Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja :) Zdjęcia niestety ponownie lichej jakości.

 

2013-08-07_173937.jpg

 

Czy ta marynarka wymaga jakichś poprawek? Jeśli chodzi o moje wrażenia to są bardzo dobre, marynarka nie krępuje ruchów, a jednocześnie nie ma nadmiaru materiału. Nie marszczy się też na plecach. Nie jestem jednak przekonany co do jej wyglądu gdy jest zapięta na jeden guzik - prawdopodobnie jest to kwestia kolorystyczna - połączenie z ciemnymi spodniami. Koszula lniana M&S (lub z jego dużą domieszką?), naturalnego koloru lnu (zdjęcie trochę przekłamuje), niestety nie mam innej koszuli button down, a w zwykłej przez kołnierz, wyglądam jak Tony Montana. Po białą koszulę wybieram się dopiero w weekend. Poszetka dziergana koloru ceglanego (jak krata na marynarce). Spodnie też są doraźne, wysyłka z Bytomia się opóźnia i nie ma perspektyw, aby dotarły jeszcze w tym tygodniu.

 

Zgodnie z sugestią Filipa, kupiłem również knit - jest w drodze :)

 

Proszę także o opinię odnośnie połączenia kolorystycznego z poniższego zdjęcia Obecnie zastanawiam się również nad fioletową (lekko purpurową) muchą typu „diamond tipped”

 

2013-08-07_174056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :) Zdjęcia niestety ponownie lichej jakości.

 

 

Proszę także o opinię odnośnie połączenia kolorystycznego z poniższego zdjęcia Obecnie zastanawiam się również nad fioletową (lekko purpurową) muchą typu „diamond tipped”

 

 

Marynarka ciekawa i leży całkiem nieźle. Niestety koszula i spodnie rujnują cały zestaw. Koszule w tak bladych i cielistych kolorach źle wyglądają do jakichkolwiek marynarek. Biała lub błękitna wyglądałaby tutaj o niebo lepiej. Spodnie niebieskie lub brązowe zamiast czarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, spodnie są totalne z innej bajki - choć nieźle namęczyłem się ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru :) obecnie czekam na przesyłkę ze spodniami ze zdjęcia poniżej. Niestety popielatych (drugie zdjęcie) nie było w moim rozmiarze, ale docelowo takie właśnie chciałbym kupić. Oliwkowe z tego co wiem, są nieco jaśniejsze niż na zdjęciu - mam nadzieję, że będą się fajnie komponować

 

middle_img_648.jpgmiddle_img_711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O koszuli pisał Mister V, to został jeszcze krawat.

Zaproponowany przez Ciebie nie jest zły, ale w tej samej tonacji co marynarka i obawiam się, że te dwa elementy się 'zleją', Krawat powinien wnosić pewien akcent, wyróżniać się na tle garnituru/koszuli.

Marynarka ma ładny wzór i krawat nie powinien z nią na tym polu konkurować - myślę, dobrym wyborem byłby gładki (albo z mikrowzorem) granat lub czekoladowy brąz. Sprawdziłby się także szary w kolorze marynarki lub o kilka tonów ciemniejszy (np. we wzór jodełka).

 

I dlaczego, na litość boską, zacząłeś kompletowanie garderoby od oliwkowych spodni? Bo były tanie, rozmiar pasował?

Mógłbyś przez kolejne 2 lata nie wychodzić poza bezpieczne pole biały/niebieski/granat/szary/antracyt z bordowymi/brązowymi/czerwonymi akcentami i świetnie wyglądać. Po co na samym początku to komplikować?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spodnie to zastanawiałem się dość długo, ale faktycznie oliwkowy nie jest zbyt uniwersalnym kolorem :) kupiłem, bo mi się podoba ich faktura a kolor sam w sobie też jest ciekawy. Miałem zamiar kupić obie pary spodni ze zdjęć i te niepasujące ewentualnie zwrócić, ale niestety popielate są za małe, więc wziąłem tylko oliwkę. Cena gra rolę drugorzędną, choć wiadomo, że nie chciałbym wydać przesadnie wiele… ale gdzie szukać dobrych spodni w polskim internecie?

 

Granatowy krawat to jest dobry pomysł - tak zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poproszę o poradę, strasznie nakręciłem się na lnianą dwurzędówkę z Zary, zamówiłem nie będąc pewnym rozmiarówki.

Widoczna na zdjęciach marynarka to rozmiar 50, przy czym mój standardowy to 48. Po przymiarce widać, że rękawy są znacznie za długie/ręce za krótkie . Chciałbym jednak zapytać was czy reszta dobrze leży, i wystarczy tylko skrócić rękawy czy dać sobie spokój i po prostu ją zwrócić? 

post-4095-0-05494500-1376028972_thumb.pn

post-4095-0-40108800-1376029050_thumb.pn

post-4095-0-74177900-1376029140_thumb.pn

post-4095-0-42796600-1376029235_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poproszę o poradę, strasznie nakręciłem się na lnianą dwurzędówkę z Zary, zamówiłem nie będąc pewnym rozmiarówki.

Widoczna na zdjęciach marynarka to rozmiar 50, przy czym mój standardowy to 48. Po przymiarce widać, że rękawy są znacznie za długie/ręce za krótkie . Chciałbym jednak zapytać was czy reszta dobrze leży, i wystarczy tylko skrócić rękawy czy dać sobie spokój i po prostu ją zwrócić? 

Jeśli sobie zostawisz tę marynarkę, to pomyśl nad innym krawatem - ten wg mnie nie idzie w parze z klapami - za wąski. Chociaż na zdjęciu przypomina też szerokość 8cm, tylko może się tak ułożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czarnych butów chyba lepsze będą antracytowe, choć nad granatowymi też się zastanawiałem, ale osobiście preferuję raczej monochromatyczne barwy. Mam też pytanie odnośnie koszuli, czy lekko popielata też będzie wiele gorszym wyborem od białej? (mowa o zestawie casualowym) Jest to w zasadzie bardzo jasny kolor stalowy, chłodny popielaty. W komplecie z marynarką tworzą bardziej stonowany zestaw - sama koszula nie wybija się tak mocno jak biała, ale tą też oczywiście kupię - to raczej podstawa. Czy któryś z krajowych producentów oferuje wełniane spodnie, bez żadnej syntetycznej domieszki? Mam lekką awersję do sztucznych tkanin, choć tylko częściowo uzasadnioną

 

Nawiązując do obuwia, to obecnie szukam brązowych monków w rozmiarze UK13, chwilowo mam tylko czarne, więc nie mam wielkiego pola manewru. Jak dla mnie, monki forever and ever :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.