Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Można nosić różne rzeczy: biała koszula + knit ciemny tj. grantowy lub czarny lub bordowy; zobacz np. tego pana ma inną marynarkę ale: http://www.voxsartoria.com/post/31679312473/b-w-herringbone-tweed-nothing-more-classic-for Albo błękitna koszula (choć wolałbym białą) ale jasna i podobnie z krawatami.. To są, msz, zestawy łatwe i bezpieczne. Do koszuli jak na zdjęciu nie założyłbym tego krawata. Chyba w ogóle nie założyłbym krawata. Zaś do tego krawata spróbuj którąś ze wspomnianych wcześniej koszul. 

Można też pobawić się wzorami ale to już jest bardzo szczegółowa zabawa i nie da się prowadzić na takim poziomie ogólności

 

@moderator - może to przenieść do poradni? Zrobione - Velahrn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakie dobrać spodnie do marynarki w kolorze bardzo ciemny granat, prawie czarny? Szare? Może jeszcze macie pomysł na jakiś kolor

Nie ten wątek. 

 

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/380-forumowa-poradnia-stylistyczna/

 

 

Natomiast odnośnie pytania, to wszystko zależy gdzie ten zestaw ma być założony oraz co to za marynarka,. czy jest bardzo elegancka, czy może casualowa. Jeżeli nie nie udzielisz więcej informacji, to rekomenduję szare. ;)

 

 

 

PS. Będzie super jak moderator podepnie Forumową poradnię stylistyczną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.vistula.pl/product-pol-2320148-Marynarka-COVENTRY-BASIC-AS-Lantier.html

 

O taka marynarka ;) Tylko, że na łokciach ma zamszowe brązowe łaty. No i jest sporo ciemniejsza, w zasadzie czarna. 

 

PS. Następnym razem będę pisał w Poradni ;)

 

Sam kolor spodni do takiej marynarki to nie problem. Jeżeli ma być bardziej elegancko, to kup ciemnoszare, albo jaśniejsze o ton od marynarki wełniane spodnie. Jeżeli możesz sobie pozwolić na odrobinę luzu, to kup w takim samym kolorze, tylko niech materiał będzie w kratę, albo inny ciekawy wzorek. Można oczywiście też założyć takie kolory jak: ciemny fiolet, butelkowa zieleń, bordowy. Nic również nie stoi na przeszkodzie żeby w słoneczny dzień założyć do takiej marynarki białe spodnie, ale marynarka która przesłałeś nie nadaje się raczej na upały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taka sytuacja:

 

Rodzaj wydarzenia: ślub oraz wesele.

Ja w roli drużby.

 

Posiadane elementy ubioru:

 

Garnitur podobny do tego (Vistuli, szary, w drobne paski, taliowany i takie tam):

http://sklep.vistula.pl/pol_pl_Garnitur-PAGNINI-Lantier-2323663_1.jpg

Buty MD, brogi (wiem, że nie gładkie buty nie są formalne, za to okazja tak, tyle, że na zakup innych, bardziej pasujących, butów raczej nie będę miał pieniędzy, a weselny dress code i tak będzie, po polsku, zwyczajnie olany przez większość współbiesiadników):

http://static.massimodutti.net/3/photos/2013/V/1/2/p/2226/222/800/2226222800_2_1_1.jpg?timestamp=1360237009899

 

Pytanie: co do tego? Myślałem o dodatkach w odcieniach niebieskiego, chociaż wolałbym zieleń. Nie wiem tylko czy do tej okazji pasuje - zazwyczaj widzi się kremowe, srebrne czy błękitne dodatki, które mnie osobiście średnio się podobają z racji braku kontrastu w takich zestawach. No i kremówki i błękitne bezy mogą średnio korespondować z raczej biznesowym charakterem garnituru (czy wspominałem, że garnitur, podobnie jak buty, jest niewymienny w tym wypadku?). Zatem: jaką koszulę, krawat, poszetkę i skarpety proponujecie/doradzacie? Czy podczas takiej okazji trzeba/wypada wpinać kwiat do butonierki?

 

No i już abstrahując od faktu, że garnitur i buty są tu niestety niewymienną bazą, jak wg was do siebie pasują? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty i garnitur mogą być. Zresztą - skoro nie ma tutaj manewru, to nie ma co się zamartwiać.

 

Koszula biała, skarpetki czarne, poszetka biały len, delikatny tv fold (lekko wystający krawędzią). To jest pewnik.

 

Krawat - jaki Ci się podoba, ale bez szaleństw. Spokojny, stonowany, gładki lub z delikatnym wzorkiem.

 

Jeśli pan młody będzie miał kwiatek/wiązankę (tak ostatnio modną ;) ), to ja bym sobie wpiął biały goździk (uwaga: najlepiej przygotować pętelkę do mocowania i upewnić się, że butonierka jest przecięta). Jeśli pm bez kwiatka, to bym chyba odpuścił, aby nie zaszła pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, skwapliwie skorzystam z rady Immune, zwłaszcza, że miałem b. podobny pomysł na to (tyle że poszetkę chciałem w niebieskie pajsleje, z tym, że miałem wątpliwości co do nadmiernej dominacji jednego koloru). Co do kwiatka, to podejrzewam, że odpuszczę - nie warto wychodzić przed szereg pana młodego. Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś sugestie, to bardzo proszę, bez krępacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarpety daj Forest green albo burgund, to wciąż oficjalnie, ale ciekawiej.

Poszetkę wedle uznania, biały łeb ułożony w "płomień" albo wzorzasta jedwabna w puffa.

Na wesele dorób guziki do spodni i szelki dokup, nie będziesz miał problemu z opadającymi w tańcu spodniami, a i to dodatkowy wzór do budowania wizerunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarpety forest green do czarnych butów i ciemnoszarego garnituru, na oficjalną okazję? Rozumiem, że w żółte grochy?

 

Szarego. Do czarnych butów i grafitowego garnitutu idealnie pasują czerwone skarpety, ale z szarym będzie się to już trochę gryźć. 

To nie pogrzeb w deszczowy dzień lub smoking na wieczór by się ograniczać do czarnych skarpet. 

 

Ale kto co lubi, informuję, że tak się da i nie jest to jakiś ultra-hardcore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę :-) W ferworze wyprzedaży kupiłem garnitur  - http://sklep.vistula.pl/product-pol-2324672-Garnitur-COLUMBIA-BIS-Vistula.html i dorzuciłem koszulę - http://sklep.vistula.pl/product-pol-12374-Koszula-FLAG-NEW-Vistula.html

 

Chciałbym do tego dobrać zestaw: krawat + poszetka z poszetka.com. Póki co jestem totalnie zielony i musiałbym eksperymentować na miejscu w garniturze, ale póki co nie ma takiej opcji jeszcze. W związku z tym chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze jakiegoś konkretnego zestawu, ewentualnie podrzucenie jakiś inspiracji do tego rodzaju zestawu (tj. garnitur w granacie, koszula w błękicie). 

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym zestawie będzie ciężko coś zepsuć - na początek bezpieczne tonacje - np. bordo i niebieski o różnym natężeniu (bordwoy krawat, poszetka w niebieskie/grnatowy paisley, czerwona w granatowe grochy itp.), także zielony krawat i biała poszetka

Krok dalej - szary krawat z fakturą (jodełka PoW, cz-b pepita) i prawie dowolna poszetka, zielony krawat i poszetka z elementami brązowymi.

Wybrałeś dobrą, bezpieczną bazę (sam niestety tak lubię), teraz pora na zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem podobny do przedstawionego kilka postów wyżej, tyle, że jestem jeszcze bardziej czynnym uczestnikiem ślubu. Na szczęście całość ogranicza się do ślubu cywilnego + obiadu/kolacji dla najbliższych, także mogę nieco bardziej dać się ponieść fantazji (chociaż też bez przesady, chciałbym się trzymać dość stonowanych dodatków).

 

W chwili obecnej posiadam granatową marynarkę i kilka par szarych (w różnych odcieniach) spodni. Zastanawiam się nad kupnem jaśniejszego garnituru (kolor jak tutaj http://sklep.vistula.pl/product-pol-2324671-Garnitur-COLUMBIA-BIS-Vistula.html), ale z racji nieco bardziej nieformalnej otoczki chyba mogę skusić się na zestaw o którym pisałem - marynarkę + szare spodnie.

 

Potrzebuję Waszej rady w kwestii dodatków, od koszuli poprzez krawata, buty i poszetkę (bo chyba w końcu kupię swoją pierwszą...).

 

Koszula: wolałbym się ograniczyć do tego, co mam, tj. jasnoniebieska gładka bądź nieco "ciemniejsza", biała w drobną granatową pepitkę. W grę wchodzi też kupno białej, w końcu i tak się przyda, a kiedy bardziej jak nie teraz? ;]

Krawat: coś a'a http://www.wolczanka.com.pl/temp/thumbs/1/504/thumb_1365330046_1000x1500_50492_1.jpg lub http://www.wolczanka.com.pl/temp/thumbs/1/504/thumb_1365330047_1000x1500_50495_1.jpg, linki na szybko, oczywiście rozważam zakup w innym miejscu ;] Posiadam granatowy z fakturą, ale chyba jednak lepszy byłby któryś z powyższych. Lub (dzięki postowi powyżej) czarno-biały w kratę POW (jak już udało mi się znaleźć co to): http://www.gentlemanschoice.pl/design/_gallery/_600_600_3/2090.jpg.

Poszetka: tutaj nie mam pojęcia, może coś w paisley? Z poszetką mogę lekko zaszaleć.

Buty: Nie mam czarnych oxfordów, a z racji tego, że mi się podobają, chcę kupić http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&catid=50&shoeid=7135&selectedsizeid=9&selectedfitid=3&stype=1 (lub podobne, ale te mi zdecydowanie odpowiadają), tylko mam problem z szerokością, nigdzie nie mogę znaleźć przelicznika na cm. Pomożecie?

 

Reasumując powyższe, wszystko wychodzi w granacie/niebieskim. Gdzie dodać jakiś drobny smaczek? Poszetka? Krawat? Może koszula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślub niezależnie od tego, czy mam miejsce w kościele, czy urzędzie jest uroczystym wydarzeniem i ma formalny charakter.

Dlatego namawiałbym Cię jednak na granatowy garnitur i zestaw odpowiednich dla tego dnia dodatków: 

- biała koszula,

- biała lniana poszetka,

- buty takie jak pokazałeś w linku

- krawat - tu możesz dodać smaczek - krata PoW, granat/szary w drobny wzór, itp

 

Chyba, że nieformalna otoczka o jakiej piszesz to barka na Wiśle, muzyka Kazika, glany, pogo i piwo (z życia wzięte). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca kumam - chcesz iść na ślub (własny?) w zestawie koordynowanym i w niebieskiej koszuli??? Albo w białej w pepitkę??? Co to za pomysły?

A jednak udało mi się przekazać pomysł, skoro go skrytykowałeś. Rozważam to, o czym pisałem - być może mam nieco inne podejście do tej uroczystości, ot większy rodzinny obiad, bo na takim właśnie się dobrze będziemy czuć, ale to nie miejsce na dyskusje o tym.

 

Ślub niezależnie od tego, czy mam miejsce w kościele, czy urzędzie jest uroczystym wydarzeniem i ma formalny charakter.

Dlatego namawiałbym Cię jednak na granatowy garnitur i zestaw odpowiednich dla tego dnia dodatków:

- biała koszula,

- biała lniana poszetka,

- buty takie jak pokazałeś w linku

- krawat - tu możesz dodać smaczek - krata PoW, granat/szary w drobny wzór, itp

Chyba, że nieformalna otoczka o jakiej piszesz to barka na Wiśle, muzyka Kazika, glany, pogo i piwo (z życia wzięte). :)

I od razu jakoś lepiej się rozmawia. Z koszulą się zgadzam jak najbardziej, buty, krawat (może jakiś ciekawy za rozsądną cenę w PoW wpadł komuś w oko?) i poszetka również (ale czy koniecznie biała?). W kwestii garnituru - tak, jest to dobra okazja na jego zakup ;]

W kwestii ostatniej, piękna sceneria ;] Jeżeli ktoś się w takiej czuł dobrze, to tylko pogratulować mu uroczystości. Dobrego piwa sam się chętnie napiję na własnym ślubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak udało mi się przekazać pomysł, skoro go skrytykowałeś. Rozważam to, o czym pisałem - być może mam nieco inne podejście do tej uroczystości, ot większy rodzinny obiad, bo na takim właśnie się dobrze będziemy czuć, ale to nie miejsce na dyskusje o tym.

 

I od razu jakoś lepiej się rozmawia. Z koszulą się zgadzam jak najbardziej, buty, krawat (może jakiś ciekawy za rozsądną cenę w PoW wpadł komuś w oko?) i poszetka również (ale czy koniecznie biała?). W kwestii garnituru - tak, jest to dobra okazja na jego zakup ;]

W kwestii ostatniej, piękna sceneria ;] Jeżeli ktoś się w takiej czuł dobrze, to tylko pogratulować mu uroczystości. Dobrego piwa sam się chętnie napiję na własnym ślubie.

poszetka koniecznie biały len:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.