Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielam zdanie Beere'a. Wszystko ok, poza chyba najtrudniejszym elementem do przeróbki, czyli szerokością w barkach ;)
PS. jeśli chciałeś tak wyjść na miasto, to moim zdaniem jeansy są na nie miejscu, ale pewnie tylko na szybko do zdjęć założyłeś. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Beere'a. Wszystko ok, poza chyba najtrudniejszym elementem do przeróbki, czyli szerokością w barkach ;)

PS. jeśli chciałeś tak wyjść na miasto, to moim zdaniem jeansy są na nie miejscu, ale pewnie tylko na szybko do zdjęć założyłeś. 

Gdyby to był ciemny denim to pół biedy ale przy tak mocno wytartym kolorze to już wygląda źle.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, marynarkę założyłem tylko do przymiarki i stąd dżinsy na zdjęciu :)

Wiem że nie jest idealna, ale to najlepsze co udalo mi sie znaleźć w krakowskich sklepach (bylem w Vistuli, Bytomiu, Próchniku, Massimo Dutti, Lancerto).

Stąd prośba o ocenę Szacownych Forumowiczów - poziom akceptowalny czy poziom "polskiego wesela"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka jest prosto z wieszaka, bez żadnych przeróbek. Zakupiona w Bytomiu.

 

W sklepie wydawała się być dopasowana w ramionach - sam nie wiem dlaczego - może ciemny wystrój sklepu zaburzył ocenę wizualną.

Po przymiarce marynarki w domu, w świetle dziennym, zauważyłem że wcale nie jest taka idealna w ramionach. 

A Wy potwierdziliście moje obawy.

 

Zastanawiam się teraz co z tym fantem zrobić bo w Bytomiu zwrotów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ale nie jestem pewien czy to odpowiedni temat:)

Mam w najbliższym czasie dwudniowy assesment center (tzw. rekrutacja w korpo), w mailu informacyjnym mam zalecenie:

Dress-code: Business casual.

 

tutaj pytanie do zawodowców, bo nie wiem jaką opcję wybrać aby nie było zbyt casual ani zbyt formalnie.

1. Ciemne levis 501, marynarka (tweed), koszula na spinki i fajny krawat (poszetka?)

2. Jeansy, koszula, krawat sweter v-neck

3. Spodnie w kant, marynarka koszula, krawat i poszetka.

 

Buty w każdej z tych opcji to brązowe brougsy:)

Jeśli ktoś ma inne propozycje to chętnie wysłucham. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale nie znam dokładnej definicji. Z szybkiego sprawdzenia wynika, że definicja nie jest jednoznaczna.

 

Wg mnie szczebel-dwa niżej od garnituru (business formal). Krawat opcjonalnie (może być, ale mniej elegancki), mogą być dżinsy, marynarka mniej formalna (może być bawełniana). Głosowałbym za opcją nr 1, z jedną uwagą - jeśli dżinsy, to koszula bez spinek. Poszetka może być, ale luźniejsza (raczej nie biały len). Tak czy owak, założyłbym ładne, klasyczne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie myślałem że bardzo pasuje, ale pytam bo dopiero zaczynam z klasyczną męską elegancją.

Odnoszę się do wypowiedzi kolegi Misza.

W odpowiedzi na pytanie, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, mniej istotne są nasze preferencje. :)

Czy to wiąże się z tym, że często rekrutujące nas osoby nie mają właśnie np. poszetki i inaczej podchodzą do rekrutowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia KME odpowiedź jest oczywista. 

 

W odpowiedzi na pytanie dot. decyzji niosących za sobą konsekwencje finansowe nie skupiam się na tym, jak powinno być, a co ogranicza ryzyko i uprawdopodabnia sukces. Oczywiście bez przesady. Wierzę, że to nie chusteczka w kieszonce będzie decydowała. :)

 

IMHO poszetka nie zwiększa na tyle szans na zwycięstwo, żeby opłacało się podjąć ryzyko stworzenia niekorzystnego pierwszego wrażenia "elegancika", "modnisia" lub lepiej ubranego od rekrutujących. To może (choć jest to mało prawdopodobne) wywołać negatywne emocje i w konsekwencji źle wpłynąć  na ostateczną decyzję. 

 

Proste schematy decydują o reakcji ludzi. Czasem dla nas nieprzyjemnej. Tu więcej przykładów z życia:

 

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1163-tw%C3%B3j-styl-a-opinia-ludzi-ubierasz-si%C4%99-normalnie/?hl=normalnie

 

I na koniec. Sam na podobną rozmowę poszetkę bym założył, ale innych nie będę do tego namawiał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marynarka jest prosto z wieszaka, bez żadnych przeróbek. Zakupiona w Bytomiu.
 
W sklepie wydawała się być dopasowana w ramionach - sam nie wiem dlaczego - może ciemny wystrój sklepu zaburzył ocenę wizualną.
Po przymiarce marynarki w domu, w świetle dziennym, zauważyłem że wcale nie jest taka idealna w ramionach. 
A Wy potwierdziliście moje obawy.
 
Zastanawiam się teraz co z tym fantem zrobić bo w Bytomiu zwrotów nie ma.

 

 

Gdyby kogoś interesowało - problem rozwiązał się w ten sposób, że bardzo miła Pani z działu sprzedaży Bytom umożliwiła zwrot zakupionego garnituru. Jestem bardzo miło zaskoczony, bo zgodnie z ich regulaminem w stacjonarnych sklepach nie ma zwrotów.

Jeśli tylko Bytom poszerzy asortyment garniturów w rozmiarze 46 to zyskają wiernego klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który knit będzie pasował lepiej do białej w błękitne paski koszuli oxford ?

http://eleganckipan.com.pl/krawaty/518-granatowy-jedwabny-krawat-z-dzianiny-knit.html

czy

http://eleganckipan.com.pl/krawaty/846-granatowy-jedwabny-krawat-z-dzianiny-knit-w-biale-grochy.html

Pasek w koszuli dosyć drobny. Wszystko połączę z granatowymi, ciemnymi jeansami i brązowymi, zamszowymi broguesami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie marynarki, a co do ilości koloru to ja jestem bardzo otwarty na propozycje, bo też mi taka myśl przeszła przez głowę, że za dużo granatu. Myślałem jeszcze o czerwieni lub bordo. Kompletnie się nie znam na koordynacji kolorów i stąd moje niecelne strzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.