarki? Wedlug mnie tez cos na dole nie do konca gra. Kazalem podciac poly marynarki o 0,5-1cm, zeby ja troche otworzyc dolem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Marynarka jest na 2 guziki, bo nie chcialem kombinowac. Wolalem pojsc w bezpieczna opcje. Moze przy nastepnym garniturze pomysle o dwoch i pol. A dlaczego uwazasz, ze byla by to lepsza opcja?


Jakies dokladniejsze uwagi co do dolu marynarki? Wedlug mnie tez cos na dole nie do konca gra. Kazalem podciac poly marynarki o 0,5-1cm, zeby ja troche otworzyc dolem. "


 


Mam większość marynarek na dwa guziki dopiero ostatnio kupiłem na dwa i pół i widzę,że to wygląda o niebo lepiej.Niestety większość marynarek z wieszka jest szytych w wariancie na 2guziki ale przy opcji szycia na wymiar nie ma tego ograniczenia:) dlatego naśtępnym razem spróbuj a na pewno docenisz takie rozwiązanie.


Dokładnie to miałem na myśli aby poły marynarki bardziej otworzyć.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, posiadam nawet jedna marynarke na 2 i pol guzika, ale zawsze nosze ja na 2 guziki i dla mnie wyglada wtedy normalnie jak zwykla dwuguzikowa. Ale ja sie nie znam :P 

Jutro jade odebrac garnitur. Dzwonilem dopytac sie, co jeszcze moge zmienic: szerokosci klap, konstrukcji ramion juz nie rusze, natomiast w dniu odbioru beda ustalane dlugosci nogawek, rekawow (w pewnym stopniu), taliowanie marynarki, wysokosc guzikow (kazalem zostawic co sie da do ustalenia juz przy mnie, zebym mial jeszcze wplyw na efekt koncowy). Prosze o rady na temat wymienionych przeze mnie rzeczy.

- Na pewno dlugosc nogawek bedzie krotsza - bede dazyl do tego, zeby przy zalozonych szelkach nogawka z przodu zalamywala sie raz  w niewielikim stopniu.

- Rekawy sa OK? Mysle, czy by jeszcze z 2-3mm ich nie skrocic, zeby pokazac wiecej mankietu.

- Sprobuje marynarke delikatnie wytaliowac.

- Po taliowaniu ustalic wysokosc guzika i wywiniecie klap - i tu mam najwiekszy problem, jak sie za to zabrac. Na zywo wyglada to inaczej niz na zdjeciach. Sa tu jakies zasady, ktorymi mozna by sie kierowac?

- Na koniec, jesli bedzie taka mozliwosc i koniecznosc, podciac poly marynarki - ale tu tez prosilbym o rade, jak to zrobic - od dolnego guzika do dolu zebrac po 0,5-1cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zastosować odwrotną kolejność - najpierw ustalić wysokość guzika, a później taliować. Guzik powinien być na wysokości talii, a zatem jego położenie determinuje miejsce taliowania.

 

Rękawy są OK moim zdaniem. Jak skrócisz o 2mm, też będzie dobrze, ale wydaje mi się, że im bardziej formalny garnitur, tym wystawania mankietu powinno być dyskretniejsze, zwłaszcza że i tak kontrast z białą koszulą jest duży, a i poszetka w TV fold będzie wystawała jedynie nieznacznie (tak zakładam).

 

Jeżeli chodzi o klapy, to nie bardzo rozumiem wątpliwości. W każdym razie jak się da, to wg mnie lepsze byłyby 1-2 cm szersze (orientacyjnie po zdjęciach, zwykle dobrze wygląda, jeżeli klapy stanowią połowę odległości od widocznej koszuli do ramienia). Poza tym skoro już garnitur jest zamawiany, to klapy mogłoby się ładnie rolować - popatrz na zdjęciach np. na profilach FB Zaremby czy Krupa&Rzeszutko, choć nie wiem, na ile jest to osiągalne w przypadku prostego MTM (notabene ktoś kiedyś relacjonował wypowiedź krawca, że niektórzy klienci to wręcz reklamują, bo powinno być zaprasowane na płasko :-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zastosować odwrotną kolejność - najpierw ustalić wysokość guzika, a później taliować. Guzik powinien być na wysokości talii, a zatem jego położenie determinuje miejsce taliowania.

 

Rękawy są OK moim zdaniem. Jak skrócisz o 2mm, też będzie dobrze, ale wydaje mi się, że im bardziej formalny garnitur, tym wystawania mankietu powinno być dyskretniejsze, zwłaszcza że i tak kontrast z białą koszulą jest duży, a i poszetka w TV fold będzie wystawała jedynie nieznacznie (tak zakładam).

 

Jeżeli chodzi o klapy, to nie bardzo rozumiem wątpliwości. W każdym razie jak się da, to wg mnie lepsze byłyby 1-2 cm szersze (orientacyjnie po zdjęciach, zwykle dobrze wygląda, jeżeli klapy stanowią połowę odległości od widocznej koszuli do ramienia). Poza tym skoro już garnitur jest zamawiany, to klapy mogłoby się ładnie rolować - popatrz na zdjęciach np. na profilach FB Zaremby czy Krupa&Rzeszutko, choć nie wiem, na ile jest to osiągalne w przypadku prostego MTM (notabene ktoś kiedyś relacjonował wypowiedź krawca, że niektórzy klienci to wręcz reklamują, bo powinno być zaprasowane na płasko :-) ).

 

Wysokosci guzika sie nie ustala;) Ona wychodzi z obliczen:) Mozna oczywiscie kombinowac przesuniecia  +-2cm ale z ustalaniem ma to niewiele wspolnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiarow ciala:)

Garnitur to matematyka. 

Mega konkretna odpowiedz...

 

Panowie, ktos ma jezcze jakies wkazowki, co poprawic? Zwlaszcza jeli chodzi o wysokoc guzika i rozwarcie klap dolem?

A no i na ktore guziki sie zdecydowac? Plastikowe jednolite ciemne, czy te drugie, jasniejsze, niejednolite (zdjecia strone wczeniej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zamówiłem spodnie z lekkiej wełny (230 g/m):

 

- wysoki stan

- zapięcie na 2 guziki 

- klamerki do regulacji

- guziki na szelki

- pojedyncze zaszewki

- manszet około 5,5 cm

- kieszonka na monety z patką

 

post-5320-0-20036200-1463745282_thumb.jp

 

post-5320-0-37725300-1463745285_thumb.jp

 

post-5320-0-95577000-1463745287_thumb.jp

 

post-5320-0-66168700-1463745289_thumb.jp

 

post-5320-0-92185600-1463745291_thumb.jp

 

Co sądzicie? Oczywiście to narazie pierwsza przymiarka, do zrobienia jeszcze:

- zwężenie nogawek i zrobienie manszetu

- patka zostanie zmniejszona, narazie to tylko wykrojony materiał

- zaszewki będą na zewnątrz

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.