Skocz do zawartości

Koszule na lato - co i gdzie kupić?


tgs

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję od dłuższego czasu koszul nadających się do noszenia przy temperaturach 30+. Szukałem głównie koszul lnianych lub z domieszką lnu, ale dużo tego na rynku nie ma (lub nie potrafię znaleźć). Jakie inne tkaniny mogą zapewnić podobny komfort?

 

Czy znacie jakieś sklepy internetowe mające takie koszule w ofercie? Interesuje mnie głównie styl casualowy / smart-casual.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wólczance są koszule len/bawełna (55/45 chyba) w dobrej cenie (~100-150PLN w zależności od koloru).

W Peek&Cloppenburg'u są przynajmniej dwóch marek (Christopher Berg i jeszcze jednej) 100% len.

Jest ich mniej niż bawełnianych ale można znaleźć

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Marks&Spencer widziałem białe ze 100% lnu, z dość dużym kołnierzykiem. Na tyle dużym, że można spróbować używać z krawatem. Cena chyba 169zł.

 

W P&C z serii McNeal na stoiskach wyprzedażowych można jeszcze znaleźć białe 100% bawełna, ale o bardzo luźnym splocie i z włoskim kołnierzem. Mam takie dwie i w upały dają radę - noszone pod krawatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję od dłuższego czasu koszul nadających się do noszenia przy temperaturach 30+. Szukałem głównie koszul lnianych lub z domieszką lnu, ale dużo tego na rynku nie ma (lub nie potrafię znaleźć). Jakie inne tkaniny mogą zapewnić podobny komfort?

 

Czy znacie jakieś sklepy internetowe mające takie koszule w ofercie? Interesuje mnie głównie styl casualowy / smart-casual.

 

Dobra praktyką jest empiryczne sprawdzenie przewiewności. Kluczowy jest - jak pisze kolega Hargin - splot materiału, skład drugorzędny (o ile naturalny).

 

Empiryczne sprawdzenie = należy przyłożyć usta do lewej strony materiału i dmuchnąć oceniając "ekspercko" czy jest ok ;)

 

mega splotem na lato jest drobna siateczka ale to raczej domena koszul z krótkim rękawem, w każdym bądź razie nie spotkałem takowej z długim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, poszukam tych marek gdzieś w sieci (chwilowo nie mam dostępu do wymienionych sklepów).

 

damiance - dzięki za sztuczkę, może uda się też coś znaleźć w lokalnych sklepach (mieszkam chwilowo pod Genewą), choć w moim zasięgu cenowym to raczej jest kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ktoś widział cienkie koszule z lnu lub mieszkanki len/bawełna? Sprawdzałem te z Marks&Spencer, Nils Sundstrom i wydają się grube i ciężkie, więc sceptycznie podchodzę do ich noszenia w letnie upały. Mam cienka koszule 55% len i 45 bawełna z Dressmanna, która na upały sprawuje się idealnie i szukam czegoś podobnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie opinie o koszulach lnianych z Tatuum?

Mam jedną - jakoś lnu jest dobra i ogólnie koszula jest jak znalazł na upały. Materiał jest przewiewny, dobrze wchłania pot itd. 

 

Natomiast jest to koszula z kolekcji 2014. Te obecne jakoś designem nie zaskakują. Problemem sa teraz kołnierzyki, które są - co by tu nie mówić - nieciekawe. Dodam, że mimo standardowej figury ich fasony, nawet te slim są bardzo obszerne i u mnie nie obyło się bez poprawek krawieckich. Możesz kupić jedną w cenach wyprzedażowych, myślę że będziesz zadowolony. 

 

O, mogę tę polecić:

http://eshop.tatuum.com/pl/koszula/26838-adamus-1-classic.html

Za taką cenę można spokojnie kupić, tylko uprzedzam, że prawdopodobnie nie unikniesz wizyty u krawca ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, mogę tę polecić:

http://eshop.tatuum.com/pl/koszula/26838-adamus-1-classic.html

Za taką cenę można spokojnie kupić, tylko uprzedzam, że prawdopodobnie nie unikniesz wizyty u krawca ;)

 

Masz akurat tą czy z zeszłego roku? Bo przymierzałem ją i wydaje się, że materiał niestety ma gęsty splot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.