Skocz do zawartości

Kosmetyczka


Luciano

Rekomendowane odpowiedzi

I dlatego trzeba o tym dyskutować i edukować.A,ze jest to miejsce gdzie głównie piszą mężczyżni to właśnie do nich skierowany jest ten apel.

Nie przekonasz mnie jednak do tego ,ze kobiety i męzczyźni identycznie podchodzą do tego tematu.Jesteście zdecydowanie większymi ignorantami w tej sprawie co nie znaczy ,ze kobiety też nie powinny sie czasami przyłozyć do dokładniejszej pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J... pielęgnacja stóp i pedicure to powinien być temat, który znacie wszystkie bardzo dobrze, a niestety jest z tym bardzo różnie...

To trochę jak w tym dowcipie: pani zwraca panu uwagę "pan jest cham, pan nie zna zasad kultury" - "znam ale nie używam"

EDIT:

znalazłem na onecie:

Upiększanie palców u nóg – są one wydłużane, skracane lub zwężane, by mieścić się w sandałach projektantów mody. To najnowszy hit w chirurgii kosmetycznej dla kobiet, które chcą wyglądać idealnie w swych sandałkach z cienkich paseczków. W sytuacji gdy Keira Knightly podobno korzysta z dublerki do ujęć stóp, gdyż jej własne są "za duże i zbyt żylaste", a haluksy Victorii Beckham zajmują niemal tyle samo miejsca na szpaltach co jej mąż, niż dziwnego, że także zwykłe śmiertelniczki stresują się wyglądem swoich stóp.

Lista zabiegów poprawiających palce u stóp, a kosztujących od 3000 funtów wzwyż, zawiera:

chowanie palca – mały palec zostaje wyszczuplony, by stopa zmieściła się do wąskich butów. Zabieg może obejmować przykrawanie kości i redukcję tłuszczu;

wyszczuplanie palców – usuwane są warstwy tłuszczu, które sprawiają, że palce wyglądają nierówno;

skracanie palców – zmniejszana jest długość palców (zwykle drugiego), by tworzyły idealny kształt łuku;

podnoszenie stopy – podnoszone jest podbicie, by kobiecie było wygodniej na wysokich obcasach.

Ktoś chętny? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

J... pielęgnacja stóp i pedicure to powinien być temat, który znacie wszystkie bardzo dobrze, a niestety jest z tym bardzo różnie...

To trochę jak w tym dowcipie: pani zwraca panu uwagę "pan jest cham, pan nie zna zasad kultury" - "znam ale nie używam"

EDIT:

znalazłem na onecie:

Upiększanie palców u nóg – są one wydłużane, skracane lub zwężane, by mieścić się w sandałach projektantów mody. To najnowszy hit w chirurgii kosmetycznej dla kobiet, które chcą wyglądać idealnie w swych sandałkach z cienkich paseczków. W sytuacji gdy Keira Knightly podobno korzysta z dublerki do ujęć stóp, gdyż jej własne są "za duże i zbyt żylaste", a haluksy Victorii Beckham zajmują niemal tyle samo miejsca na szpaltach co jej mąż, niż dziwnego, że także zwykłe śmiertelniczki stresują się wyglądem swoich stóp.

Lista zabiegów poprawiających palce u stóp, a kosztujących od 3000 funtów wzwyż, zawiera:

chowanie palca – mały palec zostaje wyszczuplony, by stopa zmieściła się do wąskich butów. Zabieg może obejmować przykrawanie kości i redukcję tłuszczu;

wyszczuplanie palców – usuwane są warstwy tłuszczu, które sprawiają, że palce wyglądają nierówno;

skracanie palców – zmniejszana jest długość palców (zwykle drugiego), by tworzyły idealny kształt łuku;

podnoszenie stopy – podnoszone jest podbicie, by kobiecie było wygodniej na wysokich obcasach.

Ktoś chętny? :D

To zadziwiające, że są ludzie o tak żałośnie niskim poczuciu własnej wartości, że decydują się na takie rzeczy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego kobiety mialyby robic takie zabiegi , dla mnie to juz przesada . Jesli kobieta ma zadbane stopy to moze byc pewna ze spodobaja sie mezczyznie :)

Co do pielegnacji meskich stop to pewnie gdzies juz to bylo napisane ale pumeks dziala cuda Panowie .

To wlasnie uzywanie pumeksu powoduje zniesienie wszystkich zapachow ktorych chcemy uniknac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracajam duza uwage na dlonie i stopy (paznokcie glownie oraz stopien zadbania) u kobiet i niestety, ale zgadzam sie z kolega Immune, poziom zaniedbania stop potrafi byc powalajacy w przypadku kobiet i wydaje mi sie, ze problem ten jest o wiele bardziej widoczny, bo znacznie wiecej kobiet nosi odkryte obuwie w sezonie wiosenno-letnim. Nie twierdze oczywiscie, ze mezczyzni wypadaja lepiej, ale drogie panie jesli juz decydujemy sie wcisnac stopy w lekkie sandaly pokazujace 90% stopy, to prosze chociaz uzyc tarki do piet/pumeksu i odswiezyc lakier jesli takowy jest w uzyciu.

Co do oryginalnego pytania to wydaje mi sie, ze podstawy wystarcza, zaopatrzyc sie w porzadny obcinak do paznokci, pilnik (dosc latwo dostepne miekkie bloczki z papierem sciernym o roznym stopniu scieralnosci), latem jesli jest takowa opcja odswiezac czesciej, talk'owac lub smarowac kremami do stop. Masaz, nawet krotki, po calym dniu w butach tez dobrze robi.

Jesli kobieta ma zadbane stopy to moze byc pewna ze spodobaja sie mezczyznie

Oj zalezy:)

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie czy moze ktos polecic akcesoria do pielegnacji paznokci? szukam dobrej jakosci obcinaka, wykonanego ze stali nierdzewnej, w tym stylu:

Dołączona grafika

Zwilling jest wykonawca powyzszych, ale szukam tez alternatyw oraz opinii, moze ktos probowal.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie preferuje obcinak, mam dosc twarde paznokcie i nozyczki dosc nieprzyjemnie wyginaja paznokiec podczas obcinania. Miekki pilnik jest dobry, ale tez szukam czegos porzadnego, bo tanie miekkie pilniki zuzywaja sie w przeciagu miesiaca.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moze ktos polecic akcesoria do pielegnacji paznokci? szukam dobrej jakosci obcinaka, wykonanego ze stali nierdzewnej, w tym stylu:

Dołączona grafika

Zwilling jest wykonawca powyzszych, ale szukam tez alternatyw oraz opinii, moze ktos probowal.

Pozdrawiam,

dsc.

Dostałem w prezencie komplet zwilling'a w efektownej szkatułce który zawiera taki obcinacz, nie mam zastrzeżeń co do jakości lecz nie widzę też różnic w użytkowaniu w stosunku do zwykłych gilotynek Victorinoxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba takie mam dwa:) supermarket no-brand, pomyslalem, ze zrobie upgrade i kupie cos lepszego, ale jak rzucilem okiem na ceny to zaczalem sie zastanawiac czy jest sens. Z jednej strony te drozsze winny byc trwalsze, ale z drugiej strony, jak zgubie obcinak za 5zl to nie ma placzu, jak posieje cos za 30euro to geba mi sie nie bedzie usmiechac raczej.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam i polecam powszechnie dostępne obcinacze scholl.

kiedyś awaryjnie kupiłem tani obcinacz nieznanego pochodzenia za 5pln i wyszczerbił się przy pierwszy użyciu :evil: .

uważam, że bardzo drogie obcinacze też nie mają sensu. powierzchnia tnąca z czasem tępi i szczerbi się niezależnie od ceny produktu.

scholl spokojnie starcza na rok lub dłużej. nie żal wyrzucić i kupić nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.